ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ντεμπούτο με αποβολή για Μπουονανότε

Ο πρώην άσος της ΑΕΚ, Ντιέγκο Μπουονανότε, έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα αλλά αγωνίστηκε μόλις εννιά λεπτά απέναντι στην Ο' Ίγκινς καθώς αποβλήθηκε στο 84ο λεπτό. (video)

Με το... αριστερό ξεκίνησε επίσημα η θητεία του Ντιέγκο Μπουονανότε στην Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα της Χιλής. Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο της αναμέτρησης με την Ο' Ίγκινς στο 75ο λεπτό, αλλά εννιά λεπτά αργότερα αντίκρισε την κόκκινη κάρτα από το διαιτητή της αναμέτρησης, Εδουάρδο Γκαμπόα για σκληρό μαρκάρισμα.

Η Κατόλικα άνοιξε το σκορ ένα λεπτό μετά την είσοδο του "Ενάνο", αλλά η γηπεδούχος ισοφάρισε στο τέταρτο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Δείτε το βίντεο στο 3:34 - 4:00: