Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου
Το ντέρμπι στο Μιλάνο, Μίλαν - Ίντερ και η "μάχη" κορυφής στην Ισπανία, Μπαρτσελόνα - Ατλέτικο, δεσπόζουν στην Ευρώπη αυτό το Σαββατοκύριακο. Δείτε το πρόγραμμα...
Σε Ιταλία και Ισπανία διεξάγονται τα μεγάλα ματς αυτό το Σαββατοκύριακο στην ποδοσφαιρική Ευρώπη, ενώ σε Αγγλία, Τουρκία και Σκωτία έχουμε κύπελλο και λιγκ καπ.
Στο Μιλάνο διεξάγεται το μεγάλο ντέρμπι της πόλης, με την Μίλαν να υποδέχεται την Ίντερ, ενώ στην Καταλονία θα γίνει ντέρμπι κορυφής, με την Ατλέτικο να επισκέπτεται την έδρα της Μπαρτσελόνα.
Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:
Serie A - 22η αγωνιστική
Σάββατο
Κάρπι - Παλέρμο (16:00)
Αταλάντα - Σασουόλο (19:00)
Ρόμα - Φροζινόνε (21:45)
Κυριακή
Κιέβο - Γιουβέντους (13:30)
Νάπολι - Έμπολι (16:00)
Τζένοα - Φιορεντίνα
Τορίνο - Βερόνα
Ουντινέζε - Λάτσιο
Μπολόνια - Σαμπντόρια
Μίλαν - Ίντερ (21:45)
Primera División - 22η αγωνιστική
Σάββατο
Μπαρτσελόνα - Ατλέτικο (17:00)
Έιμπαρ - Μάλαγα (19:15)
Χετάφε - Μπιλμπάο
Βιγιαρεάλ - Γρανάδα (21:30)
Σοθιεδάδ - Μπέτις (23:05)
Κυριακή
Σεβίλλη - Λεβάντε (13:00)
Βαλένθια - Χιχόν (17:00)
Λας Πάλμας - Θέλτα (19:15)
Ρεάλ - Εσπανιόλ (21:30)
Δευτέρα
Ντεπορτίβο - Ράγιο Βαγιεκάνο (21:30)
Bundesliga - 19η αγωνιστική
Παρασκευή
Μάιντς - Γκλάντμπαχ (21:30)
Σάββατο
Ντόρτμουντ - Ίνγκολστατ (16:30)
Λεβερκούζεν - Ανόβερο
Άουγκσμπουργκ - Φρανκφούρτη
Βέρντερ - Χέρτα
Ντάρμστατ - Σάλκε
Στουτγκάρδη - Αμβούργο (19:30)
Κυριακή
Βόλφσμπουργκ - Κολωνία (16:30)
Μπάγερν - Χόφενχαϊμ (18:30)
Ligue 1 - 23η αγωνιστική
Παρασκευή
Μαρσέιγ - Λιλ (21:30)
Σάββατο
Ανζέρ - Μονακό (18:00)
Τρουά - Ναντ (21:00)
Λοριάν - Ρεμς
Γκαζελέκ Αζαξιό - Μονπελιέ
Μπαστιά - Λιόν
Τουλούζ - Γκινγκάμπ
Κυριακή
Καέν - Νις (15:00)
Μπορντό - Ρεν (18:00)
Σεντ-Ετιέν - Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)
Primeira Liga - 20ή αγωνιστική
Παρασκευή
Γκιμαράες - Λεϊρία (22:30)
Σάββατο
Εστορίλ - Πόρτο (20:30)
Σπόρτινγκ - Ακαντέμικα (22:45)
Κυριακή
Αρόουκα - Πάσος Φερέιρα (18:00)
Νασιονάλ - Τοντέλα
Ρίο Άβε - Σετούμπαλ
Μποαβίστα - Μπράγκα (19:00)
Μορεϊρένσε - Μπενφίκα (21:15)
Δευτέρα
Μαρίτιμο - Μπελενένσες (22:00)
Eredivisie - 21η αγωνιστική
Παρασκευή
Βίλεμ - Χεράκλες (21:00)
Σάββατο
Φιτέσε - Εξέλσιορ (19:30)
Τσβόλε - Χρόνινχεν (20:45)
Αϊντχόφεν - Ντε Χράαφσχαπ
Νάιμεχεν - Άλκμααρ (21:45)
Κυριακή
Ρόντα - Άγιαξ (13:30)
Κάμπουρ - Χέρενφέν (15:30)
Φέγενοορντ - Ντεν Χάαχ
Τβέντε - Ουτρέχτη (17:45)
Pro League - 24η αγωνιστική
Παρασκευή
Σιντ-Τρούιντεν - Άντερλεχτ (21:30)
Σάββατο
Λόιβεν - Σταντάρ Λιέγης (19:00)
Σαρλερουά - Μέχελεν (21:00)
Βέστερλο - Ζούλτε Βαρέχεμ
Γκενκ - Κόρτραϊκ (21:30)
Κυριακή
Οστάνδη - Μουσκρόν (15:30)
Μπριζ - Λόκερεν (19:00)
Γάνδη - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)
Κύπρος - 21η αγωνιστική
Σάββατο
ΕΝΠ - Δόξα (17:00)
ΑΠΟΕΛ - Νέα Σαλαμίνα (18:00)
Ερμής - Ανόρθωση (19:00)
Κυριακή
Πάφος - Ομόνοια (16:00)
Απόλλων - Αγία Νάπα
ΑΕΚ - Εθνικός (18:00)
Δευτέρα
Άρης - ΑΕΛ (19:00)
FA Cup - Φάση των "32"
Παρασκευή
Ντέρμπι Κάουντι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (21:55)
Σάββατο
Κόλτσεστερ - Τότεναμ (14:45)
Άρσεναλ - Μπέρνλι (17:00)
Μπέρι - Χαλ
Γουέστ Μπρομ - Πίτερμπρο
Κρίσταλ Πάλας - Στόουκ
Μπόλτον - Λιντς
Ρέντινγκ - Γουόλσολ
Νότιγχαμ Φόρεστ - Γουότφορντ
Πόρτσμουθ - Μπόρνμουθ
Άστον Βίλα - Μάντσεστερ Σίτι
Σιούσμπερι - Σέφιλντ Γουέντσντεϊ
Όξφορντ - Μπλάκμπερν
Λίβερπουλ - Γουέστ Χαμ (19:30)
Κυριακή
Καρλάιλ - Έβερτον (15:30)
Μίλτον Κέινς Ντονς - Τσέλσι (18:00)
Türkiye Kupasi - Φάση των "16"
Σάββατο
Φενέρμπαχτσε - Κάισερισπορ (20:45)
Κυριακή
Μπελεντίγεσπορ - Ρίζεσπορ (12:00)
Μπούρσασπορ - Άμεντσπορ (14:00)
Κόνιασπορ - Αντάλιασπορ (16:00)
Μπούτζασπορ - Μπεσίκτας (17:45)
Γαλατάσαράι - Γκαζιάντεπσπορ (20:45)
Δευτέρα
Ιστανμπούλ - Τεπέτζικσπορ (18:00)
Τράμπζονσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (20:45)
Scottish League Cup - Ημιτελικά
Σάββατο
Χιμπέρνιαν - Σεντ Τζόνστοουν (17:00)
Κυριακή
Ρος Κάουντι - Σέλτικ (17:00)