ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Ρεάλ - Ατλέτικο, Γιουβέντους - Ίντερ, ManUtd - Άρσεναλ, Βόλφσμπουργκ - Μπάγερν, Λιόν - Παρί ΣΖ και Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας οι ματσάρες του τριημέρου, αλλά και τελικός Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Σίτι! Δείτε το πρόγραμμα...

Σπουδαίο το ποδοσφαιρικό τριήμερο που έρχεται για την Ευρώπη, καθώς έχουμε τον πρώτο τελικό, αυτόν του League Cup με Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Σίτι στο "Γουέμπλεϊ", αλλά μεγάλα ντέρμπι στα περισσότερα πρωταθλήματα.

Ρεάλ - Ατλέτικο στην Ισπανία, Γιουβέντους - Ίντερ στην Ιταλία, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ στην Αγγλία, Βόλφσμπουργκ - Μπάγερν στην Γερμανία, Λιόν - Παρί Σεν-Ζερμέν στην Γαλλία, Άντερλεχτ - Σταντάρ Λιέγης στο Βέλγιο και φινάλε την Δευτέρα με ντέρμπι κορυφής στην Τουρκία... Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας.

 

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 27η αγωνιστική

 

Σάββατο

Γουέστ Χαμ - Σάντερλαντ (14:45)

Λέστερ - Νόριτς (17:00)

Λίβερπουλ - Έβερτον [αναβολή]

Νιούκαστλ - Μάντσεστερ Σίτι [αναβολή]

Σαουθάμπτον - Τσέλσι

Στόουκ - Άστον Βίλα

Γουότφορντ - Μπόρνμουθ

Γουέστ Μπρομ - Κρίσταλ Πάλας (19:30)

Κυριακή

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Άρσεναλ (16:05)

Τότεναμ - Σουόνσι

 

*Τελικός League Cup

 

Κυριακή

Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Σίτι (18:30)

 

 

Serie A - 27η αγωνιστική

 

Σάββατο

Έμπολι - Ρόμα (19:00)

Μίλαν - Τορίνο (21:45)

Κυριακή

Παλέρμο - Μπολόνια (13:30)

Κάρπι - Αταλάντα (16:00)

Σαμπντόρια - Φροζινόνε

Κιέβο - Τζένοα

Ουντινέζε - Βερόνα

Γιουβέντους - Ίντερ (21:45)

Δευτέρα

Λάτσιο - Σασουόλο (20:00)

Φιορεντίνα - Νάπολι (22:00)

 

 

Primera División - 26η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Έιμπαρ - Λας Πάλμας (21:30)

Σάββατο

Ρεάλ - Ατλέτικο (17:00)

Χετάφε - Θέλτα (19:15)

Χιχόν - Εσπανιόλ

Μπέτις - Ράγιο Βαγιεκάνο (21:30)

Σοθιεδάδ - Μάλαγα (23:05)

Κυριακή

Βιγιαρεάλ - Λεβάντε (13:00)

Βαλένθια - Μπιλμπάο (17:00)

Ντεπορτίβο - Γρανάδα (19:15)

Μπαρτσελόνα - Σεβίλλη (21:30)

 

 

Bundesliga - 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Κολωνία - Χέρτα (21:30)

Σάββατο

Βόλφσμπουργκ - Μπάγερν (16:30)

Αμβούργο - Ίνγκολστατ

Στουτγκάρδη - Ανόβερο

Βέρντερ - Ντάρμστατ

Κυριακή

Άουγκσμπουργκ - Γκλάντμπαχ (16:30)

Ντόρτμουντ - Χόφενχαϊμ (18:30)

Μάιντς - Λεβερκούζεν

Φρανκφούρτη - Σάλκε (20:30)

 

 

Ligue 1 - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νις - Μπαστιά (21:30)

Σάββατο

Μονπελιέ - Λιλ (18:00)

Γκινγκάμπ - Ανζέρ (21:00)

Τρουά - Λοριάν

Ρεμς - Μπορντό

Τουλούζ - Ρεν

Κυριακή

Ναντ - Μονακό (15:00)

Σεντ-Ετιέν - Καέν (18:00)

Γκαζελέκ Αζαξιό - Μαρσέιγ

Λιόν - Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 24η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νασιονάλ - Πάσος Φερέιρα (22:30)

Σάββατο

Μποαβίστα - Ρίο Άβε (18:15)

Αρόουκα - Μπράγκα (20:30)

Εστορίλ - Σετούμπαλ (22:45)

Κυριακή

Μαρίτιμο - Ακαντέμικα (18:00)

Μορεϊρένσε - Τοντέλα

Μπενφίκα - Μαδέιρα (19:00)

Μπελενένσες - Πόρτο (21:15)

Δευτέρα

Γκιμαράες - Σπόρτινγκ (22:00)

 

 

Eredivisie - 25η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Εξέλσιορ - Νάιμεχεν (21:00)

Σάββατο

Τβέντε - Χρόνινχεν (19:30)

Κάμπουρ - Τσβόλε (20:45)

Αϊντχόφεν - Ντεν Χάαχ

Φιτέσε - Βίλεμ (21:45)

Κυριακή

Χεράκλες - Ρόντα (13:30)

Ντε Χράαφσχαπ - Χέρενφέν (15:30)

Ουτρέχτη - Φέγενοορντ

Άγιαξ - Άλκμααρ (17:45)

 

 

SüperLig - 23η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ιστανμπούλ - Κάισερισπορ (20:00)

Σάββατο

Ρίζεσπορ - Κασίμπασα (13:30)

Μερσίν - Κόνιασπορ

Εσκισέχιρσπορ - Μπούρσασπορ (16:00)

Τράμπζονσπορ - Οσμάνλισπορ (19:00)

Κυριακή

Σίβασπορ - Αντάλιασπορ (13:30)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (15:30)

Γκαζιάντεπσπορ - Γαλατάσαράι (19:00)

Δευτέρα

Φενέρμπαχτσε - Μπεσίκτας (20:00)

 

 

Pro League - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γάνδη - Λόκερεν (21:30)

Σάββατο

Λόιβεν - Οστάνδη (19:00)

Μέχελεν - Κόρτραϊκ (21:00)

Βέστερλο - Μουσκρόν

Σιντ-Τρούιντεν - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:30)

Κυριακή

Γκενκ - Μπριζ (15:30)

Άντερλεχτ - Σταντάρ Λιέγης (19:00)

Σαρλερουά - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

 

 

Κύπρος - 24η αγωνιστική

 

Σάββατο

ΕΝΠ - Ομόνοια (16:00)

Πάφος - Ερμής

Άρης - Ανόρθωση (18:00)

ΑΠΟΕΛ - Αγία Νάπα

Κυριακή

ΑΕΛ - Εθνικός (16:00)

ΑΕΚ - Απόλλων

Νέα Σαλαμίνα - Δόξα

 

 

Scottish Premier League - 28η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χάμιλτον - Σέλτικ (21:45)

Σάββατο

Αμπερντίν - Σεντ Τζόνστοουν (17:00)

Νταντί - Ινβερνές

Χαρτς - Κιλμάρνοκ

Μάδεργουελ - Πάτρικ Θισλ

Ρος Κάουντι - Νταντί Γιουνάιτεντ

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Την έδιωξαν από το γυμναστήριο για αυτή την εμφάνιση

Μια απόφαση γυμναστηρίου στη Νότια Καρολίνα που προκάλεσε ποικίλα σχόλια στο διαδίκτυο (Pics)

Η μάστιγα του 'Χρόνια πολλά' στο Facebook

Το μαζικό ταγκάρισμα θα έπρεπε να διώκεται ποινικά.

Survivor: Το πάρτι αποκάλυψε την πλεκτάνη πίσω από την τελευταία ψηφοφορία

Το πάρτι της Ένωσης έβγαλε "λαβράκι". Γιατί η 'κλίκα' έσπασε τις ψήφους της σε Ντάνο και Κοκκινάκη στο τελευταίο συμβούλιο; Το 'θάψιμο' μισθοφόρου και Βαλαβάνη στον Σπαλιάρα

Twags: Τα καυτά κορίτσια των δισεκατομμυριούχων nerds

Δεν είναι εύκολο να μπεις στο club των Τech billionaires’ wives and girlfriends. Αλλά μετά αράζουν μέχρι και τα δισέγγονα σου.

Survivor: Ο Σάκης Ρουβάς στον Άγιο Δομίνικο

Οι φήμες που ήθελαν τον τραγουδιστή να λαμβάνει μέρος στο παιχνίδι επιβεβαιώνονται με επίσημη ανακοίνωση της εταιρίας παραγωγής

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24