ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Πήρε το Recopa Sudamericana η Μινέιρο

Recopa Sudamericana

Απίστευτη ανατροπή στον τελικό του Recopa Sudamericana, με την Λανούς να βάζει δυο αυτογκόλ στην παράταση και να χάνει το τρόπαιο από την Ατλέτικο Μινέιρο του Ροναλντίνιο (VIDEO).

Εκπληκτικό παιχνίδι στο Estádio Governador για τον δεύτερο τελικό ανάμεσα σε Μινέιρο και Λανούς με την πρώτη να παίρνει τη νίκη με 4-3 και να σηκώνει το τρόπαιο. Το παιχνίδι βέβαια είχε εκπληκτικό ρυθμό και πολλές ανατροπές στο σκορ.

Η Μινέιρο προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Ταρντέλι, όμως η Λανούς πήρε το προβάδισμα χάρη σε δυο τέρματα από τους Αγιάλα και Σίλβα. Λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο οι Βραζιλιάνοι ισοφάρισαν σε 2-2 με τον Ρετζινάλντο.

Στο δεύτερο μέρος η Λανούς πήρε εκ νέου το προβάδισμα με 3-2 στις καθυστερήσεις (94ο λεπτό), οδηγώντας την αναμέτρηση σε παράταση (στο πρώτο παιχνίδι η Μινέιρο είχε κερδίσει με 1-0).

Εκεί μίλησε ο παράγοντας... ατυχία και αυτό γιατί η Λανούς πέτυχε δυο αυτογκόλ στο 103' και το 112', χάνοντας την ευκαιρία να πάει στα πέναλτι και να πάρει την κούπα.