ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα, Ίντερ - Ρόμα, Μαρσέιγ - Παρί ΣΖ, Φέγενοορντ - Αϊντχόφεν, Γαλατάσαράι - Μπεσίκτας και Απόλλων - ΑΠΟΕΛ είναι τα μεγάλα ματς του τριημέρου, μαζί με τον τελικό, ManUtd - Σαουθάμπτον. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα...

Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα στην Ισπανία και Ίντερ - Ρόμα στην Ιταλία, είναι τα μεγάλα ματς στην Ευρώπη, πολύ σημαντικά στην... καταδίωξη των Ρεάλ και Γιουβέντους, αντίστοιχα.

Μαρσέιγ - Παρί Σεν-Ζερμέν, Μπέτις - Σεβίλλη, Φέγενοορντ - Αϊντχόφεν, Γαλατάσαράι - Μπεσίκτας και Απόλλων - ΑΠΟΕΛ είναι επίσης σπουδαία ντέρμπι του τριημέρου, ενώ στην Αγγλία διεξάγεται και ο τελικός του League Cup, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 26η αγωνιστική

 

Σάββατο

Τσέλσι - Σουόνσι (17:00)

Κρίσταλ Πάλας - Μίντλεσμπρο

Έβερτον - Σάντερλαντ

Χαλ - Μπέρνλι

Γουέστ Μπρομ - Μπόρνμουθ

Γουότφορντ - Γουέστ Χαμ (19:30)

Κυριακή

Τότεναμ - Στόουκ (15:30)

Δευτέρα

Λέστερ - Λίβερπουλ (22:00)

Αναβολή

Σαουθάμπτον - Άρσεναλ

Μάντσεστερ Σίτι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

 

***Τελικός League Cup

 

Κυριακή

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον (18:30)

 

 

Serie A - 26η αγωνιστική

 

Σάββατο

Νάπολι - Αταλάντα (19:00)

Γιουβέντους - Έμπολι (21:45)

Κυριακή

Παλέρμο - Σαμπντόρια (13:30)

Τζένοα - Μπολόνια (16:00)

Κροτόνε - Κάλιαρι

Σασουόλο - Μίλαν

Κιέβο - Πεσκάρα

Λάτσιο - Ουντινέζε

Ίντερ - Ρόμα (21:45)

Δευτέρα

Φιορεντίνα - Τορίνο (21:45)

 

 

Primera División - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λας Πάλμας - Σοθιεδάδ (21:45)

Σάββατο

Αλαβές - Βαλένθια (14:00)

Μπέτις - Σεβίλλη (17:15)

Λεγκανές - Ντεπορτίβο (19:30)

Έιμπαρ - Μάλαγα (21:45)

Κυριακή

Εσπανιόλ - Οσασούνα (13:00)

Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα (17:15)

Χιχόν - Θέλτα (19:30)

Μπιλμπάο - Γρανάδα

Βιγιαρεάλ - Ρεάλ (21:45)

 

 

Bundesliga - 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Βόλφσμπουργκ - Βέρντερ (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Αμβούργο (16:30)

Λεβερκούζεν - Μάιντς

Ντάρμστατ - Άουγκσμπουργκ

Φράιμπουργκ - Ντόρτμουντ

Λειψία - Κολωνία

Χέρτα - Άιντραχτ Φρανκφούρτης (19:30)

Κυριακή

Ίνγκολστατ - Γκλάντμπαχ (16:30)

Σάλκε - Χόφενχαϊμ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 27η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ναντ - Ντιζόν (20:00)

Νις - Μονπελιέ (21:45)

Σάββατο

Γκινγκάμπ - Μονακό (18:00)

Νανσί - Τουλούζ (21:00)

Λιλ - Μπορντό

Ανζέρ - Μπαστιά

Ρεν - Λοριάν

Κυριακή

Σεντ-Ετιέν - Καέν (16:00)

Λιόν - Μετς (18:00)

Μαρσέιγ - Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκιμαράες - Μορεϊρένσε (21:00)

Μπενφίκα - Σάβες (23:00)

Σάββατο

Τοντέλα - Μαρίτιμο (18:00)

Εστορίλ - Σπόρτινγκ (20:15)

Ρίο Άβε - Πάσος Φερέιρα (22:30)

Κυριακή

Νασιονάλ - Φειρένσε (18:00)

Σετούμπαλ - Μπράγκα (20:00)

Μποαβίστα - Πόρτο (22:15)

Δευτέρα

Αρόουκα - Μπελενένσες (22:00)

 

 

Eredivisie - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντεν Χάαχ - Τβέντε (21:00)

Σάββατο

Χρόνινχεν - Ουτρέχτη (19:30)

Εξέλσιορ - Βίλεμ (20:45)

Νάιμεχεν - Σπάρτα Ρότερνταμ

Χέρενφέν - Ρόντα (21:45)

Κυριακή

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φιτέσε (13:30)

Άλκμααρ - Τσβόλε (15:30)

Φέγενοορντ - Αϊντχόφεν

Άγιαξ - Χεράκλες (17:45)

 

 

SüperLig - 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρίζεσπορ - Κάισερισπορ (18:00)

Κασίμπασα - Μπούρσασπορ (19:00)

Σάββατο

Αλάνιασπορ - Άντανασπορ (14:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Αντάλιασπορ (15:00)

Κόνιασπορ - Τράμπζονσπορ (18:00)

Κυριακή

Καράμπιουκσπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (12:30)

Οσμάνλισπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (15:00)

Γκαζιάντεπσπορ - Φενέρμπαχτσε (18:00)

Δευτέρα

Γαλατάσαράι - Μπεσίκτας (19:00)

 

 

Pro League - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπριζ - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Σάββατο

Σαρλερουά - Σιντ Τρούιντεν (19:00)

Κόρτραϊκ - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

Λόκερεν - Όιπεν

Βέστερλο - Οστάνδη (21:30)

Κυριακή

Σταντάρ Λέγης - Μέχελεν (15:30)

Άντερλεχτ - Γκενκ (19:00)

Γάνδη - Μουσκρόν (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ινβερνές - Ρέιντζερς (21:45)

Σάββατο

Μάδεργουελ - Νταντί (17:00)

Σέλτικ - Χάμιλτον

Σεντ Τζόνστοουν - Κιλμάρνοκ

Αμπερντίν - Ρος Κάουντι

Πάρτικ Θισλ - Χαρτς

 

 

Κύπρος - 25η αγωνιστική

 

Σάββατο

Αναγέννηση Δερύνειας - ΑΕ Ζακακίου (16:00)

Ομόνοια - ΑΕΛ (17:00)

Δόξα - Άρης (19:00)

Κυριακή

Ερμής - ΑΕΚ (16:00)

Εθνικός - Νέα Σαλαμίνα (17:00)

Καρμιώτισσα - Ανόρθωση (18:00)

Δευτέρα

Απόλλων - ΑΠΟΕΛ (19:00)

 

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Αλλάζει ο καιρός: Έρχονται καταιγίδες, πτώση της θερμοκρασίας και χιόνια

Τέρμα το "καλοκαίρι" των τελευταίων ημερών, αφού η νέα εβδομάδα έρχεται με χειμερινές διαθέσεις. Διάλεξε την περιοχή που θέλεις και δες τι καιρό θα κάνει τις επόμενες μέρες

Αλεξάνδρα Παναγιώταρου, η Pamkiller της φετινής τηλεοπτικής σεζόν

Το 'πρωτοξάδελφη της Barbie' κορίτσι από την Τρίπολη, που διαπρέπει στο My Style Rocks, δεν είναι (μόνο) αυτό που βλέπεις.

ΒΙΝΤΕΟ

Βαζαίος για το αλκοόλ: Δεν μπορούσα να σηκωθώ αν δεν έπινα δυο μπουκάλια

Η συγκλονιστική εξομολόγηση του γνωστού τραγουδιστή για τον εθισμό του στα ναρκωτικά και στο αλκοόλ - Η νοσηλεία του και η απεξάρτηση

9 μεγαλύτερες γκομενοπαγίδες από το να έχεις σκύλο

Βρήκαμε τα μαθήματα που πρέπει να ξεκινήσεις για να μην μείνεις μόνος αυτή τη σεζόν.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24