ΔΙΕΘΝΗ

Ντεμπούτο με το αριστερό για τον Γιάννου

Ζερβινιό

Αν και έπαιζε με παίκτη παραπάνω για ένα ημίχρονο, η Guangzhou R&F του Απόστολου Γιάννου γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Hebei China Fortune. Γκολ και αυτογκόλ ο Γκουλούμ (VIDEOS).

Το ρολόι έδειχνε το 62ο λεπτό όταν ο Απόστολος Γιάννου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Λου Λιν για την Guangzhou R&F.

Ο Έλληνας επιθετικός ήταν εξαιρετικός στο ντεμπούτο του, όμως δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του που γνώρισε την ήττα τελικά με 2-1 αν και έπαιζε με παίκτη παραπάνω για 45 λεπτά.

Το σκορ άνοιξε στο 11ο λεπτό για τους γηπεδούχους ο Γκουλούμ με αυτογκόλ με τον ίδιο παίκτη να ισοφαρίζει λίγο αργότερα (στο 28'). Το τελικό 2-1 για την Hebei China Fortune έκανε ο Ζερβινιό λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Αξίζει να σημειώσουμε πως με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς και οι γηπεδούχοι λόγω της αποβολής του Σισάο στο 93ο λεπτό.