ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Μετά από 3 αγωνιστικές με έναν βαθμό η Μπαρτσελόνα υποδέχεται την Βαλένθια, Τσέλσι - Μάντσεστερ Σίτι είναι το μεγάλο ματς στην Αγγλία, Ίντερ - Νάπολι στην Ιταλία, Μπάγερν - Σάλκε στην Γερμανία και Μονακό - Μαρσέιγ. Ημιτελικός Ρέιντζερς - Σέλτικ! Αναλυτικά το πρόγραμμα στην Ευρώπη

Μπάγερν και Λέστερ με νίκες επί των Σάλκε και Γουέστ Χαμ, αντίστοιχα, θα κάνουν σπουδαίο βήμα για την κατάκτηση των πρωταθλημάτων σε Γερμανία και Αγγλία.

Στη νησί το μεγάλο ματς είναι στο Τσέλσι - Μάντσεστερ Σίτι, στην Ιταλία το Ίντερ - Νάπολι και στην Γαλλία το Μονακό - Μαρσέιγ, δηλαδή Ζαρντίμ εναντίον Μίτσελ!

Η Μπαρτσελόνα υποδέχεται την Βαλένθια, ενώ θυμίζουμε πως στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές οι Καταλανοί έχουν μία ισοπαλία και δύο ήττες. Ατλέτικο και Ρεάλ έχουν 3 και 4 βαθμούς λιγότερους, ενώ παίζουν με Γρανάδα και Χετάφε, αντίστοιχα.

Στην Σκωτία διεξάγονται οι ημιτελικοί του FA Cup και την Κυριακή το μεσημέρι συγκρούονται οι μεγαλύτεροι εχθροί της Ευρώπης... Ρέιντζερς - Σέλτικ.

 

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 34η αγωνιστική

 

Σάββατο

Νόριτς - Σάντερλαντ (14:45)

Έβερτον - Σαουθάμπτον (17:00)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Άστον Βίλα

Νιούκαστλ - Σουόνσι

Γουέστ Μπρομ - Γουότφορντ

Τσέλσι - Μάντσεστερ Σίτι (19:30)

Κυριακή

Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ (15:30)

Λέστερ - Γουέστ Χαμ

Άρσεναλ - Κρίσταλ Πάλας (18:00)

Δευτέρα

Στόουκ - Τότεναμ (22:00)

 

 

Serie A - 33η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπολόνια - Τορίνο (16:00)

Κάρπι - Τζένοα (19:00)

Ίντερ - Νάπολι (21:45)

Κυριακή

Αταλάντα - Ρόμα (13:30)

Ουντινέζε - Κιέβο (16:00)

Βερόνα - Φροζινόνε

Γιουβέντους - Παλέρμο

Φιορεντίνα - Σασουόλο

Λάτσιο - Έμπολι

Σαμπντόρια - Μίλαν (21:45)

 

 

Primera División - 33η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λεβάντε - Εσπανιόλ (21:30)

Σάββατο

Χετάφε - Ρεάλ (17:00)

Λας Πάλμας - Χιχόν (19:15)

Έιμπαρ - Σοθιεδάδ (21:30)

Θέλτα - Μπέτις (23:05)

Κυριακή

Μάλαγα - Μπιλμπάο (13:00)

Σεβίλλη - Ντεπορτίβο (17:00)

Ράγιο Βαγιεκάνο - Βιγιαρεάλ (19:15)

Ατλέτικο - Γρανάδα

Μπαρτσελόνα - Βαλένθια (21:30)

 

 

Bundesliga - 30ή αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ανόβερο - Γκλάντμπαχ (21:30)

Σάββατο

Λεβερκούζεν - Φρανκφούρτη (16:30)

Άουγκσμπουργκ - Στουτγκάρδη

Βέρντερ - Βόλφσμπουργκ

Χόφενχαϊμ - Χέρτα

Ντάρμστατ - Ίνγκολστατ

Μπάγερν - Σάλκε (19:30)

Κυριακή

Ντόρτμουντ - Αμβούργο (16:30)

Μάιντς - Κολωνία (18:30)

 

 

Ligue 1 - 34η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λιόν - Νις (21:30)

Σάββατο

Παρί Σεν-Ζερμέν - Καέν (18:00)

Τρουά - Ρεμς (21:00)

Μπορντό - Ανζέρ

Λοριάν - Τουλούζ

Γκαζελέκ Αζαξιό - Λιλ

Μπαστιά - Σεντ-Ετιέν

Κυριακή

Ναντ - Μονπελιέ (15:00)

Ρεν - Γκινγκάμπ (18:00)

Μονακό - Μαρσέιγ (22:00)

 

 

Primeira Liga - 30ή αγωνιστική

 

Σάββατο

Αρόουκα - Ρίο Άβε (18:15)

Εστορίλ - Μποαβίστα (20:30)

Μορεϊρένσε - Σπόρτινγκ (22:45)

Κυριακή

Μπελενένσες - Ακαντέμικα (18:00)

Μαδέιρα - Πάσος Φερέιρα

Μαρίτιμο - Γκιμαράες (20:15)

Πόρτο - Νασιονάλ (22:30)

Δευτέρα

Μπράγκα - Τοντέλα (21:00)

Μπενφίκα - Σετούμπαλ (23:00)

 

 

Eredivisie - 31η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντε Χράαφσχαπ - Τβέντε (21:00)

Σάββατο

Φιτέσε - Χεράκλες (19:30)

Φέγενοορντ - Χρόνινχεν (20:45)

Άλκμααρ - Τσβόλε

Ρόντα - Αϊντχόφεν (21:45)

Κυριακή

Άγιαξ - Ουτρέχτη (13:30)

Βίλεμ - Ντεν Χάαχ (15:30)

Νάιμεχεν - Κάμπουρ

Εξέλσιορ - Χέρενφέν (17:45)

 

 

SüperLig - 29η αγωνιστική

 

Σάββατο

Εσκισέχιρσπορ - Κόνιασπορ (13:00)

Ρίζεσπορ - Οσμάνλισπορ

Αντάλιασπορ - Γαλατάσαράι (16:00)

Σίβασπορ - Μπεσίκτας (19:00)

Κυριακή

Κασίμπασα - Κάισερισπορ (13:30)

Ιστανμπούλ - Γκαζιάντεπσπορ

Μπούρσασπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (16:00)

Φενέρμπαχτσε - Μερσίν (19:00)

Δευτέρα

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Τράμπζονσπορ (20:00)

 

 

Pro League - 33η αγωνιστική (3η των play-offs)

 

Παρασκευή

Γάνδη - Οστάνδη (21:30)

Σάββατο

Ζούλτε Βάρεχεμ - Γκενκ (19:00)

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Κόρτραϊκ (21:00)

Λόκερεν - Σιντ-Τρούιντεν

Μέχελεν - Σαρλερουά (21:30)

Κυριακή

Άντερλεχτ - Μπριζ (19:00)

Μουσκρόν - Σταντάρ Λιέγης (21:00)

 

 

Κύπρος - 32η αγωνιστική (6η των play-offs)

 

Σάββατο

ΑΠΟΕΛ - Νέα Σαλαμίνα (18:00)

Ανόρθωση - Ομόνοια

Απόλλων - ΑΕΚ

Κυριακή

Άρης - Ερμής (16:00)

Δόξα - Πάφος

Εθνικός - ΑΕΛ

 

 

Scottish FA Cup - Ημιτελικά

 

Σάββατο

Χιμπέρνιαν - Νταντί Γιουνάιτεντ (14:15)

Κυριακή

Ρέιντζερς - Σέλτικ (14:00)

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Μια ανάρτηση της Κολιδά κόλασε το Instagram

Η Ειρήνη Κολιδά, αναστάτωσε πάλι, αυτή τη φορά με μια αποκαλυπτική ανάρτηση της στο Instagram

Τα στήθη που κάνουν τη διαφορά στο ελληνικό instagram

Είναι νέες, ανερχόμενες και παλεύουν με λύσσα για το τιμημένο το follow μας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Παντρεύτηκε κρυφά στο Γύθειο η Αθηνά Οικονομάκου

Η Αθηνά Οικονομάκου και ο Φίλιππος Μιχόπουλος ένωσαν τις ζωές τους σήμερα στο Γύθειο Λακωνίας απ' όπου κατάγεται η λαμπερή ηθοποιός

3 αρχαίοι θεοί του Πολέμου που κάνουν τον Άρη να μοιάζει με γιωτόμπαλο

Ο θεός που έσφαξε τα 400 αδέρφια του και ο ψυχάκιας που γκρέμισε τη Βαβυλώνα.

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24