ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Γιουβέντους - Μίλαν, Μπάγερν - Ντόρτμουντ, Παρί - Μονακό στον τελικό του Coupe de la Ligue και Τσέλσι - Τότεναμ, στα κυριότερα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη.

Μεγάλα ντέρμπι περιλαμβάνει η αγωνιστική δράση στην Ευρώπη το προσεχές Σαββατοκύριακο. Την παράσταση κλέβει το μεγαλύτερο παιχνίδι στην Ιταλία, το ντέρμπι της Γιουβέντους με τη Μίλαν στο Τορίνο, με τις δύο ομάδες να έχουν διαφορετικούς στόχους, αλλά ίδια ανάγκη πόντων.

Στη Γερμανία, το Klassiker μεταξύ Μπάγερν και Ντόρτμουντ προοικονομεί για ακόμα έναν συναρπαστικό ντέρμπι με πολλά γκολ και θέαμα. Το λονδρέζικο ντέρμπι μεταξύ Τσέλσι και Τότεναμ ενδέχεται να "κλειδώσει" την τετράδα του Champions League στην Premier League, ενώ στη Γαλλία υπάρχει απονομή τροπαίου, με τις δύο υπερδυνάμεις, Παρί Σεν Ζερμέν και Μονακό, να συγκρούονται στον τελικό του Coupe de la Ligue.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

 

Serie A - 30ή αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπολόνια - Ρόμα (13:30)

Ίντερ - Βερόνα (16:00)

Λάτσιο - Μπενεβέντο

Φιορεντίνα - Κροτόνε

Τζένοα - ΣΠΑΛ

Κάλιαρι - Τορίνο

Αταλάντα - Ουντινέζε

Σασουόλο - Νάπολι (19:00)

Κιέβο - Σαμπντόρια

Γιουβέντους - Μίλαν (21:45)

 

Bundesliga - 28η αγωνιστική

 

Σάββατο

Χόφενχαϊμ - Κολωνία (16:30)

Σάλκε - Φράιμπουργκ

Λεβερκούζεν - Άουγκσμπουργκ

Ανόβερο - Λειψία

Στουτγκάρδη - Αμβούργο

Μπάγερν - Ντόρτμουντ (19:30)

Κυριακή

Βέρντερ - Άιντραχτ Φρανκφούρτης (16:30)

Μάιντς - Γκλάντμπαχ (19:00)

 

 

Premier League - 32 αγωνιστική

 

Σάββατο

Κρίσταλ Πάλας - Λίβερπουλ (14:30)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σουόνσι (17:00)

Γουέστ Χαμ - Σαουθάμπτον

Μπράιτον - Λέστερ

Νιούκαστλ - Χάντερσφιλντ

Γουότφορντ - Μπόρνμουθ

Γουέστ Μπρομ - Μπέρνλι

Έβερτον - Μάντσεστερ Σίτι (19:30)

Κυριακή

Άρσεναλ - Στόουκ (15:30)

Τσέλσι - Τότεναμ (18:00)

 

 

Primera División - 30ή αγωνιστική

 

Σάββατο

Ζιρόνα - Λεβάντε (14:00)

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Θέλτα (17:15)

Λας Πάλμας - Ρεάλ (19:30)

Σεβίλλη - Μπαρτσελόνα (21:45)

Κυριακή

Εσπανιόλ - Αλαβές (13:00)

Λεγανές - Βαλένθια (17:15)

Έιμπαρ - Ρεάλ Σοθιεδάδ (19:30)

Μάλαγα - Βιγιαρεάλ

Ατλέτικο - Λα Κορούνια (21:45)

Δευτέρα

Χετάφε - Μπέτις (22:00)

 

 

Coupe de la Ligue - Τελικός

 

Σάββατο

Παρί Σεν Ζερμέν - Μονακό (22:05)

 

 

Ligue 1 - 31η αγωνιστική

 

Τετάρτη 14/03

Παρί Σεν Ζερμέν - Ανζέ 2-1 (12', 25' Εμπαπέ / 75' Τοκό Εκαμπί)

Σάββατο

Ντιζόν - Μαρσέιγ (18:00)

Κυριακή

Ναντ - Σεντ Ετιέν (16:00)

Λιλ - Αμιάν

Στρασμπούρ - Μες

Γκινγκάμ - Μπορντό

Καέν - Μονπελιέ

Τρουά - Νις

Λιόν - Τουλούζ (22:00)

Τετάρτη

Ρεν - Μονακό (19:45)

 

 

Primeira Liga - 28η αγωνιστική

 

Πέμπτη

Άβες - Σετούμπαλ 1-4 (44' Φαρίνια / 58', 70', 77', 85' πέν. Εντίνιο)

Παρασκευή

Μαρίτιμο - Φεϊρένσε (18:00)

Ρίο Άβε - Εστορίλ (20:15)

Μποαβίστα - Τοντέλα (22:30)

Σάββατο

Πάσος Φερέιρα - Σάβες (18:00)

Πορτιμονένσε - Μορεϊρένσε

Μπενφίκα - Γκιμαράες (20:15)

Μπράγκα - Σπόρτινγκ (22:30)

Δευτέρα

Μπελενένσες - Πόρτο (22:00)

 

 

Eredivisie - 29η αγωνιστική

 

Σάββατο

Τσβόλε - Σπάρτα Ρότερνταμ (19:30)

Φιτέσε - Ρόντα

Αϊντχόφεν - Μπρέντα (20:45)

Βίλεμ - Ουτρέχτη (21:45)

Ντεν Χάαχ - Άλκμααρ

Κυριακή

Φένλο - Τβέντε (13:30)

Χρόνινχεν - Άγιαξ (15:30)

Χεράκλες - Χέρενφεν

Φέγενοορντ - Εξέλσιορ (17:45)

 

 

SüperLig - 27η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σίβασπορ - Καράμπιουκσπορ (20:00)

Σάββατο

Μαλάτιασπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (13:30)

Αντάλιασπορ - Μπούρσασπορ (16:00)

Μπεσίκτας - Αλάνιασπορ (19:00)

Κυριακή

Γκιόζτεπε - Κασίμπασα (13:30)

Οσμάνλισπορ - Κόνιασπορ

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (16:00)

Γαλατάσαράι  - Τράμπζονσπορ (19:00)

Δευτέρα

Κάισερισπορ - Φενέρμπαχτσε (20:00)

 

 

Pro League - 1η αγωνιστική (play-offs τίτλου):

 

Παρασκευή

Σταντάρ Λιέγης - Σαρλερουά (21:30)

Κυριακή

Άντερλεχτ - Γάνδη (19:00)

Δευτέρα

Μπριζ - Γκενκ (19:00)

 

 

Κύπρος - 28η αγωνιστική (4η των play-offs)

 

Σάββατο

ΑΠΟΕΛ - ΑΕΛ (17:00)

Νέα Σαλαμίνα - Ερμής (17:00)

Δόξα - Αλκή (18:00)

ΑΕΚ - Απόλλων (19:00)

Κυριακή

Ολυμπιακός - Πάφος (17:00)

Ομόνοια - Ανόρθωση (18:00)

 

 

Scottish Premier League - 32η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μάδεργουελ - Ρέιντζερς (14:30)

Σέλτικ - Ρος Κάουντ (17:00)

Αμπερντίν - Σεντ Τζόνστοουν

Χιμπέρνιαν - Πάρτικ Θισλ

Κιλμάρνοκ - Χάμιλτον

Κυριακή

Νταντί - Χαρτς (14:30)

 

 

Photo credits: AP Photo/Antonio Calanni

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Οι Ελληνίδες που έχουν αναδείξει το μπικίνι & τατού σε τέχνη

Γιατί τι νόημα έχει να 'στολίζεις' το σώμα σου με ωραίες 'ζωγραφιές' αν δεν ξέρεις πως να τις αναδείξεις με το σωστό μπικίνι.

Game of Thrones: 9 εξελίξεις που θα συμβούν 100% στον 8ο κύκλο

Κοιτάμε χωρίς φόβο και πάθος στην αιματοβαμμένη, κρυστάλλινη σφαίρα του 'Game of Thrones'.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24