ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Τα μεγάλα βρετανικά ντέρμπι, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ και Ρέιντζερς - Σέλτικ, δεσπόζουν στο αγωνιστικό πρόγραμμα της Ευρώπης. Σημαντικό το Ίντερ - Νάπολι, ιδιαίτερο το Φιορεντίνα - Μπενεβέντο

Το μεσημέρι του Σαββάτου η Γιουνάιτεντ υποδέχεται τη Λίβερπουλ στο Μάντσεστερ, με την πιο κλασική αγγλική "μάχη" να ξεχωρίζει στο πρόγραμμα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων.

Υπάρχει πάντως και το μεγαλύτερο ντέρμπι στην Ευρώπη, με τη Ρέιντζερς να φιλοξενεί τη Σέλτικ και αν τη νικήσει τότε θα την πλησιάσει στους 3 βαθμούς.

Το σκωτσέζικο ντέρμπι θα διεξαχθεί το μεσημέρι της Κυριακής, ενώ το βράδυ της Κυριακής κοντράρονται Ίντερ και Νάπολι, σε ένα ματς κρίσιμο και για την 4άδα και βέβαια για τον τίτλο στην Ιταλία.

Το πιο ιδιαίτερο ματς όμως είναι το Φιορεντίνα - Μπενεβέντο, το πρώτο των "βιόλα" μετά το θάνατο του αρχηγού τους, Ντάβιντε Αστόρι.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 30ή αγωνιστική

 

Σάββατο

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λίβερπουλ (14:30)

Έβερτον - Μπράιτον (17:00)

Χάντερσφιλντ - Σουόνσι

Νιούκαστλ - Σαουθάμπτον

Γουέστ Μπρομ - Λέστερ

Γουέστ Χαμ - Μπέρνλι

Τσέλσι - Κρίσταλ Πάλας (19:30)

Κυριακή

Άρσεναλ - Γουότφορντ (15:30)

Μπόρνμουθ - Τότεναμ (18:00)

Δευτέρα

Στόουκ - Μάντσεστερ Σίτι (22:00)

 

 

Serie A - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρόμα - Τορίνο (21:45)

Σάββατο

Βερόνα - Κιέβο (21:45)

Κυριακή

Φιορεντίνα - Μπενεβέντο (13:30)

Μπολόνια - Αταλάντα (16:00)

Κάλιαρι - Λάτσιο

Κροτόνε - Σαμπντόρια

Σασουόλο - ΣΠΑΛ

Γιουβέντους - Ουντινέζε

Τζένοα - Μίλαν (19:00)

Ίντερ - Νάπολι (21:45)

 

 

Primera División - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ζιρόνα - Ντεπορτίβο (22:00)

Σάββατο

Έιμπαρ - Ρεάλ (14:00)

Σεβίλλη - Βαλένθια (17:15)

Χετάφε - Λεβάντε (19:30)

Μάλαγα - Μπαρτσελόνα (21:45)

Κυριακή

Εσπανιόλ - Σοθιεδάδ (13:00)

Ατλέτικο - Θέλτα (17:15)

Λας Πάλμας - Βιγιαρεάλ (19:30)

Μπιλμπάο - Λεγανές (21:45)

Δευτέρα

Αλαβές - Μπέτις (22:00)

 

 

Bundesliga - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μάιντς - Σάλκε (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Αμβούργο (16:30)

Χόφενχαϊμ - Βόλφσμπουργκ

Χέρτα - Φράιμπουργκ

Ανόβερο - Άουγκσμπουργκ

Λεβερκούζεν - Γκλάντμπαχ (19:30)

Κυριακή

Στουτγκάρδη - Λειψία (16:30)

Ντόρτμουντ - Άιντραχτ Φρανκφούρτης (19:00)

Δευτέρα

Βέρντερ - Κολωνία (21:30)

 

 

Ligue 1 - 29η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Στρασμπούρ - Μονακό (21:45)

Σάββατο

Παρί Σεν-Ζερμέν - Μες (18:00)

Μπορντό - Ανζέ (21:00)

Ντιζόν - Αμιάν

Λιλ - Μονπελιέ

Ναντ - Τρουά

Ρεν - Σεντ-Ετιέν

Κυριακή

Γκινγκάμ - Νις (16:00)

Λιόν - Καέν (18:00)

Τουλούζ - Μαρσέιγ (22:00)

 

 

Primeira Liga - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπράγκα - Μορεϊρένσε (22:30)

Σάββατο

Ρίο Άβε - Φεϊρένσε (18:00)

Μπενφίκα - Άβες (20:15)

Μποαβίστα - Εστορίλ (22:30)

Κυριακή

Πορτιμονένσε - Γκιμαράες (13:45)

Μαρίτιμο - Σετούμπαλ (18:00)

Μπελενένσες - Τοντέλα (20:00)

Πάσος Φερέιρα - Πόρτο (22:15)

Δευτέρα

Σάβες - Σπόρτινγκ (21:00)

 

 

Eredivisie - 27η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χεράκλες - Τβέντε (21:00)

Σάββατο

Ντεν Χάαχ - Μπρέντα (19:30)

Φένλο - Εξέλσιορ (20:45)

Βίλεμ - Αϊντχόφεν

Ρόντα - Σπάρτα Ρότερνταμ (21:45)

Κυριακή

Χρόνινχεν - Τσβόλε (13:30)

Ουτρέχτη - Φιτέσε (15:30)

Άγιαξ - Χέρενφέν

Φέγενοορντ - Άλκμααρ (17:45)

 

 

SüperLig - 25η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αλάνιασπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (19:00)

Σάββατο

Σίβασπορ - Κασίμπασα (12:30)

Οσμάνλισπορ - Μπούρσασπορ (15:00)

Μπεσίκτας - Γκεντσλέρμπιρλιγί (18:00)

Κυριακή

Γκιόζτεπε - Αντάλιασπορ (12:30)

Κάισερισπορ - Καράμπιουκσπορ

Μαλάτιασπορ - Φενέρμπαχτσε (15:00)

Γαλατάσαράι - Κόνιασπορ (18:00)

Δευτέρα

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Τράμπζονσπορ (19:00)

 

 

Pro League - 30ή αγωνιστική

 

Κυριακή

Άντερλεχτ - Άντβερπ (15:30)

Γκενκ - Γάνδη

Κόρτραϊκ - Σαρλερουά

Όιπεν - Μουσκρόν

Οστάνδη - Σταντάρ Λιέγης

Μέχελεν - Βάασλαντ-Μπέβερεν

Λόκερεν - Ζούλτε Βάρεχεμ

Σιντ-Τρούιντεν - Μπριζ

 

 

Κύπρος - 28η αγωνιστική (2η των play-offs)

 

Σάββατο

Δόξα - Νέα Σαλαμίνα (16:00)

ΑΕΛ - Ομόνοια (17:00)

Αλκή - Ολυμπιακός (19:00)

Κυριακή

ΑΠΟΕΛ - ΑΕΚ (16:00)

Ανόρθωση - Απόλλων (19:00)

Δευτέρα

Πάφος - Ερμής (19:00)

 

 

Scottish Premier League - 30ή αγωνιαστική

 

Παρασκευή

Χιμπέρνιαν - Χαρτς (21:45)

Σάββατο

Νταντί - Σεντ-Τζόνστοουν (17:00)

Χάμιλτον - Μάδεργουελ

Κιλμάρνοκ - Ρος Κάουντι

Πάρτικ Θισλ - Αμπερντίν

Κυριακή

Ρέιντζερς - Σέλτικ (14:00)

 

 

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Η κατάρα του να σε λένε Κωνσταντίνο

Τυποποιημένες ευχές, βαρεμάρα και άνθρωποι που χαίρονται το όνομά τους.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24