ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

"Σκόρπισε" τη Βαλένθια η Μπάγερν

2015 GETTY IMAGES

Επίδειξη δύναμης έκανε η Μπάγερν σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στη Βαλένθια, επικρατώντας με το ευρύ 4-1. Δις σκόρερ ο Τόμας Μίλερ, σούπερ γκολ από Λεβαντόβσκι (videos).

Εξαιρετικά χαμηλό αποδείχτηκε το εμπόδιο της Βαλένθια για τη Μπάγερν σε φιλικό ματς που έδωσαν οι δύο ομάδες στο Εθνικό Σταδιο του Πεκίνου, με την ομάδα του Πεπ Γουαρδιόλα να επικρατεί με το εντυπωσιακό 4-1 μπροστά σε 49.000 θεατές.

Το ημίχρονο βρήκε τους Βαυαρούς να προηγούνται 2-1 έχοντας τον Τόμας Μίλερ σε μεγάλη ημέρα επιθετικά (πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του ενώ για τους Ισπανούς είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Ροντρίγκο) ενώ στο δεύτερο μέρος πήραν τη σκυτάλη ένας Ισπανός και ένας Πολωνός.

IMAGO/MIS

Ο Ισπανός μέσος έγραψε το 3-1 για την ομάδα του στο 54ο λεπτό ενώ ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι διαμόρφωσε το τελικό σκορ με υπέροχη ατομική ενέργεια που κατέληξε σε υπέροχο πλασέ.

Μπάγερν - Βαλένθια 4-1 (Goals):