ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Τρία μεγάλα ντέρμπι στην Ευρώπη αυτό το Σαββατοκύριακο. "Φωτιά" σε Μάντσεστερ, Κωνσταντινούπολη και Λισαβόνα, ενώ "μάχες" κορυφής διεξάγονται σε Ισπανία και Ιταλία. Δείτε το πρόγραμμα...

Τρία από τα πιο κλασικά ντέρμπι στην Ευρώπη διεξάγονται αυτό το Σαββατόκυριακο και συγκεκριμένα την Κυριακή, με το Μάντσεστερ, την Κωνσταντινούπολη και την Λισαβόνα να παίρνουν... φωτιά.

Ντέρμπι κορυφής το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μάντσεστερ Σίτι, με τους "πολίτες" να είναι στην πρώτη θέση και τους "κόκκινους διαβόλους" στην 2η μαζί με την Άρσεναλ (2 βαθμούς πίσω).

Η Φενέρμπαχτσε υποδέχεται την Γαλατάσαράι, με τις δύο τους να μοιράζονται την δεύτερη θέση, δύο βαθμούς πίσω από την Μπεσίκτας.

Η Σπόρτινγκ είναι στην κορυφή μαζί με την Πόρτο και δοκιμάζεται στην έδρα της Μπενφίκα η οποία είναι στο -5, αλλά με ματς λιγότερο, έτσι οι "αετοί" με νίκη σε συνδυασμό με άλλη μία στο ματς που... χρωστάνε θα προσπεράσουν την συμπολίτισσά τους (ίσως και την Πόρτο).

Στην Ισπανία ξεχωρίζουν τα Θέλτα - Ρεάλ (μαζί στην κορυφή με Μπαρτσελόνα) και Ατλέτικο - Βαλένθια, στην Ιταλία το Φιορεντίνα - Ρόμα (ντέρμπι κορυφής), στην Γαλλία το Παρί Σεν-Ζερμέν - Σεντ-Ετιέν, στην Γερμανία το Γκλάντμπαχ - Σάλκε και στο Βέλγιο το Άντερλεχτ - Μπριζ.

 

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 10η αγωνιστική

 

Σάββατο

Άστον Βίλα - Σουόνσι (17:00)

Λέστερ - Κρίσταλ Πάλας

Νόριτς - Γουέστ Μπρομ

Στόουκ - Γουότφορντ

Γουέστ Χαμ - Τσέλσι

Άρσεναλ - Έβερτον (19:30)

Κυριακή

Σάντερλαντ - Νιούκαστλ (14:00)

Μπόρνμουθ - Τότεναμ (16:05)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μάντσεστερ Σίτι

Λίβερπουλ - Σαουθάμπτον (18:15)

 

 

Serie A - 9η αγωνιστική

 

Σάββατο

Έμπολι - Τζένοα (16:00)

Κάρπι - Μπολόνια (19:00)

Παλέρμο - Ίντερ (21:45)

Κυριακή

Σαμπντόρια - Βερόνα (13:30)

Γιουβέντους - Αταλάντα (16:00)

Μίλαν - Σασουόλο

Ουντινέζε - Φροζινόνε

Φιορεντίνα - Ρόμα (19:00)

Λάτσιο - Τορίνο

Κιέβο - Νάπολι (21:45)

 

 

Primera División - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ράγιο Βαγιεκάνο - Εσπανιόλ (21:30)

Σάββατο

Θέλτα - Ρεάλ (17:00)

Γρανάδα - Μπέτις (19:15)

Σεβίλλη - Χετάφε (21:30)

Μάλαγα - Ντεπορτίβο (23:05)

Κυριακή

Λεβάντε - Σοθιεδάδ (13:00)

Λας Πάλμας - Βιγιαρεάλ (17:00)

Μπαρτσελόνα - Έιμπαρ (19:15)

Ατλέτικο - Βαλένθια (21:30)

Δευτέρα

Μπιλμπάο - Χιχόν (21:30)

 

 

Bundesliga - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χόφενχαϊμ - Αμβούργο (21:30)

Σάββατο

Μπάγερν - Κολωνία (16:30)

Λεβερκούζεν - Στουτγκάρδη

Ανόβερο - Φρανκφούρτη

Μάιντς - Βέρντερ

Ντάρμσταντ - Βόλφσμπουργκ

Ίνγκολσταντ - Χέρτα (19:30)

Κυριακή

Ντόρτμουντ - Άουγκσμπουργκ (16:30)

Γκλάντμπαχ - Σάλκε (18:30)

 

 

Ligue 1 - 11η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Καέν - Ναντ (19:30)

Λιόν - Τουλούζ (21:30)

Σάββατο

Λοριάν - Ρεν (18:00)

Ανζέρ - Γκινγκάμπ (21:00)

Αζαξιό - Νις

Μονπελιέ - Μπαστιά

Κυριακή

Ρεμς - Μονακό (15:00)

Μπορντό - Τρουά (18:00)

Λιλ - Μαρσέιγ

Παρί Σεν-Ζερμέν - Σεντ-Ετιέν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νασιονάλ - Μποαβίστα (22:30)

Σάββατο

Μαρίτιμο - Πάσος Φερέιρα (18:15)

Εστορίλ - Ρίο Άβε (20:30)

Γκιμαράες - Ακαντέμικα (22:45)

Κυριακή

Αρόουκα - Τοντέλα (18:00)

Μορεϊρένσε - Σετούμπαλ

Μπενφίκα - Σπόρτινγκ (19:00)

Πόρτο - Μπράγκα (21:15)

Δευτέρα

Μπελενένσες - Μαδέιρα (22:00)

 

 

Eredivisie - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τσβόλε - Ουτρέχτη (21:00)

Σάββατο

Βίλεμ - Χέρενφέν (19:30)

Ντε Χράαφσχαπ - Χεράκλες (20:45)

Τβέντε - Αϊντχόφεν

Ρόντα - Εξέλσιορ (21:45)

Κυριακή

Κάμπουρ - Ντεν Χάαχ (13:30)

Φιτέσε - Άγιαξ (15:30)

Νάιμεχεν - Χρόνινχεν

Φεγενοορντ - Άλκμααρ (17:30)

 

 

SüperLig - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρίζεσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (19:00)

Εσκισέχιρσπορ - Κάισερισπορ (20:00)

Σάββατο

Κασίμπασα - Μπούρσασπορ (16:00)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Οσμάνλισπορ

Γκαζιάντεπσπορ - Μερσίν (19:00)

Σίβασπορ - Τράμπζονσπορ

Κυριακή

Ιστανμπούλ - Κόνιασπορ (14:00)

Φενέρμπαχτσε - Γαλατάσαράι (19:00)

Δευτέρα

Αντάλιασπορ - Μπεσίκτας (20:00)

 

 

Pro League - 12η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκενκ - Μουσκρόν (21:30)

Σάββατο

Μέχελεν - Ζούλτε Βάρεχεμ (19:00)

Λόιβεν - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

Βέστερλο - Λόκερεν

Γάνδη - Οστάνδη (21:30)

Κυριακή

Άντερλεχτ - Μπριζ (15:30)

Σαρλερουά - Σταντάρ Λιέγης (19:00)

Σιντ Τρούιντεντ - Κόρτραϊκ (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 12η αγωνιστική

 

Σάββατο

Αμπερντίν - Μάδεργουελ (17:00)

Νταντί - Κιλμάρνοκ

Χαρτς - Ρος Κάουντι

Ινβερνές - Σεντ Τζόνστοουν

Πατρικ Θισλ - Χάμιλτον

Κυριακή

Σέλτικ - Νταντί Γιουνάιτεντ (17:00)

 

 

Κύπρος - 8η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ομόνοια - Πάφος (18:00)

Αγία Νάπα - Απόλλων (19:00)

Ανόρθωση - Ερμής (20:00)

Κυριακή

Εθνικός - ΑΕΚ (18:00)

Δόξα - ΕΝΠ

ΑΕΛ - Άρης (19:00)

Δευτέρα

Νέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ (19:00)

 

 
SHARE

BEST OF NETWORK

Μια ανάρτηση της Κολιδά κόλασε το Instagram

Η Ειρήνη Κολιδά, αναστάτωσε πάλι, αυτή τη φορά με μια αποκαλυπτική ανάρτηση της στο Instagram

Τα στήθη που κάνουν τη διαφορά στο ελληνικό instagram

Είναι νέες, ανερχόμενες και παλεύουν με λύσσα για το τιμημένο το follow μας.

ΒΙΝΤΕΟ

Ρομπότ σε ρόλο...ακροβάτη

Οι κινήσεις που μπορεί να πραγματοποιήσει το συγκεκριμένο ρομπότ αποτελούν σημαντικό βήμα για τον τομέα της ρομποτικής

3 αρχαίοι θεοί του Πολέμου που κάνουν τον Άρη να μοιάζει με γιωτόμπαλο

Ο θεός που έσφαξε τα 400 αδέρφια του και ο ψυχάκιας που γκρέμισε τη Βαβυλώνα.

Συναγερμός για τον κυκλώνα Ζήνωνα: Ποιες περιοχές 'σαρώνει' η κακοκαιρία

Η καταστροφική καταιγίδα «Ευριδίκη» έδωσε τη σκυτάλη στον μεσογειακό κυκλώνα «Ζήνωνα», ο οποίος δείχνει ήδη τις προθέσεις του - Κατολίσθηση σημειώθηκε στον Δομοκό, πλημμύρες και προβλήματα σε Λευκάδα - Παξούς - Δείτε αναλυτικά ποιες περιοχές πλήττει η κακοκαιρία

 
ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24