ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Μίλαν - Γιουβέντους, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ και Μπάγερν - Λειψία είναι τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα.

Πέντε μέρες πριν αγωνιστεί με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, η Μίλαν υποδέχεται τη Γιουβέντους στο "San Siro", σε ένα κρισιμότατο ματς για τους "ροσονέρι" και τον Βιντσέντσο Μοντέλα, καθώς έχει ηττηθεί σε όλα τα ντέρμπι μέχρι τώρα (Λάτσιο, Ρόμα, Ίντερ).

Μάντστεστερ Γιουνάιτεντ και Τότεναμ είναι ισόβαθμες στην 2η θέση της Premier League και τίθενται αντιμέτωπες στο "Old Trafford", ενώ η Μπάγερν (ισόβαθμη στην κορυφή με τη Ντόρτμουντ) έχει ένα βαθμό περισσότερο απ' την Λειψία, την οποία υποδέχεται στο Μόναχο.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 10η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τότεναμ (14:30)

Άρσεναλ - Σουόνσι (17:00)

Κρίσταλ Πάλας - Γουέστ Χαμ

Λίβερπουλ - Χάντερσφιλντ

Γουότφορντ - Στόουκ

Γουέστ Μπρομ - Μάντσεστερ Σίτι

Μπόρνμουθ - Τσέλσι (19:30)

Κυριακή

Μπράιτον - Σαουθάμπτον (15:30)

Λέστερ - Έβερτον (18:00)

Δευτέρα

Μπέρνλι - Νιούκαστλ (22:00)

 

 

Serie A - 11η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μίλαν - Γιουβέντους (19:00)

Ρόμα - Μπολόνια (21:45)

Κυριακή

Μπενεβέντο - Λάτσιο (13:30)

Κροτόνε - Φιορεντίνα (16:00)

Νάπολι - Σασουόλο

Σαμπντόρια - Κιέβο

ΣΠΑΛ - Τζένοα

Ουντινέζε - Αταλάντα

Τορίνο - Κάλιαρι (21:45)

Δευτέρα

Βερόνα - Ίντερ (21:45)

 

 

Primera División - 10η αγωνιστική

 

Σάββατο

Αλαβές - Βαλένθια (14:00)

Ατλέτικο - Βιγιαρεάλ (19:30)

Μπιλμπάο - Μπαρτσελόνα (21:45)

Σεβίλλη - Λεγανές (22:30)

Κυριακή

Χετάφε - Σοθιεδάδ (13:00)

Ζιρόνα - Ρεάλ (17:15)

Έιμπαρ - Λεβάντε (19:30)

Μάλαγα - Θέλτα (21:45)

Δευτέρα

Εσπανιόλ - Μπέτις (22:00)

Λας Πάλμας - Ντεπορτίβο

 

 

Bundesliga - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μάιντς - Άιντραχτ Φρανκφούρτης (21:30)

Σάββατο

Χόφενχαϊμ - Γκλάντμπαχ (16:30)

Χέρτα - Αμβούργο

Σάλκε - Βόλφσμπουργκ

Λεβερκούζεν - Κολωνία

Ανόβερο - Ντόρτμουντ

Μπάγερν - Λειψία (19:30)

Κυριακή

Βέρντερ - Άουγκσμπουργκ (16:30)

Στουτγκάρδη - Φράιμπουργκ (19:00)

 

 

Ligue 1 - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Παρί Σεν-Ζερμέν - Νις (21:45)

Σάββατο

Μπορντό - Μονακό (18:00)

Καέν - Τρουά (21:00)

Ντιζόν - Ναντ

Γκινγκάμπ - Αμιάν

Μονπελιέ - Ρεν

Στρασμπούρ - Ανζέ

Κυριακή

Λιόν - Μες (16:00)

Τουλούζ - Σεντ-Ετιέν (18:00)

Λιλ - Μαρσέιγ (22:00)

 

 

Primeira Liga - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπενφίκα - Φεϊρένσε (21:00)

Ρίο Άβε - Σπόρτινγκ (23:00)

Σάββατο

Μαρίτιμο - Τοντέλα (18:00)

Μπελενένσες - Μορεϊρένσε (20:15)

Μποαβίστα - Πόρτο (22:30)

Κυριακή

Μπράγκα - Σάβες (18:00)

Πάσος Φερέιρα - Εστορίλ (20:00)

Άβες - Γκιμαράες (22:15)

Δευτέρα

Πορτιμονένσε - Σετούμπαλ (22:00)

 

 

Eredivisie - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τβέντε - Εξέλσιορ (21:00)

Σάββατο

Χεράκλες - Φένλο (19:30)

Ρόντα - Φέγενοορντ

Βίλεμ - Άγιαξ (21:45)

Τσβόλε - Ντεν Χάαχ

Κυριακή

Φιτέσε - Αϊντχόφεν (13:30)

Ουτρέχτη - Μπρέντα (15:30)

Σπάρτα Ρότερνταμ - Χρόνινχεν

Χέρενφέν - Άλκμααρ (17:45)

 

 

SüperLig - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κασίμπασα - Γκιόζτεπε (20:00)

Σάββατο

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Μαλάτιασπορ (14:00)

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (16:30)

Αλάνιασπορ - Μπεσίκτας (19:30)

Κυριακή

Καράμπιουκσπορ - Σίβασπορ (13:00)

Κόνιασπορ - Οσμάνλισπορ

Μπούρσασπορ - Αντάλιασπορ (15:30)

Τράμπζονσπορ - Γαλατάσαράι (18:30)

Δευτέρα

Φενέρμπαχτσε - Κάισερισπορ (19:00)

 

 

Pro League - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σαρλερουά - Γάνδη (21:30)

Σάββατο

Όιπεν - Άντερλεχτ (19:00)

Ζούλτε Βάρεχεμ - Μέχελεν (21:00)

Λόκερεν - Οστάνδη

Κόρτραϊκ - Γκενκ (21:30)

Κυριακή

Μπριζ - Σιντ-Τρούιντεν (15:30)

Σταντάρ Λιέγης - Βάασλαντ-Μπέβερεν (19:00)

Μουσκρόν - Άντβερπ (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 12η αγωνιστική

 

Σάββατο

Χαρτς - Ρέιντζερς (14:30)

Αμπερντίν - Ρος Κάουντι (17:00)

Σέλτικ - Κιλμάρνοκ

Νταντί - Χάμιλτον

Μάδεργουελ - Χιμπέρνιαν

Πάρτικ Θισλ - Σεντ Τζόνστοουν

 

 

Κύπρος - 10η αγωνιστική

 

Σάββατο

Εθνικός - ΑΠΟΕΛ (18:00)

Ομόνοια - Ανόρθωση

Αλκή - ΑΕΚ (20:00)

Κυριακή

Πάφος - Άρης (18:00)

Απόλλων - Δόξα

Ομόνοια - Νέα Σαλαμίνα (19:00)

Ερμής - ΑΕΛ (20:00)

 

 

AP Photo/Alexandra Panagiotidou

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Black Friday στα Public: Τι ώρα θα ανοίξουν αύριο τα καταστήματα

Νωρίτερα θα ανοίξουν για την black Friday σχεδόν όλα τα καταστήματα της Public. Ποιες προσφορές ανακοίνωσε η εταιρεία

Οι καμπύλες της Tao Wickrath δεν χωράνε πουθενά

Μια πρώτη γνωριμία με το κορίτσι πίσω από το sideboob της εβδομάδας.

Ξανά σε χώρους Σένγκεν οι επιβάτες από Ελλάδα

Οι επιβάτες από Ελλάδα δεν θα μεταφέρονται πλέον στα γερμανικά αεροδρόμια στο χώρο εκτός Σένγκεν όπως αποφασίστηκε στη χθεσινή τριμερή συνάντηση μεταξύ Γερμανίας- Ελλάδας- Κομισιόν

Τον περασμένο Ιούλιο, ο Σπύρος Χρυσικόπουλος επανακαθόρισε τα ανθρώπινα όρια.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24