ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Νάπολι - Λάτσιο στην Ιταλία, Τότεναμ - Άρσεναλ στην Αγγλία και Μπάγερν - Σάλκε στη Γερμανία, στα κυριότερα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη.

Οι δύο πιο θεαματικές ομάδες της Serie A, η πρωτοπόρος Νάπολι και η τρίτη Λάτσιο, διασταυρώνουν τα "ξίφη" τους στο "Σαν Πάολο", με την ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι να ψάχνει εκδίκηση για την εντός έδρας συντριβή με 1-4 στον 1ο γύρο.

Ντέρμπι Λονδίνου στην Αγγλία, που βρίσκει και τις δύο ομάδες εκτός τετράδας Champions League. Η Τότεναμ να υποδέχεται την Άρσεναλ, η οποία αγνοεί τέσσερα χρόνια "διπλό" στο πρωτάθλημα.

Η Μπάγερν αντιμετωπίζει τη Σάλκε στο Μόναχο, ένα αποτέλεσμα που θα καθορίσει σε μεγάλο βαθμό τη συναρπαστική μάχη του Champions League στη Γερμανία, με επτά ομάδες να διεκδικούν τρεις θέσεις.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

 

Serie A - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Φιορεντίνα - Γιουβέντους (21:45)

Σάββατο

ΣΠΑΛ - Μίλαν (16:00)

Κροτόνε - Αταλάντα (19:00)

Νάπολι - Λάτσιο (21:45)

Κυριακή

Σασουόλο - Κάλιαρι (13:30)

Ίντερ - Μπολόνια (16:00)

Κιέβο - Τζένοα

Σαμπντόρια - Βερόνα

Τορίνο - Ουντινέζε

Ρόμα - Μπενεβέντο (21:45)

 

 

Premier League - 27η αγωνιστική

 

Σάββατο

Τότεναμ - Άρσεναλ (14:30)

Έβερτον - Κρίσταλ Πάλας (17:00)

Στόουκ - Μπράιτον

Σουόνσι - Μπέρνλι

Γουέστ Χαμ - Γουότφορντ

Μάντσεστερ Σίτι - Λέστερ (19:30)

Κυριακή

Χάντερσφιλντ - Μπόρνμουθ (14:00)

Νιούκαστλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (16:15)

Σαουθάμπτον - Λίβερπουλ (18:30)

Δευτέρα

Τσέλσι - Γουέστ Μπρομ (22:00)

 

 

Primera División - 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Λας Πάλμας (22:00)

Σάββατο

Βιγιαρεάλ - Αλαβές (14:00)

Μάλαγα - Ατλέτικο (17:15)

Λεγανές - Έιμπαρ (19:30)

Ρεάλ - Ρεάλ Σοθιεδάδ (21:45)

Κυριακή

Σεβίλλη - Ζιρόνα (13:00)

Μπαρτσελόνα - Χετάφε (17:15)

Θέλτα - Εσπανιόλ (19:30)

Βαλένθια - Λεβάντε (21:45)

Δευτέρα

Λα Κορούνια - Μπέτις (22:00)

 

 

Bundesliga - 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λειψία - Άουγκσμπουργκ (21:30)

Σάββατο

Ντόρτμουντ - Αμβούργο (16:30)

Λεβερκούζεν - Χέρτα

Χόφενχαϊμ - Μάιντς

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Κολωνία

Ανόβερο - Φράιμπουργκ

Μπάγερν - Σάλκε (19:30)

Κυριακή

Στουτγκάρδη - Γκλάντμπαχ (16:30)

Βέρντερ - Βόλφσμπουργκ (19:00)

 

 

Ligue 1 - 25η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σεντ Ετιέν - Μαρσέιγ (21:45)

Σάββατο

Τουλούζ - Παρί Σεν Ζερμέν (18:00)

Ανζέρ - Μονακό (21:00)

Μπορντό - Αμιάν

Ντιζόν - Νις

Γκινγκάμ - Καέν

Μες - Μονπελιέ

Κυριακή

Στρασμπούρ - Τρουά (16:00)

Ναντ - Λιλ (18:00)

Λιόν - Ρεν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Πάσος Φερέιρα - Τοντέλα (22:30)

Σάββατο

Ρίο Άβε - Μαρίτιμο (18:00)

Μπράγκα - Σετούμπαλ (20:15)

Πορτιμονένσε - Μπενφίκα (22:30)

Κυριακή

Σάβες - Πόρτο (18:00)

Μπελενένσες - Άβες

Σπόρτινγκ - Φεϊρένσε (20:00)

Μποαβίστα - Γκιμαράες (22:15)

Δευτέρα

Μορεϊρένσε - Εστορίλ (22:00)

 

 

SüperLig - 21η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μαλάτιασπορ - Κασίμπασα (19:00)

Σάββατο

Γκιόζτεπε - Οσμάνλισπορ (12:30)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Τράμπζονσπορ (15:00)

Μπεσίκτας - Καράμπιουκσπορ (18:00)

Κυριακή

Κάισερισπορ - Σίβασπορ (12:30)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Μπούρσασπορ

Αλάνιασπορ - Κόνιασπορ (15:00)

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Φενέρμπαχτσε (18:00)

Δευτέρα

Γαλατάσαράι - Αντάλιασπορ (19:00)

 

 

Eredivisie - 23η αγωνιστική

 

Σάββατο

Χεράκλες - Βίλεμ (19:30)

Ουτρέχτη - Τσβόλε

Σπάρτα - Αϊντχόφεν (20:45)

Χέρενφεν - Ρόντα (21:45)

Άλκμααρ - Φένλο

Κυριακή

Άγιαξ - Τβέντε (13:30)

Φιτέσε - Φέγενοορντ (15:30)

Εξέλσιορ - Μπρέντα

Χρόνινχεν - Ντεν Χάαχ (17:45)

 

 

Pro League - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκενκ - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Σάββατο

Οστάνδη - Άντερλεχτ (19:00)

Κόρτραϊκ - Άντβερπ (21:00)

Μέχελεν - Όιπεν

Γάνδη - Σιντ-Τρούιντεν (21:30)

Κυριακή

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Μπριζ (15:30)

Σταντάρ Λιέγης - Μουσκρόν (19:00)

Σαρλερουά - Λόκερεν (21:00)

 

 

Α' Εθνική Κύπρου - 24η αγωνιστική

 

Σάββατο

Εθνικός Άχνας - Δόξα (16:00)

Ομόνοια - Άρης (17:00)

Ερμής - Νέα Σαλαμίνα (18:00)

Κυριακή

Πάφος - ΑΠΟΕΛ (15:00)

Ολυμπιακός - Ανόρθωση (17:00)

Απόλλων Λεμεσού - ΑΕΚ

Δευτέρα

Αλκή - ΑΕΛ (19:00)

 

 

Scottish Cup - Φάση των 16

 

Σάββατο

Σέλτικ - Πάρτικ Θισλ (14:15)

Νταντί - Μάδεργουελ (17:00)

Κόουβ Ρέιντζερς - Φόλκερκ

Γκρίνοκ Μόρτον - Νταμπάρτον

χαρτς - Σεντ Τζόνστοουν

Κιλμάρνοκ - Μπρόρα Ρέιντζερς

Κυριακή

Έιρ Γιουνάιτεντ - Ρέιντζερς (16:30)

Αμπερντίν - Νταντί Γιουνάιτεντ (18:30)

 

 

Photo credits: AP Photo/Alessandra Tarantino

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Το αεροβιοδυναμικό πρόγραμμα που θα σε στεγνώσει

Μια προπόνηση με συνδυαστικές κινήσεις για γρήγορα αποτελέσματα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24