ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Ρεάλ - Ατλέτικο, Γιουβέντους - Ίντερ, ManUtd - Άρσεναλ, Βόλφσμπουργκ - Μπάγερν, Λιόν - Παρί ΣΖ και Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας οι ματσάρες του τριημέρου, αλλά και τελικός Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Σίτι! Δείτε το πρόγραμμα...

Σπουδαίο το ποδοσφαιρικό τριήμερο που έρχεται για την Ευρώπη, καθώς έχουμε τον πρώτο τελικό, αυτόν του League Cup με Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Σίτι στο "Γουέμπλεϊ", αλλά μεγάλα ντέρμπι στα περισσότερα πρωταθλήματα.

Ρεάλ - Ατλέτικο στην Ισπανία, Γιουβέντους - Ίντερ στην Ιταλία, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ στην Αγγλία, Βόλφσμπουργκ - Μπάγερν στην Γερμανία, Λιόν - Παρί Σεν-Ζερμέν στην Γαλλία, Άντερλεχτ - Σταντάρ Λιέγης στο Βέλγιο και φινάλε την Δευτέρα με ντέρμπι κορυφής στην Τουρκία... Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας.

 

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 27η αγωνιστική

 

Σάββατο

Γουέστ Χαμ - Σάντερλαντ (14:45)

Λέστερ - Νόριτς (17:00)

Λίβερπουλ - Έβερτον [αναβολή]

Νιούκαστλ - Μάντσεστερ Σίτι [αναβολή]

Σαουθάμπτον - Τσέλσι

Στόουκ - Άστον Βίλα

Γουότφορντ - Μπόρνμουθ

Γουέστ Μπρομ - Κρίσταλ Πάλας (19:30)

Κυριακή

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ (16:05)

Τότεναμ - Σουόνσι

 

*Τελικός League Cup

 

Κυριακή

Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Σίτι (18:30)

 

 

Serie A - 27η αγωνιστική

 

Σάββατο

Έμπολι - Ρόμα (19:00)

Μίλαν - Τορίνο (21:45)

Κυριακή

Παλέρμο - Μπολόνια (13:30)

Κάρπι - Αταλάντα (16:00)

Σαμπντόρια - Φροζινόνε

Κιέβο - Τζένοα

Ουντινέζε - Βερόνα

Γιουβέντους - Ίντερ (21:45)

Δευτέρα

Λάτσιο - Σασουόλο (20:00)

Φιορεντίνα - Νάπολι (22:00)

 

 

Primera División - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Έιμπαρ - Λας Πάλμας (21:30)

Σάββατο

Ρεάλ - Ατλέτικο (17:00)

Χετάφε - Θέλτα (19:15)

Χιχόν - Εσπανιόλ

Μπέτις - Ράγιο Βαγιεκάνο (21:30)

Σοθιεδάδ - Μάλαγα (23:05)

Κυριακή

Βιγιαρεάλ - Λεβάντε (13:00)

Βαλένθια - Μπιλμπάο (17:00)

Ντεπορτίβο - Γρανάδα (19:15)

Μπαρτσελόνα - Σεβίλλη (21:30)

 

 

Bundesliga - 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κολωνία - Χέρτα (21:30)

Σάββατο

Βόλφσμπουργκ - Μπάγερν (16:30)

Αμβούργο - Ίνγκολστατ

Στουτγκάρδη - Ανόβερο

Βέρντερ - Ντάρμστατ

Κυριακή

Άουγκσμπουργκ - Γκλάντμπαχ (16:30)

Ντόρτμουντ - Χόφενχαϊμ (18:30)

Μάιντς - Λεβερκούζεν

Φρανκφούρτη - Σάλκε (20:30)

 

 

Ligue 1 - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νις - Μπαστιά (21:30)

Σάββατο

Μονπελιέ - Λιλ (18:00)

Γκινγκάμπ - Ανζέρ (21:00)

Τρουά - Λοριάν

Ρεμς - Μπορντό

Τουλούζ - Ρεν

Κυριακή

Ναντ - Μονακό (15:00)

Σεντ-Ετιέν - Καέν (18:00)

Γκαζελέκ Αζαξιό - Μαρσέιγ

Λιόν - Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νασιονάλ - Πάσος Φερέιρα (22:30)

Σάββατο

Μποαβίστα - Ρίο Άβε (18:15)

Αρόουκα - Μπράγκα (20:30)

Εστορίλ - Σετούμπαλ (22:45)

Κυριακή

Μαρίτιμο - Ακαντέμικα (18:00)

Μορεϊρένσε - Τοντέλα

Μπενφίκα - Μαδέιρα (19:00)

Μπελενένσες - Πόρτο (21:15)

Δευτέρα

Γκιμαράες - Σπόρτινγκ (22:00)

 

 

Eredivisie - 25η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Εξέλσιορ - Νάιμεχεν (21:00)

Σάββατο

Τβέντε - Χρόνινχεν (19:30)

Κάμπουρ - Τσβόλε (20:45)

Αϊντχόφεν - Ντεν Χάαχ

Φιτέσε - Βίλεμ (21:45)

Κυριακή

Χεράκλες - Ρόντα (13:30)

Ντε Χράαφσχαπ - Χέρενφέν (15:30)

Ουτρέχτη - Φέγενοορντ

Άγιαξ - Άλκμααρ (17:45)

 

 

SüperLig - 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ιστανμπούλ - Κάισερισπορ (20:00)

Σάββατο

Ρίζεσπορ - Κασίμπασα (13:30)

Μερσίν - Κόνιασπορ

Εσκισέχιρσπορ - Μπούρσασπορ (16:00)

Τράμπζονσπορ - Οσμάνλισπορ (19:00)

Κυριακή

Σίβασπορ - Αντάλιασπορ (13:30)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (15:30)

Γκαζιάντεπσπορ - Γαλατάσαράι (19:00)

Δευτέρα

Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας (20:00)

 

 

Pro League - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γάνδη - Λόκερεν (21:30)

Σάββατο

Λόιβεν - Οστάνδη (19:00)

Μέχελεν - Κόρτραϊκ (21:00)

Βέστερλο - Μουσκρόν

Σιντ-Τρούιντεν - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Κυριακή

Γκενκ - Μπριζ (15:30)

Άντερλεχτ - Σταντάρ Λιέγης (19:00)

Σαρλερουά - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

 

 

Κύπρος - 24η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΕΝΠ - Ομόνοια (16:00)

Πάφος - Ερμής

Άρης - Ανόρθωση (18:00)

ΑΠΟΕΛ - Αγία Νάπα

Κυριακή

ΑΕΛ - Εθνικός (16:00)

ΑΕΚ - Απόλλων

Νέα Σαλαμίνα - Δόξα

 

 

Scottish Premier League - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χάμιλτον - Σέλτικ (21:45)

Σάββατο

Αμπερντίν - Σεντ Τζόνστοουν (17:00)

Νταντί - Ινβερνές

Χαρτς - Κιλμάρνοκ

Μάδεργουελ - Πάτρικ Θισλ

Ρος Κάουντι - Νταντί Γιουνάιτεντ

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Survivor: Άγριος καυγάς, βρισίδια και η οργή εναντίον του Πάνου

Άγριος καυγάς ξέσπασε στην παραλία των μαχητών του Survivor με τον Κώστα Αναγνωστόπουλο να μην μπορεί να συγκρατήσει τα νεύρα του (Vid)

Grooming: Ένας οδηγός για τεμπέληδες

Απλές κι αποτελεσματικές συμβουλές για σένα που βαριέσαι και στη σκέψη ότι ήρθε η ώρα να ξυριστείς.

Φωτογραφίες: Όταν οι ΗΠΑ "εισέβαλαν" στη διαλυμένη ΕΣΣΔ

Το ανατολικό μπλοκ έχει καταρρεύσει, τα McDonald's, η Coca Cola, το αμερικανικό lifestyle "εισβάλλουν" στην πρώην ΕΣΣΔ. Τίποτα δεν θα είναι πια το ίδιο (Pics)

Πες, υπάρχει πιο άβολο πράγμα απ' το να χορεύεις;

Γιατί χορεύετε ρε; Ένα κείμενο αφιερωμένο σε όσους θεωρούν το χορό αληθινό μαρτύριο.

Η απάντηση για τις Photoshop συναντήσεις του Ανγκ Λι με την Πέμη Ζούνη

Η ψηφιακή "γκάφα" για την μεταφορά του "Ρωμαίος και Ιουλιέτα" από τον Ανγκ Λι, προκάλεσε σάλο αντιδράσεων. Ανακοίνωση με αιχμές από το Κακογιάννης, "όλα καλά και προβλεπόμενα" για την εταιρεία παραγωγής (Pics+Vid)

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24