ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Άρσεναλ - Τσέλσι, ManUtd - Λέστερ, Φιορεντίνα - Μίλαν και Μπεσίκτας - Γαλατάσαράι τα μεγάλα ματς του Σαββατοκύριακου. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα στην Ευρώπη...

Τα δύο μεγάλα ματς στην Αγγλία ξεχωρίζουν αυτό το Σαββατοκύριακο στην Ευρώπη, με την δράση να ξεκινά με Ζοζέ Μουρίνιο κόντρα σε Κλάουντιο Ρανιέρι.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λέστερ το μεσημέρι του Σαββάτου και το βράδυ το λονδρέζικο ντέρμπι, Άρσεναλ - Τσέλσι.

Στην Ιταλία το μεγάλο ματς είναι το Φιορεντίνα - Μίλαν, με τους "ροσονέρι" να προέρχονται από δύο σερί νίκες, αλλά να παίζουν στο γήπεδο που πρόσφατα ηττήθηκε η Ρόμα.

Πέραν της "μάχης" του Λονδίνου όμως υπάρχουν και άλλα δύο πραγματικά ντέρμπι, αυτό της Κωνσταντινούπολης, Μπεσίκτας - Γαλατάσαράι και αυτό της Λεμεσού, ΑΕΛ - Απόλλων.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 6η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Λέστερ (14:30)

Μπόρνμουθ - Έβερτον (17:00)

Λίβερπουλ - Χαλ

Μίντλεσμπρο - Τότεναμ

Στόουκ - Γουέστ Μπρομ

Σάντερλαντ - Κρίσταλ Πάλας

Σουόνσι - Μάντσεστερ Σίτι

Άρσεναλ - Τσέλσι (19:30)

Κυριακή

Γουέστ Χαμ - Σαουθάμπτον (18:00)

Δευτέρα

Μπέρνλι - Γουότφορντ (22:00)

 

 

Serie A - 6η αγωνιστική

 

Σάββατο

Παλέρμο - Γιουβέντους (19:00)

Νάπολι - Κιέβο (21:45)

Κυριακή

Τορίνο - Ρόμα (13:30)

Τζένοα - Πεσκάρα (16:00)

Ίντερ - Μπολόνια

Λάτσιο - Έμπολι

Σασουόλο - Ουντινέζε

Φιορεντίνα - Μίλαν (21:45)

Δευτέρα

Κροτόνε - Αταλάντα (20:00)

Κάλιαρι - Σαμπντόρια (22:00)

 

 

Primera División - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπέτις - Μάλαγα (21:45)

Σάββατο

Έιμπαρ - Σοθιεδάδ (14:00)

Χιχόν - Μπαρτσελόνα (17:15)

Μπιλμπάο - Σεβίλλη (19:30)

Λας Πάλμας - Ρεάλ (21:45)

Κυριακή

Λεγκανές - Βαλένθια (13:00)

Ατλέτικο - Ντεπορτίβο Λα Κορούνια (17:15)

Βιγιαρεάλ - Οσασούνα (19:30)

Εσπανιόλ - Θέλτα (21:45)

Δευτέρα

Αλαβές - Γρανάδα (21:45)

 

 

Bundesliga - 5η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντόρτμουντ - Φράιμπουργκ (21:30)

Σάββατο

Γκλάντμπαχ - Ίνγκολστατ (16:30)

Μάιντς - Λεβερκούζεν

Αμβούργο - Μπάγερν

Άουγκσμπουργκ - Ντάρμστατ

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Χέρτα

Βέρντερ - Βόλφσμπουργκ (19:30)

Κυριακή

Χόφενχαϊμ - Σάλκε (16:30)

Κολωνία - Λειψία (18:30)

 

 

Ligue 1 - 7η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τουλούζ  - Παρί Σεν-Ζερμέν (21:45)

Σάββατο

Λοριάν - Λιόν (18:00)

Μπορντό - Καέν (21:00)

Μονπελιέ - Μετς

Μπαστιά - Γκινγκάμπ

Ντιζόν - Ρεν

Μονακό - Ανζέρ

Κυριακή

Σεντ-Ετιέν - Λιλ (16:00)

Νανσί - Νις (18:00)

Μαρσέιγ - Ναντ (21:45)

 

 

Primeira Liga - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Πόρτο - Μποαβίστα (21:00)

Σπόρτινγκ - Εστορίλ (23:00)

Σάββατο

Φεϊρένσε - Νασιονάλ (18:00)

Τσάβες - Μπενφίκα (20:15)

Μπράγκα - Σετούμπαλ (22:30)

Κυριακή

Μαρίτιμο - Τοντέλα (18:00)

Πάσος Φερέιρα - Ρίο Άβε (20:00)

Μορεϊρένσε - Γκιμαράες (22:15)

Δευτέρα

Μπελενένσες - Αρόουκα (22:00)

 

 

Eredivisie - 7η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ντεν Χάαχ - Χέρενφέν (19:30)

Χρόνινχεν - Χεράκλες

Άγιαξ - Τσβόλε (20:45)

Άλκμααρ - Γκόου Αχέντ Ιγκλς (21:45)

Εξέλσιορ - Αϊντχόφεν

Κυριακή

Νάιμεχεν - Βίλεμ (13:30)

Ουτρέχτη - Σπάρτα Ρότερνταμ (15:30)

Τβέντε - Φιτέσε

Φέγενοορντ - Ρόντα (17:45)

 

 

SüperLig - 5η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αντάλιασπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (20:00)

Σάββατο

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Οσμάνλισπορ (13:30)

Τράμπζονσπορ - Κόνιασπορ (16:00)

Μπεσίκτας - Γαλατάσαράι (20:00)

Κυριακή

Κάισερισπορ - Ρίζεσπορ (13:30)

Μπούρσασπορ - Κασίμπασα (16:00)

Φενέρμπαχτσε - Γκαζιάντεπσπορ (19:00)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Καράμπιουκσπορ

Δευτέρα

Αντάνασπορ - Αλάνιασπορ (20:00)

 

 

Pro League - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μουσκρόν - Μπριζ (21:30)

Σάββατο

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Λόκερεν (19:00)

Γάνδη - Σιντ-Τρούιντεν (21:00)

Μέχελεν - Ζούλτε Βάρεχεμ

Σαρλερουά - Οστάνδη (21:30)

Κυριακή

Σταντάρ Λιέγης - Όιπεν (15:30)

Κόρτραϊκ - Γκενκ (19:00)

Άντερλεχτ - Βέστερλο (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 7η αγωνιστική

 

Σάββατο

Πάρτικ Θισλ - Μάδεργουελ (17:00)

Ινβερνές - Νταντί

Χαρτς - Ρος Κάουντι

Σέλτικ - Κιλμάρνοκ

Κυριακή

Αμπερντίν - Ρέιντζερς (15:00)

Χάμιλτον - Σεντ Τζόνστοουν (17:00)

 

 

Κύπρος - 5η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΑΕ Ζακακίου - Νέα Σαλαμίνα (18:00)

Ομόνοια - Καρμιώτισσα (19:00)

ΑΕΛ - Απόλλων (20:00)

Κυριακή

ΑΕΚ - Ανόρθωση (18:00)

Άρης - ΑΠΟΕΛ (19:00)

Δόξα - Αναγέννηση Δερύνειας (20:00)

Δευτέρα

Ερμής - Εθνικός (19:00)

 

 

 

SHARE:

BEST OF NETWORK

Πεσκάρα: Χιονοστιβάδα πλάκωσε ξενοδοχείο. Φόβοι για δεκάδες νεκρούς

Το ξενοδοχείο καταπλακώθηκε από το τη χιονοστιβάδα μετά τους νέους απανωτούς ισχυρούς σεισμούς που έπληξαν την κεντρική Ιταλία

Huaxi: Εκεί που όλοι έχουν 115.000 ευρώ στην τράπεζα

Το κινέζικο χωριό που ακροβατεί ανάμεσα στους χαρακτηρισμούς 'σοσιαλιστικός παράδεισος' και 'καπιταλιστική φυλακή'.

Brexit: Η Goldman Sachs παίρνει τους υπαλλήλους της από το City

Καταρρέει το City. Μέρος των τμημάτων του Λονδίνου είναι πιθανόν να μεταφερθούν επίσης στην Πολωνία, την Γαλλία και την Ισπανία, ενώ ορισμένοι υπάλληλοι θα μεταφερθούν στην έδρα της Νέας Υόρκης, σύμφωνα με την Handelsblatt

Ρωτήσαμε 5 ταξιτζήδες ποιος ήταν ο καλύτερος Έλληνας πρωθυπουργός

Επιτέλους ένα exit poll που είναι πραγματικά αξιόπιστο.

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24