ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Παρασκευή με Γιουβέντους - Μίλαν, Σάββατο με Τζένοα - Σαμπντόρια, Κυριακή με Σέλτικ - Ρέιντζερς, Σοθιεδάδ - Μπιλμπάο και Δευτέρα με Τσέλσι - ManUtd. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα...

Το Σαββατοκύριακο διεξάγονται τρία από τα κλασικότερα ντέρμπι στον πλανήτη, αυτό της Γένοβα, αυτό της Γλασκώβης και αυτό της Χώρας των Βάσκων, με την Τζένοα να υποδέχεται τη Σαμπντόρια, τη Σέλτικ να φιλοξενεί τη Ρέιντζερς και το Σοθιεδάδ - Μπιλμπάο να είναι μάλιστα "μάχη" για την 4η θέση!

Τα μεγάλα ματς όμως ξεκινούν από την Παρασκευή με το Γιουβέντους - Μίλαν, ενώ την Δευτέρα για τα προημιτελικά του FA Cup τίθενται αντιμέτωπες Τσέλσι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 28η αγωνιστική

 

8/3

Μάντσεστερ Σίτι - Στόουκ 0-0

Σάββατο

Μπόρνμουθ - Γουέστ Χαμ (17:00)

Έβερτον - Γουέστ Μπρομ

Χαλ - Σουόνσι

Κυριακή

Λίβερπουλ - Μπέρνλι (18:00)

Αναβολή

Κρίσταλ Πάλας - Τότεναμ

Μίντλεσμπρο - Σάντερλαντ

Άρσεναλ - Λέστερ

Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Τσέλσι - Γουότφορντ

 

 

*FA Cup - Προημιτελικά

 

Σάββατο

Μίντλεσμπρο - Μάντσεστερ Σίτι (14:15)

Άρσεναλ - Λίνκολν (19:30)

Κυριακή

Τότεναμ - Μίλγουολ (16:00)

Δευτέρα

Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (21:45)

 

 

Serie A - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γιουβέντους - Μίλαν (21:45)

Σάββατο

Τζένοα - Σαμπντόρια (21:45)

Κυριακή

Σασουόλο - Μπολόνια (13:30)

Ίντερ - Αταλάντα (16:00)

Φιορεντίνα - Κάλιαρι

Νάπολι - Κροτόνε

Κιέβο - Έμπολι

Πεσκάρα - Ουντινέζε

Παλέρμο - Ρόμα (21:45)

Δευτέρα

Λάτσιο - Τορίνο (21:45)

 

 

Primera División - 27η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Εσπανιόλ - Λας Πάλμας (21:45)

Σάββατο

Βαλένθια - Χιχόν (14:00)

Σεβίλλη - Λεγκανές (17:15)

Μάλαγα - Αλαβές (19:30)

Γρανάδα - Ατλέτικο (21:45)

Κυριακή

Σοθιεδάδ - Μπιλμπάο (13:00)

Ντεπορτίβο - Μπαρτσελόνα (17:15)

Βίγκο - Βιγιαρεάλ (19:30)

Ρεάλ - Μπέτις (21:45)

Δευτέρα

Οσασούνα - Έιμπαρ (21:45)

 

 

Bundesliga - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λεβερκούζεν - Βέρντερ (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Άιντραχτ Φρανκφούρτης (16:30)

Χέρτα - Ντόρτμουντ

Ντάρμστατ - Μάιντς

Φράιμπουργκ - Χόφενχαϊμ

Λειψία - Βόλφσμπουργκ

Ίνγκολστατ - Κολωνία (19:30)

Κυριακή

Σάλκε - Άουγκσμπουργκ (16:30)

Αμβούργο - Γκλάντμπαχ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 29η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νις - Καέν (20:00)

Μαρσέιγ - Ανζέρ (21:45)

Σάββατο

Μονακό - Μπορντό (17:45)

Νανσί - Λιλ (21:00)

Μονπελιέ - Ναντ

Ρεν - Ντιζόν

Γκινγκάμπ - Μπαστιά

Κυριακή

Σεντ-Ετιέν - Μετς (16:00)

Λιόν - Τουλούζ (18:00)

Λοριάν - Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 25η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αρόουκα - Πόρτο (22:30)

Σάββατο

Σετούμπαλ - Φεϊρένσε (18:00)

Σάβες - Μπράγκα (20:15)

Τοντέλα - Σπόρτινγκ (22:30)

Κυριακή

Νασιονάλ - Πάσος Φερέιρα (18:00)

Μποαβίστα - Μαρίτιμο

Ρίο Άβε - Μορεϊρένσε (20:00)

Γκιμαράες - Εστορίλ (22:15)

Δευτέρα

Μπενφίκα - Μπελενένσες (22:00)

 

 

Eredivisie - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Φιτέσε - Σπάρτα Ρότερνταμ (21:00)

Σάββατο

Ντεν Χάαχ - Νάιμεχεν (19:30)

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Αϊντχόφεν (20:45)

Χεράκλες - Ουτρέχτη

Εξέλσιορ - Χέρενφέν (21:45)

Κυριακή

Βίλεμ - Τσβόλε (13:30)

Φέγενοορντ - Άλκμααρ (15:30)

Ρόντα - Χρόνινχεν

Άγιαξ - Τβέντε (17:45)

 

 

SüperLig - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αλάνιασπορ - Φενέρμπαχτσε (19:00)

Σάββατο

Καράμπιουκσπορ - Άντανασπορ (12:30)

Οσμάνλισπορ - Μπούρσασπορ (15:00)

Γαλατάσαράι - Γκεντσλέρμπιρλιγί (18:00)

Γκαζιάντεπσπορ - Κασίμπασα

Κυριακή

Κόνιασπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (15:00)

Ρίζεσπορ - Αντάλιασπορ (18:00)

Μπεσίκτας - Κάισερισπορ

Δευτέρα

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Τράμπζονσπορ (19:00)

 

 

Pro League - 30ή αγωνιστική

 

Κυριακή

Μπριζ - Σιντ-Τρούιντεν (15:30)

Άντερλεχτ - Βάασλαντ-Μπέβερεν

Σταντάρ Λιέγης - Οστάνδη

Γάνδη - Μέχελεν

Κόρτραϊκ - Μουσκρόν

Όιπεν - Ζούλτε Βάρεχεμ

Λόκερεν - Σαρλερουά

Βέστερλο - Γκενκ

 

 

Scottish Premier League - 28η αγωνιστική

 

Σάββατο

Πάρτικ Θισλ - Ινβερνές (17:00)

Χαρτς - Χάμιλτον

Αμπερντίν - Μάδεργουελ

Σεντ Τζόνστοουν - Νταντί

Ρος Κάουντι - Κιλμάρνοκ

Κυριακή

Σέλτικ - Ρέιντζερς (14:00)

 

 

Κύπρος - 27η αγωνιστική (1η των play-offs)

 

Σάββατο

Νέα Σαλαμίνα - Άρης (17:00)

ΑΕΛ - Απόλλων (19:00)

Κυριακή

Καρμιώτισσα - Εθνικός (16:00)

Δόξα - Ερμής (17:00)

Ανόρθωση - ΑΠΟΕΛ (18:00)

Δευτέρα

ΑΕΚ - Ομόνοια (19:00)

 

 

AP Photo/Alexandra Panagiotidou

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Προσλήψεις 6.667 μονίμων μέσω ΑΣΕΠ: Διαδικασία, ειδικότητες και μοριοδότηση

Η μοριοδότηση για την πρόσληψη του νέου προσωπικού θα είναι διαφορετική από τις άλλες προκηρύξεις - Αναλυτικά το χρονοδιάγραμμα

Μιλήσαμε με τους πρωταγωνιστές της cult ταινίας του Γιώργου Κωνσταντίνου.

BINTEO

Βίντεο ντοκουμέντο: Η δολοφονική επίθεση σε 24Media και Έθνος

Καρέ - καρέ η οργανωμένη επίθεση των κουκουλοφόρων που χτύπησαν δημοσιογράφους και προκάλεσαν εκτεταμένες ζημιές στα γραφεία της 24Media. Η πομπή με τις μοτοσυκλέτες. Πως σταμάτησαν την κυκλοφορία στη Συγγρού. Η «απόδραση» της ΕΛΑΣ και ο ρόλος του επικεφαλής των κουκουλοφόρων.

Είσαι σίγουρος ότι δεν μ' έχεις παρενοχλήσει σεξουαλικά;

Μία δημοσιογράφος αναρωτιέται: κατά πόσο είσαι σίγουρος πως δεν ευθύνεσαι εσύ για κάποιο από τα #metoo που κυκλοφορούν εκεί έξω;

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24