ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Μοιρασμένη η Αγγλία σε Premier League και FA Cup αυτό το Σαββατοκύριακο, τελευταία αγωνιστική στο Βέλγιο. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα στην Ευρώπη...

Ο Ράφα Μπενίτεθ θα κάνει ντεμπούτο στον πάγκο της Νιούκαστλ κόντρα στον Κλάουντιο Ρανιέρι, στην έδρα της Λέστερ το βράδυ της Δευτέρας.

Το ματς αυτό ολοκληρώνει το πρόγραμμα της Premier League για το τριήμερο, πρόγραμμα με μόλις 5 ματς, καθώς διεξάγονται και τα προημιτελικά του FA Cup.

Στο Βέλγιο διεξάγεται η τελευταία αγωνιστική της κανονικής περίοδου, ενώ στην Κύπρο ήδη φτάσαμε στην 2η αγωνιστική των play-offs, με την Ομόνοια να παίζει στην έδρα του πρωτοπόρου, ΑΠΟΕΛ.

 

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 30ή αγωνιστική

 

Σάββατο

Νόριτς - Μάντσεστερ Σίτι (14:45)

Στόουκ - Σαουθάμπτον (17:00)

Μπόρνμουθ - Σουόνσι

Κυριακή

Άστον Βίλα - Τότεναμ (18:00)

Δευτέρα

Λέστερ - Νιούκαστλ (22:00)

Αναβολή

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Κρίσταλ Πάλας

Σάντερλαντ - Έβερτον

Γουέστ Χαμ - Γουότφορντ

Άρσεναλ - Γουέστ Μπρομ

Λίβερπουλ - Τσέλσι

 

*FA Cup - Προημιτελικά

 

Παρασκευή

Ρέντινγκ - Κρίσταλ Πάλας (21:55)

Σάββατο

Έβερτον - Τσέλσι (19:30)

Κυριακή

Άρσεναλ - Γουότφορντ (15:30)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γουέστ Χαμ (18:00)

 

 

Serie A - 29η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γιουβέντους - Σασουόλο (21:45)

Σάββατο

Έμπολι - Σαμπντόρια (19:00)

Ίντερ - Μπολόνια (21:45)

Κυριακή

Κιέβο - Μίλαν (13:30)

Κάρπι - Φροζινόνε (16:00)

Φιορεντίνα - Βερόνα

Ουντινέζε - Ρόμα

Τζένοα - Τορίνο

Λάτσιο - Αταλάντα (21:45)

Παλέρμο - Νάπολι

 

 

Primera División - 29η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μάλαγα - Χιχόν (21:30)

Σάββατο

Μπαρτσελόνα - Χετάφε (17:00)

Θέλτα - Σοθιεδάδ (19:15)

Ατλέτικο - Ντεπορτίβο (21:30)

Ράγιο Βαγιεκάνο - Έιμπαρ (23:05)

Κυριακή

Λεβάντε - Βαλένθια (13:00)

Σεβίλλη - Βιγιαρεάλ (17:00)

Μπιλμπάο - Μπέτις (19:15)

Λας Πάλμας - Ρεάλ (21:30)

Δευτέρα

Γρανάδα - Εσπανιόλ (21:30)

 

 

Bundesliga - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χέρτα - Σάλκε (21:30)

Σάββατο

Γκλάντμπαχ - Φρανκφούρτη (16:30)

Ανόβερο - Κολωνία

Χόφενχαϊμ - Βόλφσμπουργκ

Ίνγκολστατ - Στουτγκάρδη

Ντάρμστατ - Άουγκσμπουργκ

Μπάγερν - Βέρντερ (19:30)

Κυριακή

Λεβερκούζεν - Αμβούργο (16:30)

Ντόρτμουντ - Μάιντς (18:30)

 

 

Ligue 1 - 30ή αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μονακό - Ρεμς (21:30)

Σάββατο

Λοριάν - Μαρσέιγ (18:00)

Γκινγκάμπ - Σεντ-Ετιέν (21:00)

Γκαζελέκ Αζαξιό - Καέν

Μονπελιέ - Νις

Μπαστιά - Λιλ

Τουλούζ - Μπορντό

Κυριακή

Τρουά - Παρί Σεν-Ζερμέν (15:00)

Ναντ - Ανζέρ (18:00)

Ρεν - Λιόν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 25η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μαρίτιμο - Μποαβίστα (22:30)

Σάββατο

Εστορίλ - Σπόρτινγκ (20:30)

Πόρτο - Μαδέιρα (22:45)

Κυριακή

Μορεϊρένσε - Ακαντέμικα (18:00)

Αρόουκα - Σετούμπαλ

Νασιονάλ - Ρίο Άβε

Γκιμαράες - Πάσος Φερέιρα (20:15)

Μπελενένσες - Μπράγκα (22:30)

Δευτέρα

Μπενφίκα - Τοντέλα (22:00)

 

 

Eredivisie - 27η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντε Χράαφσχαπ - Ρόντα (21:00)

Σάββατο

Τβέντε - Τσβόλε (19:30)

Βίλεμ - Άλκμααρ (20:45)

Αϊντχόφεν - Χέρενφέν

Εξέλσιορ - Χρόνινχεν (21:45)

Κυριακή

Ουτρέχτη - Ντεν Χάαχ (13:30)

Χεράκλες - Κάμπουρ (15:30)

Φιτέσε - Φέγενοορντ

Άγιαξ - Νάιμεχεν (17:45)

 

 

SüperLig - 25η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τράμπζονσπορ - Μερσίν (20:00)

Σάββατο

Γκαζιάντεπσπορ - Κόνιασπορ (13:00)

Ιστανμπούλ - Οσμάνλισπορ (15:30)

Ρίζεσπορ - Μπεσίκτας (19:00)

Κυριακή

Εσκισέχιρσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (13:30)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Γαλατάσαράι (16:00)

Φενέρμπαχτσε - Κάισερισπορ (19:00)

Δευτέρα

Σίβασπορ - Κασίμπασα (19:00)

Αντάλιασπορ - Μπούρσασπορ (20:00)

 

 

Pro League - 30ή αγωνιστική

 

Κυριακή

Άντερλεχτ - Κόρτραϊκ (19:00)

Γκενκ - Οστάνδη

Μέχελεν - Σταντάρ Λιέγης

Ζούλτε Βάρεχεμ - Μουσκρόν

Σαρλερουά - Γάνδη

Λόιβεν - Μπριζ

Βέστερλο - Βάασλαντ-Μπέβερεν

Σιντ-Τρούιντεν - Λόκερεν

 

 

Scottish Premier League - 30ή αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μάδεργουελ - Νταντί Γιουνάιτεντ (21:45)

Σάββατο

Πάτρικ Θισλ - Σέλτικ (14:30)

Αμπερντίν - Κιλμάρνοκ (17:00)

Νταντί - Χαρτς

Ινβερνές - Χάμιλτον

Τετάρτη

Σεντ Τζόνστοουν - Ρος Κάουντι (21:45)

 

 

Κύπρος - 28η αγωνιστική (2η των play-offs)

 

Παρασκευή

Άρης - Πάφος 0-0

Δόξα - ΑΕΛ 1-2

Σάββατο

Εθνικός - Ερμής (16:00)

Απόλλων - Νέα Σαλαμίνα (18:00)

ΑΠΟΕΛ - Ομόνοια

Ανόρθωση - ΑΕΚ

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Ο Γουίλ Σμιθ και η οικογένειά του καθάρισαν παραλίες στους Αντίπαξους

Ούτε μία ούτε δύο, αλλά 22 σακούλες σκουπιδιών μάζεψαν ο διάσημος ηθοποιός και η οικογένειά του!

Πόσο καλά θυμάσαι τα μεταγραφικά σίριαλ των ελληνικών ομάδων;

Ένα κουίζ στο οποίο χρειάστηκε αρκετές φορές να αντικαταστήσουμε τα σπασμένα τσιμέντα.

Μηχανή του Χρόνου: Ο άγνωστος βιασμός της Κλαούντια Καρντινάλε

Ο βιασμός της μεγάλης σταρ από έναν αεροπόρο στα 16 της χρόνια. Κράτησε το παιδί και το παρουσίασε ως αδελφό της

Κέρδισε το μπάσκετ χωρίς μηδενικά, η νίκη είναι ασύλληπτη

Ο πραγματικός θρίαμβος πίσω από την ιστορική πρόκριση της Ελλάδας στα ημιτελικά του Ευρωμπάσκετ Γυναικών.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24