ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Νάπολι - Ρόμα είναι η αναμέτρηση που ξεχωρίζει αυτό το Σαββατοκύριακο στην Ευρώπη, καθώς το Λίβερπουλ - ManUtd διεξάγεται την Δευτέρα. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα στην Ευρώπη...

Επιστροφή στα εθνικά πρωταθλήματα, έπειτα από την διακοπή για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018, με το ματς που ξεχωρίζει να διεξάγεται την Δευτέρα και να είναι φυσικά το Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Όσον αφορά στο Σαββατοκύριακο, σπουδαιότερο ματς είναι το Νάπολι - Ρόμα, σημαντικά ματς διεξάγονται την Παρασκευή σε Γαλλία και Γερμανία, ενώ στην Πορτογαλία δεν διεξάγεται αγωνιστική για το πρωτάθλημα, αλλά ο 3ος γύρος του κυπέλλου (Taça de Portugal).

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 8η αγωνιστική

 

Σάββατο

Τσέλσι - Λέστερ (14:30)

Μπόρνμουθ - Χαλ (17:00)

Άρσεναλ - Σουόνσι

Μάντσεστερ Σίτι - Έβερτον

Στόουκ - Σάντερλαντ

Γουέστ Μπρομ - Τότεναμ

Κρίσταλ Πάλας - Γουέστ Χαμ (19:30)

Κυριακή

Μίντλεσμπρο - Γουότφορντ (15:30)

Σαουθάμπτον - Μπέρνλι (18:00)

Δευτέρα

Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:00)

 

 

Serie A - 8η αγωνιστική

 

Σάββατο

Νάπολι - Ρόμα (16:00)

Πεσκάρα - Σαμπντόρια (19:00)

Γιουβέντους - Ουντινέζε (21:45)

Κυριακή

Φιορεντίνα - Αταλάντα (13:30)

Τζένοα - Έμπολι (16:00)

Ίντερ - Κάλιαρι

Λάτσιο - Μπολόνια

Σασουόλο - Κροτόνε

Κιέβο - Μίλαν (21:45)

Δευτέρα

Παλέρμο - Τορίνο (21:45)

 

 

Primera División - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λας Πάλμας - Εσπανιόλ (21:45)

Σάββατο

Λεγκανές - Σεβίλλη (14:00)

Μπαρτσελόνα - Ντεπορτίβο (17:15)

Ατλέτικο - Γρανάδα (19:30)

Μπέτις - Ρεάλ (21:45)

Κυριακή

Αλαβές - Μάλαγα (13:00)

Μπιλμπάο - Σοθιεδάδ (17:15)

Χιχόν - Βαλένθια (19:30)

Βιγιαρεάλ - Θέλτα (21:45)

Δευτέρα

Έιμπαρ - Οσασούνα (21:45)

 

 

Bundesliga - 7η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντόρτμουντ - Χέρτα (21:30)

Σάββατο

Γκλάντμπαχ - Αμβούργο (16:30)

Κολωνία - Ίνγκολστατ

Άουγκσμπουργκ - Σάλκε

Χόφενχαϊμ - Φράιμπουργκ

Άιντραχτ - Μπάγερν

Βέρντερ - Λεβερκούζεν (19:30)

Κυριακή

Μάιντς - Ντάρμστατ (16:30)

Βόλφσμπουργκ - Λειψία (18:30)

 

 

Ligue 1 - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τουλούζ - Μονακό (20:00)

Νις - Λιόν (21:45)

Σάββατο

Νανσί - Παρί Σεν-Ζερμέν (18:00)

Λοριάν - Ναντ (21:00)

Μονπελιέ - Καέν

Μπαστιά - Ανζέρ

Γκινγκάμπ - Λιλ

Κυριακή

Ρεν - Μπορντό (16:00)

Σεντ-Ετιέν - Ντιζόν (18:00)

Μαρσέιγ - Μετς (21:45)

 

 

Eredivisie - 9η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σπάρτα Ρότερνταμ - Βίλεμ (19:30)

Ουτρέχτη - Γκόου Αχέντ Ιγκλς

Αϊντχόφεν - Χεράκλες (20:45)

Άλκμααρ - Φιτέσε (21:45)

Χρόνινχεν - Χέρενφέν

Κυριακή

Τβέντε - Τσβόλε (13:30)

Εξέλσιορ - Ρόντα (15:30)

Νάιμεχεν - Φέγενοορντ

Ντεν Χάαχ - Άγιαξ (17:45)

 

 

SüperLig - 7η αγωνιστική

 

Σάββατο

Κασίμπασα - Γκαζιάντεπσπορ (14:00)

Κάισερισπορ - Μπεσίκτας (17:00)

Άντανασπορ - Καράμπιουκσπορ (19:00)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Γαλατάσαράι (20:00)

Κυριακή

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Κόνιασπορ (13:30)

Μπούρσασπορ - Οσμάνλισπορ

Φενέρμπαχτσε - Αλάνιασπορ (16:00)

Τράμπζονσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (19:00)

Δευτέρα

Αντάλιασπορ - Ρίζεσπορ (20:00)

 

 

Pro League - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σαρλερουά - Μπριζ (21:30)

Σάββατο

Κόρτραϊκ - Σταντάρ Λιέγης (19:00)

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Όιπεν (21:00)

Σιντ Τρούιντεν - Βέστερλο

Μουσκρόν - Γκενκ (21:30)

Κυριακή

Γάνδη - Ζούλτε Βάρεχεμ (15:30)

Άντερλεχτ - Λόκερεν (19:00)

Μέχελεν - Οστάνδη (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ινβερνές - Ρέιντζερς (21:45)

Σάββατο

Πάρτικ Θισλ - Χάμιλτον (17:00)

Χαρτς - Νταντί

Σεντ Τζόνστοουν - Κιλμάρνοκ

Αμπερντίν - Ρος Κάουντι

Σέλτικ - Μάδεργουελ

 

 

Κύπρος - 7η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΑΕ Ζακακίου - ΑΠΟΕΛ (18:00)

Ομόνοια - Ανόρθωση

ΑΕΛ - Νέα Σαλαμίνα (20:00)

Κυριακή

Αναγέννηση Δερύνειας - Καρμιώτισσα (18:00)

Ερμής - Απόλλων (19:00)

Δόξα - Εθνικός (20:00)

Δευτέρα

ΑΕΚ - Άρης (19:00)

 

 

 

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Πρωτομαγιά με άρωμα (βροχερού) καλοκαιριού

Τι καιρό θα κάνει τις επόμενες ημέρες και την Πρωτομαγιά σε όλη τη χώρα. Διάλεξε την περιοχή που σε ενδιαφέρει και δες αναλυτικά την πρόγνωση του καιρού

Twags: Τα καυτά κορίτσια των δισεκατομμυριούχων nerds

Δεν είναι εύκολο να μπεις στο club των Τech billionaires’ wives and girlfriends. Αλλά μετά αράζουν μέχρι και τα δισέγγονα σου.

Survivor: Το πάρτι της ένωσης και τα 'καρφιά' της Ευρυδίκης για τον Αγγελόπουλο

Διάσημοι και Μαχητές φορούν τα καλά τους στη γιορτή για την ένωση των δύο ομάδων και διαγωνίζονται... στο τραγούδι. Νέα διαφαινόμενη συμμαχία Βαλαβάνη - Αναγνωστόπουλου

Μάνατζερ Ράγκμπι: “Ήμουν ο πρώτος παίκτης του Survivor που κέρδισε”

Ξεχωρίζουμε τις πιο ενδιαφέρουσες backstage αποκαλύψεις που έκανε ο Πάνος Αργιανίδης για το ‘Survivor’ στο live chat του ONEMAN.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24