ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πρώτη κούπα για τον Δώνη στην Σαουδική Αραβία

Δώνης

Η Αλ-Χιλάλ του Γιώργου Δώνη κατέκτησε με απίθανο τρόπο το Kings Cup στην Σαουδική Αραβία. Όλα δείχνουν παραμονή με... ηγεμονικό συμβόλαιο.

Τον Φεβρουάριο που μας πέρασε ο Γιώργος Δώνης είχε επιβεβαιώσει στο Sport24.gr τη συμφωνία του με την Αλ-Χιλάλ για τους επόμενους τέσσερις μήνες.

Στο συμβόλαιο του Έλληνα προπονητή υπάρχει ρήτρα ανανέωσης για έναν ακόμα χρόνο με ετήσιες απολαβές που ξεπερνούν το 1 εκ. ευρώ!

Όπως όλα δείχνουν το "τρένο" θα παραμείνει στην Σαουδική Αραβία, αφού η Αλ-Χιλάλ συνεχίζει στο Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας, ενώ το βράδυ της Παρασκευής κατέκτησε το Kings Cup.

Το παιχνίδι είχε ωραίο ρυθμό όμως η κανονική διάρκεια έληξε 0-0. Στην παράταση η Αλ Νασρ του Φαμπιάν Εστογιανόφ προηγήθηκε στο σκορ στο 92ο λεπτό, όμως η Αλ-Χιλάλ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης!

Στα πέναλτι οι παίκτες του Γιώργου Δώνη στάθηκαν πιο τυχεροί και σήκωσαν στον αέρα του "Prince Abdullah bin Abdul Aziz Stadium" το τρόπαιο, το οποίο είχαν να κατακτήσουν από το 1989.