ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Βαλένθια - Ρεάλ στην Ισπανία, Μίλαν - Λάτσιο στην Ιταλία και Μαρσέιγ - Μονακό στη Γαλλία, τα σπουδαιότερα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη.

Λίγες ημέρες πριν αντιμετωπίσει την Μπαρτσελόνα στα ημιτελικά του κυπέλλου, η Βαλένθια περιμένει στο "Μεστάγια" τη Ρεάλ που βρίσκεται σε κρίση και ψάχνει μία μεγάλη νίκη για να αρχίσει αντεπίθεση. Το πρώτο Μίλαν - Λάτσιο, αυτό του πρωταθλήματος, διεξάγεται στο Σαν Σίρο λίγο πριν από τον αντίστοιχο ημιτελικό του κυπέλλου στην Ιταλία.

Η φορμαρισμένη Μαρσέιγ, με τον Κώστα Μήτρογλου πιθανόν στον πάγκο, υποδέχεται την ντεφορμέ Μονακό στο "Βελοντρόμ", στη μάχη της 2ης θέσης στη Ligue 1.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

 

Primera División - 21η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αθλέτικ - Έιμπαρ (22:00)

Σάββατο

Λα Κορούνια - Λεβάντε (14:00)

Βαλένθια - Ρεάλ (17:15)

Μάλαγα - Ζιρόνα (19:30)

Βιγιαρεάλ - Ρεάλ Σοθιεδάδ (21:45)

Κυριακή

Λεγανές - Εσπανιόλ (13:00)

Ατλέτικο - Λας Πάλμας (17:15)

Σεβίλλη - Χετάφε (19:30)

Μπαρτσελόνα - Αλαβές (21:45)

Δευτέρα

Θέλτα - Μπέτις (22:00)

 

 

Serie A - 22η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σασουόλο - Αταλάντα (19:00)

Κιέβο - Γιουβέντους (21:45)

Κυριακή

ΣΠΑΛ - Ίντερ (13:30)

Νάπολι - Μπολόνια (16:00)

Φιορεντίνα - Βερόνα

Τορίνο - Μπενεβέντο

Κροτόνε - Κάλιαρι

Τζένοα - Ουντινέζε

Μίλαν - Λάτσιο (19:00)

Ρόμα - Σαμπντόρια (21:45)

 

 

Ligue 1 - 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντιζόν - Ρεν (21:45)

Σάββατο

Παρί Σεν Ζερμέν - Μονπελιέ (18:00)

Μες - Νις (21:00)

Γκινγκάμ - Ναντ

Σεντ Ετιέν - Καέν

Ανζέρ - Αμιάν

Τουλούζ - Τρουά

Κυριακή

Λιλ - Στρασμπούρ (16:00)

Μπορντό - Λιόν (18:00)

Μαρσέιγ - Μονακό (22:00)

 

 

Bundesliga - 20ή αγωνιστική

 

Παρασκευή

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Γκλάντμπαχ (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Χόφενχαϊμ (16:30)

Ντόρτμουντ - Φράιμπουργκ

Λειψία - Αμβούργο

Στουτγκάρδη - Σάλκε

Κολωνία - Άουγκσμπουργκ

Βέρντερ - Χέρτα (19:30)

Κυριακή

Λεβερκούζεν - Μάιντς (16:30)

Ανόβερο - Βόλφσμπουργκ (19:00)

 

 

FA Cup - Φάση των 32

 

Παρασκευή

Σέφιλντ Γουένσντεϊ - Ρέντινγκ (21:45)

Γιόβιλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (21:55)

Σάββατο

Πίτερμπρο - Λέστερ (14:30)

Χάντερσφιλντ - Μπέρμιγχαμ (17:00)

Νοτς Κάουντι - Σουόνσι

Σαουθάμπτον - Γουότφορντ

Μίντλεσμπρο - Μπράιτον

Γουίγκαν - Γουέστ Χαμ

Χαλ - Νότιγχαμ

Μίλτον Κέινς Ντονς - Κόβεντρι

Μίλγουολ - Ρότσντεϊλ

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Πρέστον

Νιούπορτ - Τότεναμ (19:30)

Λίβερπουλ - Γουέστ Μπρομ (21:45)

Κυριακή

Τσέλσι - Νιούκαστλ (15:30)

Κάρντιφ - Μάντσεστερ Σίτι (18:00)

 

 

Eredivisie - 20ή αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χέρενφεν - Σπάρτα (21:00)

Σάββατο

Χρόνινχεν - Χεράκλες (19:30)

Τβέντε - Αϊντχόφεν (20:45)

Τσβόλε - Φιτέσε

Μπρέντα - Φένλο (21:45)

Κυριακή

Ουτρέχτη - Άγιαξ (13:30)

Φέγενοορντ - Ντεν Χάαχ (15:30)

Ρόντα - Εξέλσιορ

Βίλεμ - Άλκμααρ (17:45)

 

 

SüperLig - 19η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπεσίκτας - Κασίμπασα (19:00)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Κόνιασπορ

Σάββατο

Αλάνιασπορ - Μπούρσασπορ (12:30)

Γκιόζτεπε - Κάισερισπορ (15:00)

Γαλατάσαράι - Οσμάνλισπορ (18:00)

Κυριακή

Μαλάτιασπορ - Σίβασπορ (12:30)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Αντάλιασπορ (15:00)

Τράμπζονσπορ - Φενέρμπαχτσε (18:00)

Δευτέρα

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Καράμπιουκσπορ - (19:00)

 

Pro League - 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μουσκρόν - Μέχελεν (21:30)

Σάββατο

Σαρλερουά - Άντβερπ (19:00)

Κόρτραϊκ - Όιπεν (21:00)

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Ζούλτε Βάρεχεμ

Γκενκ - Σιντ Τρούιντεν (21:30)

Κυριακή

Γάνδη - Μπριζ (15:30)

Σταντάρ Λιέγης - Άντερλεχτ (19:00)

Οστάνδη - Λόκερεν (21:00)

 

Scottish Premier League - 15η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σέλτικ - Χιμπέρνιαν (17:00)

Αμπερντίν - Κιλμάρνοκ

Χάμιλτον - Νταντί

Χαρτς - Μάδεργουελ

Σεντ Τζόνστοουν - Πάρτικ Θισλ

Κυριακή

Ρος Κάουντι - Ρέιντζερς

 

 

Photo credits: AP Photo/Francisco Seco

 
SHARE

BEST OF NETWORK

To επόμενο κινητό σου μπορεί να έχει τρεις οθόνες

Και smartphone και τάμπλετ. Όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24