ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Ίντερ - Μίλαν στην Ιταλία, Λεβερκούζεν - Μπάγερν στη Γερμανία, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τσέλσι στην Αγγλία ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα...

Τρία πολύ σημαντικά παιχνίδια ξεχωρίζουν από την ποδοσφαιρική δράση του Σαββατοκύριακου.

Στην Ιταλία, η Ίντερ υποδέχεται την Μίλαν στο Derby della Madonnina. Δύσκολη αποστολή για την Μπάγερν, η οποία κοντράρεται με την Λεβερκούζεν στην "Bay Arena", ενώ στην Αγγλία, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θέλει να ανακόψει την πορεία της Τσέλσι προς τον τίτλο, αλλά και να επιστρέψει σε τροχιά τετράδας.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Primera División - 32η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Λας Πάλμας (21:45)

Σάββατο

Ντεπορτίβο - Μάλαγα (14:00)

Σπόρτινγκ Χιχόν - Ρεάλ Μαδρίτης (17:15)

Ατλέτικο Μαδρίτης - Οσασούνα (19:30)

Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Σοθιεδάδ (21:45)

Κυριακή

Λεγκανές - Εσπανιόλ (13:00)

Βαλένθια - Σεβίλλη (17:15)

Μπέτις - Έιμπαρ (19:30)

Γρανάδα - Θέλτα (21:45)

Δευτέρα

Αλαβές - Βιγιαρεάλ (21:45)

 

 

Serie A - 32η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ίντερ - Μίλαν (13:30)

Κάλιαρι - Κιέβο Βερόνα (16:00)

Φιορεντίνα - Έμπολι (16:00)

Τζένοα - Λάτσιο (16:00)

Παλέρμο - Μπολόνια (16:00)

Πεσκάρα - Γιουβέντους (16:00)

Ρόμα - Αταλάντα (16:00)

Τορίνο - Κροτόνε (16:00)

Σασουόλο - Σαμπντόρια (19:00)

Νάπολι - Ουντινέζε (21:45)

 

 

Bundesliga - 29η αγωνιστική

 

Σάββατο

Άουγκσμπουργκ - Κολονία (16:30)

Ντόρτμουντ - Άιντραχτ Φρανκφούρτης (16:30)

Χόφενχαϊμ - Γκλάντμπαχ (16:30)

Μάιντς - Χέρτα (16:30)

RB Λειψίας - Φράιμπουργκ (16:30)

Βόλφσμπουργκ - Ίνγκολστατ (16:30)

Λεβερκούζεν - Μπάγερν (19:30)

Κυριακή

Βέρντερ Βρέμης - Αμβούργο (16:30)

Ντάρμστατ - Σάλκε (18:30)

 

Premier League - 33η αγωνιστική

 

Σάββατο

Τότεναμ - Μπόρνμουθ (14:30)

Κρίσταλ Πάλας - Λέστερ (17:00)

Έβερτον - Μπέρνλεϊ (17:00)

Στόουκ Σίτι - Χαλ Σίτι (17:00)

Σάντερλαντ - Γουέστ Χαμ (17:00)

Γουότφορντ - Σουόνσι (17:00)

Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Σίτι (19:30)

Κυριακή

Γουέστ Μπρομ - Λίβερπουλ (15:30)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Τσέλσι (18:00)

Δευτέρα

Μίντλεσμπρο - Άρσεναλ (22:00)

 

 

Ligue 1 - 33η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ανζέ - Παρί Σεν Ζερμέν (21:45)

Σάββατο

Νις - Νανσί (18:00)

Γκινγκάμπ - Τουλούζ (21:00)

Μετς - Καέν (21:00)

Μονπελιέ - Λοριάν (21:00)

Ρεν - Λιλ (21:00)

Μονακό - Ντιζόν (22:00)

Κυριακή

Ναντ - Μπορντό (16:00)

Μπαστιά - Λιόν (18:00)

Μαρσέιγ - Σεντ Ετιέν (22:00)

 

Primeira Liga - 29η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπελενένσες - Εστορίλ (18:00)

Μποαβίστα - Πάσος Φερέιρα (18:00)

Μπενφίκα - Μαρίτιμο (20:15)

Σετούμπαλ - Σπόρτινγκ (22:30)

Σάββατο

Αρόουκα - Φεϊρένσε (18:00)

Σάβες - Γκιμαράες (18:00)

Τοντέλα - Ρίο Άβε (20:15)

Μπράγκα - Πόρτο (22:30)

Δευτέρα

Νασιονάλ - Μορεϊρένσε (22:00)

 

 

Eredivisie - 31η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χέρακλες - Άλκμααρ (21:00)

Σάββατο

Ρόντα - Σπάρτα Ρότερνταμ (19:30)

Ντεν Χάαχ - Αϊντχόφεν (20:45)

Εξέλσιορ - Φίτεσε (20:45)

Τβέντε - Νάιμεχεν (21:45)

Κυριακή

Βίλεμ - Γκόου Αχέντ Ιγκλς (13:30)

Χρόνινχεν - Τσβόλε (15:30)

Φέγενοορντ - Ουτρέχτη (15:30)

Άγιαξ - Χέρενφεεν (17:45)

 

Pro League - 3η αγωνιστική των play-offs τίτλου

 

Κυριακή

Οστάνδη - Άντερλεχτ (19:00)

Δευτέρα

Ζούλτε-Βάρεχεμ - Μπριζ (15:30)

Σαρλερουά - Γάνδη (19:00)

 

Scottish Premier League - 31η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κιλμάρνοκ - Χαρτς (21:45)

Σάββατο

Νταντί - Χάμιλτον (17:00)

Μοδέργουελ - Ινβερνές (17:00)

Ρέιντζερς - Πάρτικ Θιστλ (17:00)

Σεντ Τζόνστουν - Αμπερντίν (17:00)

Κυριακή

Ρος Κάουντι - Σέλτικ (14:30)

 

 

Photo Credits: AP Photo/Luca Bruno

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Walking Dead και Marvel: 10 τρέιλερ που πρέπει να δεις σήμερα

Όλα τα τρέιλερ που δεν πρέπει να χάσεις αυτή την εβδομάδα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24