Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου
Ντέρμπι κορυφής στην Αγγλία το Μάντσεστερ Σίτι - Λέστερ, ενώ ξεχωρίζουν επίσης στην Ευρώπη τα Τσέλσι - ManUtd, Μαρσέιγ - Παρί ΣΖ, Λεβερκούζεν - Μπάγερν. Δείτε το πρόγραμμα...
Η Τσέλσι υποδέχεται την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η Λεβερκούζεν την Μπάγερν και η Μαρσέιγ την Παρί Σεν-Ζερμέν και όμως... το μεγάλο ματς στην Ευρώπη αυτό το Σαββατοκύριακο είναι το Μάντσεστερ Σίτι - Λέστερ.
Αυτό είναι το κατόρθωμα του Κλάουντιο Ρανιέρι. Η ομάδα του είναι πρωτοπόρος στην Premier League και παίζει ντέρμπι κορυφής στο Μάντσεστερ με την Σίτι, η οποία έχει 3 βαθμούς λιγότερους.
Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:
Premier League - 25η αγωνιστική
Σάββατο
Μάντσεστερ Σίτι - Λέστερ (14:45)
Άστον Βίλα - Νόριτς
Λίβερπουλ - Σάντερλαντ
Νιούκαστλ - Γουέστ Μπρομ
Στόουκ - Έβερτον
Σουόνσι - Κρίσταλ Πάλας
Τότεναμ - Γουότφορντ
Σαουθάμπτον - Γουέστ Χαμ (19:30)
Κυριακή
Μπόρνμουθ - Άρσεναλ (15:30)
Τσέλσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:00)
Serie A - 24η αγωνιστική
Σάββατο
Μπολόνια - Φιορεντίνα (19:00)
Τζένοα - Λάτσιο (21:45)
Κυριακή
Βερόνα - Ίντερ (13:30)
Νάπολι - Κάρπι (16:00)
Τορίνο - Κιέβο
Φροζινόνε - Γιουβέντους
Σασουόλο - Παλέρμο
Μίλαν - Ουντινέζε
Αταλάντα - Έμπολι
Ρόμα - Σαμπντόρια (21:45)
Primera División - 22η αγωνιστική
Παρασκευή
Μάλαγα - Χετάφε (21:30)
Σάββατο
Ατλέτικο - Έιμπαρ (17:00)
Ράγιο Βαγιεκάνο - Λας Πάλμας (19:15)
Μπιλμπάο - Βιγιαρεάλ (21:30)
Χιχόν - Ντεπορτίβο (23:05)
Κυριακή
Λεβάντε - Μπαρτσελόνα (13:00)
Μπέτις - Βαλένθια (17:00)
Θέλτα - Σεβίλλη (19:15)
Γρανάδα - Ρεάλ (21:30)
Δευτέρα
Εσπανιόλ - Σοθιεδάδ (21:30)
Bundesliga - 20ή αγωνιστική
Παρασκευή
Γκλάντμπαχ - Βέρντερ (21:30)
Σάββατο
Σάλκε - Βόλφσμπουργκ (16:30)
Φρανκφούρτη - Στουτγκάρδη
Ανόβερο - Μάιντς
Χέρτα - Ντόρτμουντ
Ίνγκολστατ - Άουγκσμπουργκ
Λεβερκούζεν - Μπάγερν (19:30)
Κυριακή
Ανόβερο - Κολωνία (16:30)
Χόφενχαϊμ - Ντάρμστατ (18:30)
Ligue 1 - 25η αγωνιστική
Σάββατο
Μονακό - Νις (15:00)
Ανζέρ - Λιόν (18:00)
Λοριάν - Μονπελιέ (21:00)
Γκαζελέκ Αζαξιό - Γκινγκάμπ
Μπαστιά - Τρουά
Καέν - Ρεμς
Τουλούζ - Ναντ
Κυριακή
Λιλ - Ρεν (15:00)
Μπορντό - Σεντ-Ετιέν (18:00)
Μαρσέιγ - Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)
Primeira Liga - 21η αγωνιστική
Παρασκευή
Μπελενένσες - Μπενφίκα (22:30)
Σάββατο
Σετούμπαλ - Μαρίτιμο (20:30)
Τοντέλα - Γκιμαράες (22:45)
Κυριακή
Πάσος Φερέιρα - Μποαβίστα (18:00)
Μαδέιρα - Μορεϊρένσε
Κοΐμπρα - Νασιονάλ
Πόρτο - Αρόουκα (21:15)
Δευτέρα
Σπόρτινγκ - Ρίο Άβε (21:00)
Μπράγκα - Εστορίλ (23:00)
Eredivisie - 22η αγωνιστική
Παρασκευή
Εξέλσιορ - Βίλεμ (21:00)
Σάββατο
Ντεν Χάαχ - Ρόντα (19:30)
Χέρενφέν - Τβέντε (20:45)
Άλκμααρ - Φιτέσε
Χεράκλες - Τσβόλε (21:45)
Κυριακή
Άγιαξ - Φέγενοορντ (13:30)
Ντε Χράαφσχαπ - Νάιμεχεν (15:30)
Χρόνινχεν - Κάμπουρ
Ουτρέχτη - Αϊντχόφεν (17:45)
SüperLig - 20ή αγωνιστική
Παρασκευή
Οσμάνλισπορ - Σίβασπορ (19:00)
Αντάλιασπορ - Φενέρμπαχτσε (20:00)
Σάββατο
Κάισερισπορ - Μερσίν (13:30)
Μπούρσασπορ - Ιστανμπούλ (16:00)
Γαλατάσαράι - Κόνιασπορ (19:00)
Κυριακή
Ρίζεσπορ - Εσκισέχιρσπορ (13:30)
Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Τράμπζονσπορ (15:00)
Μπεσίκτας - Γκαζιάντεπσπορ (19:00)
Δευτέρα
Κασίμπασα - Γκεντσλέρμπιρλιγί (20:00)
Pro League - 25η αγωνιστική
Παρασκευή
Μέχελεν - Άντερλεχτ (21:30)
Σάββατο
Μουσκρόν - Γκενκ (19:00)
Κόρτραϊκ - Βέστερλο (21:00)
Βάασλαντ-Μπέβερεν - Λόιβεν
Ζούλτε Βάρεχεμ - Σαρλερουά (21:30)
Κυριακή
Μπριζ - Γάνδη (15:30)
Σταντάρ Λιέγης - Σιντ-Τρούιντεν (19:00)
Λόκερεν - Οστάνδη (21:00)
Κύπρος - 22η αγωνιστική
Σάββατο
Ομόνοια - ΑΕΚ (17:00)
ΑΕΛ - ΕΝΠ
Νέα Σαλαμίνα - Άρης (18:00)
Αγία Νάπα - Ερμής (19:00)
Κυριακή
Δόξα - Απόλλων (16:00)
Εθνικός - ΑΠΟΕΛ (18:00)
Δευτέρα
Ανόρθωση - Πάφος (19:00)
Scottish FA Cup - Φάση των "16"
Σάββατο
Ρέιντζερς - Κιλμάρνοκ (15:30)
Μάδεργουελ - Ινβερνές (17:00)
Νταντί Γιουνάιτεντ - Πάτρικ Θισλ
Ρος Κάουντι - Λίνλιθγκοου Ρόουζ
Άναν - Γκρίνοκ Μόρτον
Νταμπάρτον - Νταντί
Κυριακή
Χαρτς - Χιμπέρνιαν (14:30)
Ιστ Κιλμπράιντ - Σέλτικ (17:00)