ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα, Ίντερ - Ρόμα, Μαρσέιγ - Παρί ΣΖ, Φέγενοορντ - Αϊντχόφεν, Γαλατάσαράι - Μπεσίκτας και Απόλλων - ΑΠΟΕΛ είναι τα μεγάλα ματς του τριημέρου, μαζί με τον τελικό, ManUtd - Σαουθάμπτον. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα...

Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα στην Ισπανία και Ίντερ - Ρόμα στην Ιταλία, είναι τα μεγάλα ματς στην Ευρώπη, πολύ σημαντικά στην... καταδίωξη των Ρεάλ και Γιουβέντους, αντίστοιχα.

Μαρσέιγ - Παρί Σεν-Ζερμέν, Μπέτις - Σεβίλλη, Φέγενοορντ - Αϊντχόφεν, Γαλατάσαράι - Μπεσίκτας και Απόλλων - ΑΠΟΕΛ είναι επίσης σπουδαία ντέρμπι του τριημέρου, ενώ στην Αγγλία διεξάγεται και ο τελικός του League Cup, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 26η αγωνιστική

 

Σάββατο

Τσέλσι - Σουόνσι (17:00)

Κρίσταλ Πάλας - Μίντλεσμπρο

Έβερτον - Σάντερλαντ

Χαλ - Μπέρνλι

Γουέστ Μπρομ - Μπόρνμουθ

Γουότφορντ - Γουέστ Χαμ (19:30)

Κυριακή

Τότεναμ - Στόουκ (15:30)

Δευτέρα

Λέστερ - Λίβερπουλ (22:00)

Αναβολή

Σαουθάμπτον - Άρσεναλ

Μάντσεστερ Σίτι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

 

***Τελικός League Cup

 

Κυριακή

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σαουθάμπτον (18:30)

 

 

Serie A - 26η αγωνιστική

 

Σάββατο

Νάπολι - Αταλάντα (19:00)

Γιουβέντους - Έμπολι (21:45)

Κυριακή

Παλέρμο - Σαμπντόρια (13:30)

Τζένοα - Μπολόνια (16:00)

Κροτόνε - Κάλιαρι

Σασουόλο - Μίλαν

Κιέβο - Πεσκάρα

Λάτσιο - Ουντινέζε

Ίντερ - Ρόμα (21:45)

Δευτέρα

Φιορεντίνα - Τορίνο (21:45)

 

 

Primera División - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λας Πάλμας - Σοθιεδάδ (21:45)

Σάββατο

Αλαβές - Βαλένθια (14:00)

Μπέτις - Σεβίλλη (17:15)

Λεγκανές - Ντεπορτίβο (19:30)

Έιμπαρ - Μάλαγα (21:45)

Κυριακή

Εσπανιόλ - Οσασούνα (13:00)

Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα (17:15)

Χιχόν - Θέλτα (19:30)

Μπιλμπάο - Γρανάδα

Βιγιαρεάλ - Ρεάλ (21:45)

 

 

Bundesliga - 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Βόλφσμπουργκ - Βέρντερ (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Αμβούργο (16:30)

Λεβερκούζεν - Μάιντς

Ντάρμστατ - Άουγκσμπουργκ

Φράιμπουργκ - Ντόρτμουντ

Λειψία - Κολωνία

Χέρτα - Άιντραχτ Φρανκφούρτης (19:30)

Κυριακή

Ίνγκολστατ - Γκλάντμπαχ (16:30)

Σάλκε - Χόφενχαϊμ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 27η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ναντ - Ντιζόν (20:00)

Νις - Μονπελιέ (21:45)

Σάββατο

Γκινγκάμπ - Μονακό (18:00)

Νανσί - Τουλούζ (21:00)

Λιλ - Μπορντό

Ανζέρ - Μπαστιά

Ρεν - Λοριάν

Κυριακή

Σεντ-Ετιέν - Καέν (16:00)

Λιόν - Μετς (18:00)

Μαρσέιγ - Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκιμαράες - Μορεϊρένσε (21:00)

Μπενφίκα - Σάβες (23:00)

Σάββατο

Τοντέλα - Μαρίτιμο (18:00)

Εστορίλ - Σπόρτινγκ (20:15)

Ρίο Άβε - Πάσος Φερέιρα (22:30)

Κυριακή

Νασιονάλ - Φειρένσε (18:00)

Σετούμπαλ - Μπράγκα (20:00)

Μποαβίστα - Πόρτο (22:15)

Δευτέρα

Αρόουκα - Μπελενένσες (22:00)

 

 

Eredivisie - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντεν Χάαχ - Τβέντε (21:00)

Σάββατο

Χρόνινχεν - Ουτρέχτη (19:30)

Εξέλσιορ - Βίλεμ (20:45)

Νάιμεχεν - Σπάρτα Ρότερνταμ

Χέρενφέν - Ρόντα (21:45)

Κυριακή

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Φιτέσε (13:30)

Άλκμααρ - Τσβόλε (15:30)

Φέγενοορντ - Αϊντχόφεν

Άγιαξ - Χεράκλες (17:45)

 

 

SüperLig - 22η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρίζεσπορ - Κάισερισπορ (18:00)

Κασίμπασα - Μπούρσασπορ (19:00)

Σάββατο

Αλάνιασπορ - Άντανασπορ (14:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Αντάλιασπορ (15:00)

Κόνιασπορ - Τράμπζονσπορ (18:00)

Κυριακή

Καράμπιουκσπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (12:30)

Οσμάνλισπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (15:00)

Γκαζιάντεπσπορ - Φενέρμπαχτσε (18:00)

Δευτέρα

Γαλατάσαράι - Μπεσίκτας (19:00)

 

 

Pro League - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπριζ - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Σάββατο

Σαρλερουά - Σιντ Τρούιντεν (19:00)

Κόρτραϊκ - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

Λόκερεν - Όιπεν

Βέστερλο - Οστάνδη (21:30)

Κυριακή

Σταντάρ Λέγης - Μέχελεν (15:30)

Άντερλεχτ - Γκενκ (19:00)

Γάνδη - Μουσκρόν (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ινβερνές - Ρέιντζερς (21:45)

Σάββατο

Μάδεργουελ - Νταντί (17:00)

Σέλτικ - Χάμιλτον

Σεντ Τζόνστοουν - Κιλμάρνοκ

Αμπερντίν - Ρος Κάουντι

Πάρτικ Θισλ - Χαρτς

 

 

Κύπρος - 25η αγωνιστική

 

Σάββατο

Αναγέννηση Δερύνειας - ΑΕ Ζακακίου (16:00)

Ομόνοια - ΑΕΛ (17:00)

Δόξα - Άρης (19:00)

Κυριακή

Ερμής - ΑΕΚ (16:00)

Εθνικός - Νέα Σαλαμίνα (17:00)

Καρμιώτισσα - Ανόρθωση (18:00)

Δευτέρα

Απόλλων - ΑΠΟΕΛ (19:00)

 

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24