ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Μπλάνκο στεναχώρησε τον Ροναλντίνιο

Μπλάνκο στεναχώρησε τον Ροναλντίνιο

Η Πουέμπλα του Κουατεμόκ Μπλάνκο πήρε το βαθμό της ισοπαλίας στο 97ο λεπτό από την Κερέταρο του Ροναλντίνιο με γκολ του 41άχρονου επιθετικού (VIDEO).

Παιχνίδι με πλούσιο θέαμα στο Estadio La Corregidora ανάμεσα σε δυο ομάδες με τους ίδιους πάνω-κάτω στόχους. Βέβαια η Κερέταρο έκανε την έκπληξη πριν λίγες ημέρες με την απόκτηση του Ροναλντίνιο, θέλοντας έτσι να δώσει ποιότητα στην επιθετική της γραμμή και να κυνηγήσει το κάτι παραπάνω.

Στο παιχνίδι μας τώρα, είχαμε αρκετές φάσεις και από τις δυο πλευρές, όμως έπρεπε να φτάσουμε προς το τέλος της αναμέτρησης για να μπει η μπάλα στο πλεκτό.

Συγκεκριμένα η Κερέταρο άνοιξε το σκορ στο 89' με τον Καμίλο ο οποίος πλάσαρε όμορφα από το πέναλτι μετά από πάσα του Σεπουλβέντα.

Η Πουέμπλας είπε την τελευταία της λέξη στο 97ο λεπτό, όταν και κέρδισε πέναλτι μετά από ανόητο χέρι του Εσκαλάντε.

Ο Μπλάνκο έστειλε τη μπάλα στα έντεκα μέτρα και με υπέροχη εκτέλεση έγραψε το τελικό 1-1. Ο 41άχρονος άσος αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και απ ότι φαίνεται τα περιττά κιλά δεν τον έχουν επηρεάσει.