ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Ρεάλ - Ατλέτικο στην Ισπανία, Μπάγερν - Ντόρτμουντ στη Γερμανία, ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια στην Κύπρο ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου.

Τρία πολύ σημαντικά ντέρμπι ξεχωρίζουν από την ποδοσφαιρική δράση του Σαββατοκύριακου.

Στην Ισπανία, η Ρεάλ υποδέχεται την Ατλέτικο στο Derbi madrileño, σε μία ρεβάνς της νίκης 3-0 στο "Βιθέντε Καδερόν", που μπορεί να κρίνει την έκβαση του φετινού τίτλου. Δύσκολα θα συμβεί κάτι αντίστοιχο στο Μόναχο, παρ' όλα αυτά το "klassiker" μεταξύ Μπάγερν και Ντόρτμουντ κλέβει την παράσταση, ως μία πρόβα του τελικού κυπέλλου στο τέλος του μήνα. Σπουδαίο ντέρμπι με βαθμολογική σημασία και στην Κύπρο μεταξύ ΑΠΟΕΛ και Ομόνοιας, με την ομάδα του Τόμας Κρίστιανσεν να προέρχεται από πέντε σερί νίκες.

Βιγιαρεάλ και Αθλέτικ Μπιλμπάο λύνουν τις διαφορές τους για τους ομίλους του Europa League, ενώ η Λάτσιο έχει μια τελευταία ευκαιρία να κλέψει από τη Νάπολι θέση για το επόμενο Champions League.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Primera División - 31η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Βιγιαρεάλ - Μπιλμπάο (21:45)

Σάββατο

Εσπανιόλ - Αλαβές (14:00)

Ρεάλ - Ατλέτικο (17:15)

Σεβίλλη - Ντεπορτίβο (19:30)

Μάλαγα - Μπαρτσελόνα (21:45)

Κυριακή

Γρανάδα - Βαλένθια (13:00)

Θέλτα - Έιμπαρ (17:15)

Οσασούνα - Λεγκανές (19:30)

Λας Πάλμας - Μπέτις (21:45)

Δευτέρα

Σοθιεδάδ - Χιχόν (21:45)

 

 

Serie A - 31η αγωνιστική

 

Σάββατο

Έμπολι - Πεσκάρα (16:00)

Αταλάντα - Σασουόλο (19:00)

Γιουβέντους - Κιέβο (21:45)

Κυριακή

Σαμπντόρια - Φιορεντίνα (13:30)

Κροτόνε - Ίντερ (16:00)

Μίλαν - Παλέρμο

Μπολόνια - Ρόμα

Ουντινέζε - Τζένοα

Κάλιαρι - Τορίνο

Λάτσιο - Νάπολι (21:45)

 

 

Bundesliga - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Βέρντερ (21:30)

Σάββατο

Λειψία - Λεβερκούζεν (16:30)

Σάλκε - Βόλφσμπουργκ

Αμβούργο - Χόφενχαϊμ

Κολωνία - Γκλάντμπαχ

Φράιμπουργκ - Μάιντς

Μπάγερν - Ντόρτμουντ (19:30)

Κυριακή

Χέρτα - Άουγκσμπουργκ (16:30)

Ίνγκολστατ - Ντάρμστατ (18:30)

 

 

Premier League - 32η αγωνιστική

 

Σάββατο

Τότεναμ - Γουότφορντ (14:30)

Στόουκ - Λίβερπουλ (17:00)

Μάντσεστερ Σίτι - Χιλ

Μίντλεσμπρο - Μπέρνλι

Γουέστ Μπρομ - Σαουθάμπτον

Γουέστ Χαμ - Σουόνσι

Μπόρνμουθ - Τσέλσι (19:30)

Κυριακή

Σάντερλαντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (15:30)

Έβερτον - Λέστερ (18:00)

Δευτέρα

Κρίσταλ Πάλας - Άρσεναλ (22:00)

 

 

Ligue 1 - 32η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λιλ - Νις (21:45)

Σάββατο

Ανζέρ - Μονακό (18:00)

Λιόν - Λοριάν (21:00)

Νανσί - Ρεν

Μπορντό - Μετς

Ντιζόν - Μπαστιά

Καέν - Μονπελιέ

Κυριακή

Τουλούζ - Μαρσέιγ (16:00)

Σεντ-Ετιέν - Ναντ (18:00)

Παρί Σεν-Ζερμέν Γκινγκάμπ (22:00)

 

 

Primeira Liga - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Φεϊρένσε - Μπράγκα (22:30)

Σάββατο

Πάσος Φερέιρα - Αρόουκα (18:00)

Πόρτο - Μπελενένσες (20:15)

Σπόρτινγκ - Μποαβίστα (22:30)

Κυριακή

Εστορίλ - Νασιονάλ (18:00)

Ρίο Άβε - Σετούμπαλ

Γκιμαράες - Τοντέλα (20:00)

Μορεϊρένσε - Μπενφίκα (22:15)

Δευτέρα

Μαρίτιμο - Σάβες (22:00)

 

 

Eredivisie - 30ή αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σπάρτα Ρότερνταμ - Εξέλσιορ (21:00)

Σάββατο

Φιτέσε - Χέρενφέν (19:30)

Νάιμεχεν - Άγιαξ (20:45)

Ντεν Χάαχ - Χρόνινχεν

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Χεράκλες (21:45)

Κυριακή

Άλκμααρ - Ρόντα (13:30)

Τσβόλε - Φέγενοορντ (15:30)

Ουτρέχτη - Τβέντε

Αϊντχόφεν - Βίλεμ (17:45)

 

 

SüperLig - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπούρσασπορ - Καράμπιουκσπορ (20:00)

Σάββατο

Γκεντσλερμπιρλιγί - Αντάλιασπορ (15:30)

Γκαζιάντεπσπορ - Αλάνιασπορ (16:00)

Τράμπζονσπορ - Μπεσίκτας (19:00)

Κυριακή

Κάισερισπορ - Οσμάνλισπορ (16:00)

Φενέρμπαχτσε - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (19:00)

Άντανασπορ - Ρίζεσπορ (19:00)

Δευτέρα

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Γαλατάσαράι (20:00)

Κασίμπασα - Κόνιασπορ

 

 

Pro League - 2η αγωνιστική των play-offs τίτλου

 

Παρασκευή

Οστάνδη - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Σάββατο

Μπριζ - Σαρλερουά (19:00)

Κυριακή

Άντερλεχτ - Γάνδη (19:00)

 

 

Scottish Premier League - 30ή αγωνιστική

 

Σάββατο

Σέλτικ - Κιλμάρνοκ (17:00)

Ινβερνές - Σεντ Τζόνστοουν

Χαρτς - Νταντί

Χάμιλτον - Ρος Κάουντι

Πάρτικ Θισλ - Μάδεργουελ

Κυριακή

Αμπερντίν - Ρέιντζερς (14:30)

 

 

Κύπρος - 30ή αγωνιστική (4η των play-offs)

 

Σάββατο

Δόξα - Εθνικός (16:00)

Καρμιώτισσα - Νέα Σαλαμίνα (17:00)

Ερμής - Άρης (17:00)

Ανόρθωση - Απόλλων (19:00)

Κυριακή

ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια (16:00)

ΑΕΛ - ΑΕΚ (18:00)

 

 

Photo credits: ΑP Photo/Alessandra Tarantino

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Αλλάζει ο καιρός: Έρχονται καταιγίδες, πτώση της θερμοκρασίας και χιόνια

Τέρμα το "καλοκαίρι" των τελευταίων ημερών, αφού η νέα εβδομάδα έρχεται με χειμερινές διαθέσεις. Διάλεξε την περιοχή που θέλεις και δες τι καιρό θα κάνει τις επόμενες μέρες

Αλεξάνδρα Παναγιώταρου, η Pamkiller της φετινής τηλεοπτικής σεζόν

Το 'πρωτοξάδελφη της Barbie' κορίτσι από την Τρίπολη, που διαπρέπει στο My Style Rocks, δεν είναι (μόνο) αυτό που βλέπεις.

ΒΙΝΤΕΟ

Βαζαίος για το αλκοόλ: Δεν μπορούσα να σηκωθώ αν δεν έπινα δυο μπουκάλια

Η συγκλονιστική εξομολόγηση του γνωστού τραγουδιστή για τον εθισμό του στα ναρκωτικά και στο αλκοόλ - Η νοσηλεία του και η απεξάρτηση

9 μεγαλύτερες γκομενοπαγίδες από το να έχεις σκύλο

Βρήκαμε τα μαθήματα που πρέπει να ξεκινήσεις για να μην μείνεις μόνος αυτή τη σεζόν.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24