ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ντεμπούτο Γουίλσιρ στη νίκη της Μίλαν

Jack Wilshere (Bournemouth) makes his debut during the Warren Cummings Testimonial match between AFC Bournemouth and AC Milan at Vitality Stadium, Bournemouth on 3 September 2016. Photo by Michael Jones/Digital South MICHAEL JONES/DIGITAL SOUTH

Ο Τζακ Γουίλσιρ έκανε το ντεμπούτο του με την φανέλα της Μπόρνμουθ στην φιλική ήττα από τη Μίλαν, για την οποία σκόραραν ξανά οι Σούσο και Εμ'Μπάιγ Νιανγκ (video)

Η Μίλαν νίκησε με 2-1 την Μπόρνμουθ σε φιλική αναμέτρηση στην Αγγλία, η οποία έγινε για την ολοκλήρωση της ποδοσφαιρικής καριέρας του Γουόρεν Κάμινγκς, με τον 36άχρονο αμυντικό να αγωνίζεται στα τελευταία λεπτά.

Ο Τζακ Γουίλσιρ έκανε το ντεμπούτο με την φανέλα της Μπόρνμουθ, καθώς ήταν βασικός και έπαιξε 45 λεπτά, κάνοντας καλή εμφάνιση.

Τα 3 γκολ μπήκαν σε 4 λεπτά, καθώς άνοιξε το σκορ ο Σούσο στο 64' για τους "ροσονέρι", απάντησε ο Μουσέ στο 66' (ντεμπούτο με γκολ ο 20άχρονος Γάλλος) και στο 67' ο Εμ'Μπάιγ Νιανγκ με εκτέλεση πέναλτι χάρισε τη φιλική νίκη στην ομάδα του Βιντσέντσο Μοντέλα.

Για τη Μίλαν έκαναν ντεμπούτο τα νέα αποκτήματα, Μάριο Πάσαλιτς, Λεονέλ Βανχιόνι και Τζανλούκα Λαπαντούλα, ενώ έπαιξαν ως αλλαγή οι νεαροί από την ακαδημία, Πλιτσάρι, Ποπέγκα, Κούρτο, Τζανελάτο και Λα Φεράρα.

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Άλσοπ (46' Χολμς), Στάνισλας, Μινγκς (46' Μπάκλεϊ), Τζόρνταν (46' Μουσέ), Χάρφιλντ (80' Κάμινγκς), Γκόσλινγκ, Γουίλσιρ (46' ΜακΚάρθι), Χάιντμαν, Πουχ, Γκράμπαν, Αφόμπε.

ΜΙΛΑΝ: Γκαμπριέλ (79' Πλιτσάρι), Αμπάτε (91' Πομπέγκα), Έλι, Παλέτα, Βανχιόνι, Πάσαλιτς (79' Κούρτο), Σόσα, Σούσο, Νιανγκ (62' Τζανελάτο), Λαπαντούλα, Λουίζ Αντριάνο (46' Λα Φεράρα).