ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ολλανδία - Ισπανία 2-0

Εννέα μήνες μετά την "5άρα" στην πρεμιέρα του Μουντιάλ, η Ολλανδία νίκησε ξανά την Ισπανία, αυτήν την φορά με 2-0 στο φιλικό του Άμστερνταμ (videos)

Η Ολλανδία νίκησε με 2-0 την Ισπανία στο διεθνές φιλικό του Άμστερνταμ, εννέα μήνες μετά τον θρίαμβο με 5-1 επί της Furia Roja στην πρεμιέρα του Μουντιάλ 2014.

Ο Στέφαν ντε Φράι άνοιξε το σκορ στο 13' και μόλις τρία λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 2-0 ο Ντάβι Κλάασεν, ενώ ο Ιμπραχίμ Αφελάι μπήκε στο ματς στο 85'.

Εκτός από το γκολ, ο κεντρικός αμυντικός της Λάτσιο, Στέφαν ντε Φράι, πρόσφερε και "μαγεία" στις καθυστερήσεις...

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Φερμίρ, Γιάνμαατ, Ντε Φράι, Μάρτινς Ίντι, Βίλεμς, Μπλιντ (73' Τζόναθαν ντε Γκουζμάν), Κλάασεν, Σνάιντερ (62' Βαϊνάλντουμ), Νάρσινχ, Ντεπάι (85' Αφελάι), Χούντελααρ (79' Ντοστ).

ΙΣΠΑΝΙΑ: Ντε Χέα, Καρβαχάλ, Αλμπιόλ, Πικέ (69' Σέρχιο Ράμος), Μπερνάτ, Μάριο Σουάρεθ (69' Σαν Χοσέ), Καθόρλα (76' Ινιέστα), Φάμπρεγκας, Πέδρο (46' Βιτόλο), Ίσκο (46' Νταβίντ Σίλβα), Χουάνμι (62' Μοράτα).