ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Άρσεναλ - Τσέλσι, ManUtd - Λέστερ, Φιορεντίνα - Μίλαν και Μπεσίκτας - Γαλατάσαράι τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα στην Ευρώπη...

Τα δύο μεγάλα ματς στην Αγγλία ξεχωρίζουν αυτό το Σαββατοκύριακο στην Ευρώπη, με την δράση να ξεκινά με Ζοζέ Μουρίνιο κόντρα σε Κλάουντιο Ρανιέρι.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λέστερ το μεσημέρι του Σαββάτου και το βράδυ το λονδρέζικο ντέρμπι, Άρσεναλ - Τσέλσι.

Στην Ιταλία το μεγάλο ματς είναι το Φιορεντίνα - Μίλαν, με τους "ροσονέρι" να προέρχονται από δύο σερί νίκες, αλλά να παίζουν στο γήπεδο που πρόσφατα ηττήθηκε η Ρόμα.

Πέραν της "μάχης" του Λονδίνου όμως υπάρχουν και άλλα δύο πραγματικά ντέρμπι, αυτό της Κωνσταντινούπολης, Μπεσίκτας - Γαλατάσαράι και αυτό της Λεμεσού, ΑΕΛ - Απόλλων.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 6η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λέστερ (14:30)

Μπόρνμουθ - Έβερτον (17:00)

Λίβερπουλ - Χαλ

Μίντλεσμπρο - Τότεναμ

Στόουκ - Γουέστ Μπρομ

Σάντερλαντ - Κρίσταλ Πάλας

Σουόνσι - Μάντσεστερ Σίτι

Άρσεναλ - Τσέλσι (19:30)

Κυριακή

Γουέστ Χαμ - Σαουθάμπτον (18:00)

Δευτέρα

Μπέρνλι - Γουότφορντ (22:00)

 

 

Serie A - 6η αγωνιστική

 

Σάββατο

Παλέρμο - Γιουβέντους (19:00)

Νάπολι - Κιέβο (21:45)

Κυριακή

Τορίνο - Ρόμα (13:30)

Τζένοα - Πεσκάρα (16:00)

Ίντερ - Μπολόνια

Λάτσιο - Έμπολι

Σασουόλο - Ουντινέζε

Φιορεντίνα - Μίλαν (21:45)

Δευτέρα

Κροτόνε - Αταλάντα (20:00)

Κάλιαρι - Σαμπντόρια (22:00)

 

 

Primera División - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπέτις - Μάλαγα (21:45)

Σάββατο

Έιμπαρ - Σοθιεδάδ (14:00)

Χιχόν - Μπαρτσελόνα (17:15)

Μπιλμπάο - Σεβίλλη (19:30)

Λας Πάλμας - Ρεάλ (21:45)

Κυριακή

Λεγκανές - Βαλένθια (13:00)

Ατλέτικο - Ντεπορτίβο Λα Κορούνια (17:15)

Βιγιαρεάλ - Οσασούνα (19:30)

Εσπανιόλ - Θέλτα (21:45)

Δευτέρα

Αλαβές - Γρανάδα (21:45)

 

 

Bundesliga - 5η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντόρτμουντ - Φράιμπουργκ (21:30)

Σάββατο

Γκλάντμπαχ - Ίνγκολστατ (16:30)

Μάιντς - Λεβερκούζεν

Αμβούργο - Μπάγερν

Άουγκσμπουργκ - Ντάρμστατ

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Χέρτα

Βέρντερ - Βόλφσμπουργκ (19:30)

Κυριακή

Χόφενχαϊμ - Σάλκε (16:30)

Κολωνία - Λειψία (18:30)

 

 

Ligue 1 - 7η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τουλούζ  - Παρί Σεν-Ζερμέν (21:45)

Σάββατο

Λοριάν - Λιόν (18:00)

Μπορντό - Καέν (21:00)

Μονπελιέ - Μετς

Μπαστιά - Γκινγκάμπ

Ντιζόν - Ρεν

Μονακό - Ανζέρ

Κυριακή

Σεντ-Ετιέν - Λιλ (16:00)

Νανσί - Νις (18:00)

Μαρσέιγ - Ναντ (21:45)

 

 

Primeira Liga - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Πόρτο - Μποαβίστα (21:00)

Σπόρτινγκ - Εστορίλ (23:00)

Σάββατο

Φεϊρένσε - Νασιονάλ (18:00)

Τσάβες - Μπενφίκα (20:15)

Μπράγκα - Σετούμπαλ (22:30)

Κυριακή

Μαρίτιμο - Τοντέλα (18:00)

Πάσος Φερέιρα - Ρίο Άβε (20:00)

Μορεϊρένσε - Γκιμαράες (22:15)

Δευτέρα

Μπελενένσες - Αρόουκα (22:00)

 

 

Eredivisie - 7η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ντεν Χάαχ - Χέρενφέν (19:30)

Χρόνινχεν - Χεράκλες

Άγιαξ - Τσβόλε (20:45)

Άλκμααρ - Γκόου Αχέντ Ιγκλς (21:45)

Εξέλσιορ - Αϊντχόφεν

Κυριακή

Νάιμεχεν - Βίλεμ (13:30)

Ουτρέχτη - Σπάρτα Ρότερνταμ (15:30)

Τβέντε - Φιτέσε

Φέγενοορντ - Ρόντα (17:45)

 

 

SüperLig - 5η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αντάλιασπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (20:00)

Σάββατο

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Οσμάνλισπορ (13:30)

Τράμπζονσπορ - Κόνιασπορ (16:00)

Μπεσίκτας - Γαλατάσαράι (20:00)

Κυριακή

Κάισερισπορ - Ρίζεσπορ (13:30)

Μπούρσασπορ - Κασίμπασα (16:00)

Φενέρμπαχτσε - Γκαζιάντεπσπορ (19:00)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Καράμπιουκσπορ

Δευτέρα

Αντάνασπορ - Αλάνιασπορ (20:00)

 

 

Pro League - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μουσκρόν - Μπριζ (21:30)

Σάββατο

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Λόκερεν (19:00)

Γάνδη - Σιντ-Τρούιντεν (21:00)

Μέχελεν - Ζούλτε Βάρεχεμ

Σαρλερουά - Οστάνδη (21:30)

Κυριακή

Σταντάρ Λιέγης - Όιπεν (15:30)

Κόρτραϊκ - Γκενκ (19:00)

Άντερλεχτ - Βέστερλο (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 7η αγωνιστική

 

Σάββατο

Πάρτικ Θισλ - Μάδεργουελ (17:00)

Ινβερνές - Νταντί

Χαρτς - Ρος Κάουντι

Σέλτικ - Κιλμάρνοκ

Κυριακή

Αμπερντίν - Ρέιντζερς (15:00)

Χάμιλτον - Σεντ Τζόνστοουν (17:00)

 

 

Κύπρος - 5η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΑΕ Ζακακίου - Νέα Σαλαμίνα (18:00)

Ομόνοια - Καρμιώτισσα (19:00)

ΑΕΛ - Απόλλων (20:00)

Κυριακή

ΑΕΚ - Ανόρθωση (18:00)

Άρης - ΑΠΟΕΛ (19:00)

Δόξα - Αναγέννηση Δερύνειας (20:00)

Δευτέρα

Ερμής - Εθνικός (19:00)

 

 

 

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Μία ελληνική παραλία στις 10 καλύτερες του κόσμου

Σκέτη μαγεία η λίστα του TripAdvisor με τις καλύτερες παραλίες του κόσμου (pics)

Πώς θα φτιάξεις κοιλιακούς χωρίς όργανα

Μια σύγχρονη προπόνηση 8 ασκήσεων για να γραμμώσεις την πιο δύσκολη μυϊκή ομάδα του σώματός σου.

ΔΝΤ προς ΕΕ: Χωρίς ελάφρυνση χρέους δεν συμμετέχουμε

Διευθέτηση χρέους και ρεαλιστικά πρωτογενή πλεονάσματα ζητούν τρία ανώτατα στελέχη του Ταμείου, θέτοντας συγκεκριμένους όρους προκειμένου να παραμείνει το ΔΝΤ στο πρόγραμμα της Ελλάδας

Και ποιος δεν είναι ανώμαλος, τελικά;

Η ειλικρινής απορία που δημιουργήθηκε σε έναν καναπέ και η θερμή παράκληση να σταματήσουμε να βλέπουμε τις επιλογές των άλλων ως καμπούρες. Μιας και δεν το έχουμε σκάσει από παραμύθι του Ουγκώ.

Survivor: Γιατί η Ελεονόρα Μελέτη αρνήθηκε τρις να πάει στον Άγιο Δομίνικο

Καλεσμένη της Ελένης Μενεγάκη, η παρουσιάστρια αποκάλυψε πως δέχτηκε πρόταση να είναι μια εκ των celebrity του παιχνιδιού. Για ποιους λόγους αρνήθηκε;

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24