ΔΙΕΘΝΗ

Νίκησε στα πέναλτι η Σίτι την Ντόρτμουντ

Φερναντίνιο

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ ισοφάρισε στο 96ο λεπτό σε 1-1 την Μάντσεστερ Σίτι, όμως στη διαδικασία των πέναλτι οι Άγγλοι πήραν τη νίκη (VIDEO).

Σε ένα παιχνίδι με αρκετό ρυθμό και φάσεις η Μπορούσια Ντόρτμουντ αντιμετώπισε στην Μάντσεστερ Σίτι για το ICC 2016.

Οι Γερμανοί μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και είχαν πολλές καλές στιγμές, ενώ θα μπορούσαν να πάρουν πέναλτι σε μία φάση του πρώτου μέρους στο 37ο λεπτό.

Τελικά το σκορ άνοιξε στο 79ο λεπτό ο Σέρχιο Αγκουέρο μετά από ωραίο συνδυασμό τεσσάρων παικτών, για να ισοφαρίσει στο 96' ο Πούλισιτς με σουτ από την μικρή περιοχή.

Στην διαδικασία των πέναλτι, η Σίτι επικράτησε με 6-5. Δείτε όλα τα γκολ σε βίντεο: