ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Ρόμα - Γιουβέντους, Μονακό - Παρί Σεν-Ζερμέν, Μπάγερν - Λεβερκούζεν, Αϊντχόφεν - Φέγενοορντ και Σεβίλλη - Ατλέτικο τα μεγάλα ματς στην Ευρώπη αυτό το Σαββατοκύριακο. Δείτε το πρόγραμμα...

Το πρώτο μεγάλο ντέρμπι στην Ιταλία δεσπόζει στην δράση του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη, με την Ρόμα να υποδέχεται την Γιουβέντους, η οποία στην πρεμιέρα είχε ηττηθεί στο Τορίνο από την Ουντινέζε.

Μονακό - Παρί Σεν-Ζερμέν το μεγάλο ματς στην Γαλλία, Μπάγερν - Λεβερκούζεν στην Γερμανία, Αϊντχόφεν - Φέγενοορντ στην Ολλανδία και Σεβίλλη - Ατλέτικο στην Ισπανία.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 4η αγωνιστική

 

Σάββατο

Νιούκαστλ - Άρσεναλ (14:45)

Άστον Βίλα - Σάντερλαντ (17:00)

Μπόρνμουθ - Λέστερ

Τσέλσι - Κρίσταλ Πάλας

Λίβερπουλ - Γουέστ Χαμ

Μάντσεστερ Σίτι - Γουότφορντ

Στόουκ - Γουέστ Μπρομ

Τότεναμ - Έβερτον (19:30)

Κυριακή

Σαουθάμπτον - Νόριτς (15:30)

Σουόνσι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:00)

 

 

Serie A - 2η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπολόνια - Σασουόλο (19:00)

Μίλαν - Έμπολι (21:45)

Κυριακή

Ρόμα - Γιουβέντους (19:00)

Αταλάντα - Φροζινόνε (21:45)

Κάρπι - Ίντερ

Κιέβο - Λάτσιο

Τζένοα - Βερόνα

Νάπολι - Σαμπντόρια

Τορίνο - Φιορεντίνα

Ουντινέζε - Παλέρμο

 

 

Primera División - 2η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Βιγιαρεάλ - Εσπανιόλ (21:45)

Σάββατο

Σοθιεδάδ - Χιχόν (19:30)

Μπαρτσελόνα - Μάλαγα (21:30)

Θέλτα - Ράγιο Βαγιεκάνο (23:00)

Ρεάλ - Μπέτις (23:30)

Κυριακή

Έιμπαρ - Μπιλμπάο (19:30)

Σεβίλλη - Ατλέτικο (21:30)

Βαλένθια - Ντεπορτίβο

Λας Πάλμας - Λεβάντε (23:30)

Χετάφε - Γρανάδα

 

 

Bundesliga - 3η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Βόλφσμπουργκ - Σάλκε (21:30)

Σάββατο

Στουτγκάρδη - Φρανκφούρτη (16:30)

Άουγκσμπουργκ - Ίνγκολσταντ

Κολωνία - Αμβούργο

Μάιντς - Ανόβερο

Ντάρμσταντ - Χόφενχαϊμ

Μπάγερν - Λεβερκούζεν (19:30)

Κυριακή

Ντόρτμουντ - Χέρτα (16:30)

Βέρντερ - Γκλάντμπαχ (18:30)

 

 

Ligue 1 - 4η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκινγκάμπ - Μαρσέιγ (21:30)

Σάββατο

Καέν - Λιόν (18:00)

Ανζέρ - Νις (21:00)

Τρουά - Μονπελιέ

Λιλ - Αζαξιό

Ρεμς - Λοριάν

Ρεν - Τουλούζ

Κυριακή

Σεντ-Ετιέν - Μπαστιά (15:00)

Μπορντό - Ναντ (18:00)

Μονακό - Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)

 

 

Eredivisie - 4η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Βίλεμ - Νάιμεχεν (21:00)

Σάββατο

Ουτρέχτη - Χρόνινχεν (19:30)

Χέρενφέν - Τσβόλε (20:45)

Εξέλσιορ - Ντε Χράαφσχαπ

Χεράκλες - Τβέντε (21:45)

Κυριακή

Άγιαξ - Ντεν Χάαχ (13:30)

Άλκμααρ - Ρόντα (15:30)

Φιτέσε - Κάμπουρ

Αϊντχόφεν - Φέγενοορντ (17:30)

 

 

Primeira Liga - 3η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σετούμπαλ - Ρίο Άβε (18:15)

Πόρτο - Εστορίλ (20:30)

Μπενφίκα - Μορεϊρένσε (21:45)

Κυριακή

Τοντέλα - Νασιονάλ (18:00)

Πάσος Φερέιρα - Αρόουκα (19:00)

Μπράγκα - Μποαβίστα

Ακαντέμικα - Σπόρτινγκ (21:15)

Δευτέρα

Μπελενένσες - Μαρίτιμο (21:00)

Μαδέιρα - Γκιμαράες (23:00)

 

 

SüperLig - 3η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκαζιάντεπσπορ - Μπεσίκτας (21:15)

Σάββατο

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Κασίμπασα (19:00)

Ιστανμπούλ - Μπούρσασπορ

Κόνιασπορ - Γαλατάσαράι (21:15)

Μερσίν - Κάισερισπορ

Κυριακή

Τράμπζονσπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (19:00)

Εσκισέχιρσπορ - Ρίζεσπορ

Σίβασπορ - Οσμάνλισπορ (21:15)

Φενέρμπαχτσε - Αντάλιασπορ

 

 

Pro League  - 6η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκενκ - Σαρλερουά (21:30)

Σάββατο

Λόιβεν - Σιντ-Τρούιντεντ (19:00)

Οστάνδη - Ζούλτε Βάρεχεμ

Μουσκρόν - Κόρτραϊκ

Γάνδη - Μέχελεν (21:30)

Κυριακή

Μπριζ - Σταντάρ Λιέγης (15:30)

Βέστερλο - Άντερλεχτ (19:00)

Λόκερεν - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 6η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σέλτικ - Σεντ Τζόνστοουν (17:00)

Νταντί - Ινβερνές

Χάμιλτον - Χαρτς

Μάδεργουελ - Κιλμάρνοκ

Πάτρικ Θισλ - Αμπερντίν

Ρος Κάουντι - Νταντί Γιουνάιτεντ

 

 

Κύπρος - 2η αγωνιστική

 

Σάββατο

Εθνικός - Ομόνοια (19:00)

Δόξα - ΑΕΚ

Άρης - Ερμής (20:00)

Νέα Σαλαμίνα - Ανόρθωση

Κυριακή

ΕΝΠ - Απόλλων (19:00)

ΑΕΛ - Αγία Νάπα

ΑΠΟΕΛ - Πάφος (20:00)

 

 
SHARE:

BEST OF NETWORK

Πώς γίνεται να μην απαντήσεις αυτό στον Τροχό της Τύχης (Vid)

Ένα περιστατικό που πραγματικά σε κάνει να απορείς στο τελευταίο επεισόδιο του Τροχού της Τύχης. Σχεδόν όλα τα γράμματα ήταν στη θέση τους (Vid)

Τι έχει στο μυαλό του ο άνθρωπος που φτιάχνει τα Κουραφέλκυθρα

Ο Αντώνης Βαβαγιάννης φτιάχνει το πιο παράξενο κόμικ που έχεις διαβάσει ποτέ.

O Μεβλούτ Τσαβούσογλου πήγε στο Survivor

Ο τελικός του τουρκικού Survivor είχε πολλές εκπλήξεις. Μία εξ αυτών, η εικόνα του υπουργού Εξωτερικών στον Άγιο Δομίνικο να παίζει beach soccer με τους παίκτες του reality επιβίωσης

Πόσο Ανδρέας είσαι;

Με την αφορμή των 20 ετών από το θάνατο του Ανδρέα Παπανδρέου, ήρθε η ώρα να μάθεις πόσο μοιάζεις με τον μεγάλο ηγέτη του σοσιαλισμού.

 
UNIQUE

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24