ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Η αναμέτρηση για το Champions League μεταξύ Ίντερ και Ρόμα κλέβει την παράσταση από το μενού του Σαββατοκύριακου. Klassieker μεταξύ Άγιαξ και Φέγενοορντ στην Ολλανδία, Λιόν - Παρί στη Γαλλία.

Η Ίντερ του Λουτσιάνο Σπαλέτι περιμένει τη Ρόμα του Κώστα Μανωλά στο Μιλάνο για μία αναμέτρηση με φόντο το Champions League, στον αγώνα που ξεχωρίζει από το ευρωπαϊκό μενού το Σαββατοκύριακο.

Στην Ολλανδία, το μεγάλο ντέρμπι μίσους, το klassieker μεταξύ Άγιαξ και Φέγενοορντ στο Άμστερνταμ δεν έχει αντίπαλο...

Η Λιόν, με φόντο τη 2η θέση, περιμένει την Παρί Σεν Ζερμέν που βρίσκεται σε οργιώδη φόρμα.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Serie A - 21η αγωνιστική

 

Κυριακή

Αταλάντα - Νάπολι (13:30)

Λάτσιο - Κιέβο (16:00)

Σαμπντόρια - Φιορεντίνα

Μπολόνια - Μπενεβέντο

Βερόνα - Κροτόνε

Ουντινέζε - ΣΠΑΛ

Σασουόλο - Τορίνο

Κάλιαρι - Μίλαν (19:00)

Ίντερ - Ρόμα (21:45)

Δευτέρα

Γιουβέντους - Τζένοα (21:45)

 

 

Primera División - 20ή αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χετάφε - Αθλέτικ (22:00)

Σάββατο

Εσπανιόλ - Σεβίλλη (14:00)

Ατλέτικο - Ζιρόνα (17:15)

Βιγιαρεάλ - Λεβάντε (19:30)

Λας Πάλμας - Βαλένθια (21:45)

Κυριακή

Αλαβές - Λεγανές (13:00)

Ρεάλ - Λα Κορούνια (17:15)

Ρεάλ Σοθιεδάδ - Θέλτα (19:30)

Μπέτις - Μπαρτσελόνα (21:45)

Δευτέρα

Έιμπαρ - Μάλαγα (22:00)

 

 

Premier League - 24η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπράιτον - Τσέλσι (14:30)

Μπέρνλι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (17:00)

Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας

Έβερτον - Γουέστ Μπρομ

Λέστερ - Γουότφορντ

Στόουκ - Χάντερσφιλντ

Γουέστ Χαμ - Μπόρνμουθ

Μάντσεστερ Σίτι - Νιούκαστλ (19:30)

Κυριακή

Σαουθάμπτον - Τότεναμ (18:00)

Δευτέρα

Σουόνσι - Λίβερπουλ (22:00)

 

 

Ligue 1 - 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Καέν - Μαρσέιγ (21:45)

Σάββατο

Ναντ - Μπορντό (18:00)

Τρουά - Λιλ (21:00)

Αμιάν - Γκινγκάμ

Μονπελιέ - Τουλούζ

Ρεν - Ανζέρ

Στρασμπούρ - Ντιζόν

Κυριακή

Νις - Σεντ Ετιέν (16:00)

Μονακό - Μες (18:00)

Λιόν - Παρί Σεν Ζερμέν (22:00)

 

 

Bundesliga - 19η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χέρτα - Ντόρτμουντ (21:30)

Σάββατο

Χόφενχαϊμ - Λεβερκούζεν (16:30)

Γκλάντμπαχ - Άουγκσμπουργκ

Φράιμπουργκ - Λειψία

Μάιντς - Στουτγκάρδη

Αμβούργο - Κολωνία (19:30)

Κυριακή

Μπάγερν - Βέρντερ (16:30)

Σάλκε - Ανόβερο (19:00)

 

 

Eredivisie - 19η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ουτρέχτη - Άλκμααρ (21:00)

Σάββατο

Ρόντα - Τβέντε (19:30)

Τσβόλε - Μπρέντα (20:45)

Ντεν Χάαχ - Φένλο

Φιτέσε - Χέρενφεν (21:45)

Κυριακή

Σπάρτα - Εξέλσιορ (13:30)

Άγιαξ - Φέγενοορντ (15:30)

Βίλεμ - Χρόνινχεν

Χεράκλες - Αϊντχόφεν (17:45)

 

 

SüperLig - 18η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κασίμπασα - Αλάνιασπορ (19:00)

Σάββατο

Καράμπιουκσπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (12:00)

Οσμάνλισπορ - Μαλάτιασπορ (15:00)

Φενέρμπαχτσε - Γκιόζτεπε (18:00)

Κυριακή

Κόνιασπορ - Τράμπζονσπορ (12:30)

Σίβασπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ

Μπούρσασπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (15:00)

Αντάλιασπορ - Μπεσίκτας (18:00)

Δευτέρα

Κάισερισπορ - Γαλατάσαράι (19:00)

 

 

Primeira Liga - 19η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σετούμπαλ - Σπόρτινγκ (21:00)

Πόρτο - Τοντέλα (23:00)

Σάββατο

Μαρίτιμο - Μπελενένσες (18:00)

Μπενφίκα - Σάβες (20:15)

Πορτιμονένσε - Μπράγκα (22:30)

Κυριακή

Άβες - Πάσος Φερέιρα (18:00)

Φεϊρένσε - Μορεϊρένσε

Ρίο Άβε - Μποαβίστα (20:00)

Γκιμαράες - Εστορίλ (22:15)

 

 

Pro League - 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σαρλερουά - Μουσκρόν (21:30)

Σάββατο

Σταντάρ Λιέγης - Όιπεν(19:00)

Οστάνδη - Κόρτραϊκ (21:00)

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Σιντ Τρούιντεν

Μέχελεν - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Κυριακή

Άντβερπ - Μπριζ (15:30)

Γκενκ - Άντερλεχτ (19:00)

Γάνδη - Λόκερεν (21:00)

 

Κύπρος - 21η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΑΕΛ - Ομόνοια (16:00)

Δόξα - Αλκή (17:00)

Ανόρθωση - Εθνικός Άχνας (19:00)

Κυριακή

Νέα Σαλαμίνα - Πάφος (15:00)

ΑΠΟΕΛ - ΑΕΚ (16:00)

Άρης - Απόλλων (18:00)

Δευτέρα

Ερμής - Ολυμπιακός (19:00)

 

 

Photo credits:

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Επιτέλους, καταλάβαμε ότι η μπάλα δεν είναι τα πάντα στη ζωή

Μερικά σημαντικά και αισιόδοξα μαθήματα από τις αντιδράσεις στις περιπτώσεις Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24