ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Πόσα ντέρμπι αντέχετε αυτό το Σαββατοκύριακο; Μπαρτσελόνα - Ρεάλ, Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι, Λάτσιο - Ρόμα, Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας & Ομόνοια - ΑΠΟΕΛ. Δείτε το πρόγραμμα στην Ευρώπη...

Αυτό το Σάββατοκύριακο μόνο ποδοσφαιρικό μπορεί να χαρακτηριστεί, καθώς διεξάγονται πέντε μεγάλα ντέρμπι στην Ευρώπη και συγκεκριμένα σε Αγγλία, Ισπανία, Κύπρο, Τουρκία και Ιταλία. Τα 4 μέσα σε λίγες ώρες το απόγευμα του Σαββάτου.

Αρχή στις 14:30 με Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι, στις 17:00 διεξάγεται το "Clásico", με την Μπαρτσελόνα να υποδέχεται την Ρεάλ, την ίδια ώρα στην Κύπρο η σέντρα στο Ομόνοια - ΑΠΟΕΛ, ενώ στις 18:00 ξεκινά το Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας.

"Φωτιά" στη Ρώμη την Κυριακή στις 16:00 με Λάτσιο - Ρόμα, ενώ την Παρασκευή η δράση στην Ιταλία ξεκινά με Νάπολι - Ίντερ.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 14η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι (14:30)

Κρίσταλ Πάλας - Σαουθάμπτον (17:00)

Στόουκ - Μπέρνλι

Σάντερλαντ - Λέστερ

Τότεναμ - Σουόνσι

Γουέστ Μπρομ - Γουότφορντ

Γουέστ Χαμ - Άρσεναλ (19:30)

Κυριακή

Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ (15:30)

Έβερτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:00)

Δευτέρα

Μίντλεσμπρο - Χαλ (22:00)

 

 

Serie A - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νάπολι - Ίντερ (21:45)

Σάββατο

Γιουβέντους - Αταλάντα (21:45)

Κυριακή

Μίλαν - Κροτόνε (13:30)

Λάτσιο - Ρόμα (16:00)

Πεσκάρα - Κάλιαρι

Σαμπντόρια - Τορίνο

Σασουόλο - Έμπολι

Φιορεντίνα - Παλέρμο (21:45)

Δευτέρα

Κιέβο - Τζένοα (20:00)

Ουντινέζε - Μπολόνια (22:00)

 

 

Primera División - 14η αγωνιστική

 

Σάββατο

Γρανάδα - Σεβίλλη (14:00)

Μπαρτσελόνα - Ρεάλ (17:15)

Λεγκανές - Βιγιαρεάλ (19:30)

Ατλέτικο - Εσπανιόλ (21:45)

Κυριακή

Μπέτις - Θέλτα (13:00)

Μπιλμπάο - Έιμπαρ (17:15)

Χιχόν - Οσασούνα (19:30)

Αλαβές - Λας Πάλμας

Βαλένθια - Μάλαγα (21:45)

Δευτέρα

Ντεπορτίβο - Σοθιεδάδ (21:45)

 

 

Bundesliga - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μάιντς - Μπάγερν (21:30)

Σάββατο

Ντόρτμουντ - Γκλάντμπαχ (16:30)

Λεβερκούζεν - Φράιμπουργκ

Βόλφσμπουργκ - Χέρτα

Βέρντερ - Ίνγκολστατ

Χόφενχαϊμ - Κολωνία

Λειψία - Σάλκε (19:30)

Κυριακή

Ντάρμστατ - Αμβούργο (16:30)

Άουγκσμπουργκ - Άιντραχτ Φρανκφούρτης (18:30)

 

 

Ligue 1 - 16η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Καέν - Ντιζόν (21:45)

Σάββατο

Μονπελιέ - Παρί Σεν-Ζερμέν (18:00)

Μπορντό - Λιλ (21:00)

Ανζέρ - Λοριάν

Μονακό - Μπαστιά

Γκινγκάμπ - Ναντ

Μετς - Λιόν

Κυριακή

Ρεν - Σεντ-Ετιέν (16:00)

Μαρσέιγ - Νανσί (18:00)

Νις - Τουλούζ (21:45)

 

 

Eredivisie - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χεράκλες - Νάιμεχεν (21:00)

Σάββατο

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Χέρενφέν (19:30)

Εξέλσιορ - Άλκμααρ (20:45)

Ρόντα - Αϊντχόφεν

Φιτέσε - Τσβόλε (21:45)

Κυριακή

Ντεν Χάαχ - Ουτρέχτη (13:30)

Φέγενοορντ - Σπάρτα Ρότερνταμ (15:30)

Βίλεμ - Τβέντε

Άγιαξ - Χρόνινχεν (17:45)

 

 

Primeira Liga - 12η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μαρίτιμο - Μπενφίκα (22:30)

Σάββατο

Ρίο Άβε - Τοντέλα (18:00)

Σπόρτινγκ - Σετούμπαλ (20:15)

Πόρτο - Μπράγκα (22:30)

Κυριακή

Μορεϊρένσε - Νασιονάλ (18:00)

Φεϊρένσε - Αρόουκα

Εστορίλ - Μπελενένσες (20:00)

Γκιμαράες - Σάβες (22:15)

Δευτέρα

Πάσος Φερέιρα - Μποαβίστα (22:00)

 

 

SüperLig - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Αντάλιασπορ (13:00)

Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας (18:00)

Κυριακή

Αλάνιασπορ - Κόνιασπορ (12:30)

Γκαζιάντεπσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (15:00)

Οσμάνλισπορ - Καράμπιουκσπορ

Κασίμπασα  - Γαλατάσαράι (18:00)

Άντανασπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί

Δευτέρα

Κάισερισπορ - Τράμπζονσπορ (19:00)

Μπούρσασπορ - Ρίζεσπορ

 

 

Pro League - 17η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μέχελεν - Όιπεν (21:30)

Σάββατο

Μπριζ - Οστάνδη (19:00)

Ζούλτε Βάρεχεμ - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

Σιντ-Τρούιντεν - Μουσκρόν

Βέστερλο - Γάνδη (21:30)

Κυριακή

Κόρτραϊκ - Άντερλεχτ (15:30)

Σαρλερουά - Σταντάρ Λιέγης (19:00)

Γκενκ - Λόκερεν (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 16η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μάδεργουελ - Σέλτικ (14:15)

Χάμιλτον - Πάρτικ Θισλ (17:00)

Σεντ Τζόνστοουν - Ινβερνές

Ρος Κάουντι - Χαρτς

Ρέιντζερς - Αμπερντίν

Κιλμάρνοκ - Νταντί

 

 

Κύπρος - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ομόνοια - ΑΠΟΕΛ (17:00)

Αναγέννηση Δερύνειας - ΑΕΚ

Καρμιώτισσα - Νέα Σαλαμίνα (19:00)

Κυριακή

Εθνικός - Άρης (16:00)

Απόλλων - Ανόρθωση

Ερμής - ΑΕΛ (18:00)

Δευτέρα

Δόξα - ΑΕ Ζακακίου (19:00)

 

 

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Τα πιο καυτά μοντέλα που θα τρελάνουν την καλοκαιρινή Αθήνα

Κάναμε το τελευταίο casting πριν κλείσουν τα πρακτορεία για καλοκαιρινές διακοπές. Ιδού τα αποτελέσματα.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24