ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νίκησε και χωρίς τον Μέσι η Αργεντινή

Αργεντινή πανηγυρική

Ο Λιονέλ Μέσι δεν αγωνίστηκε ούτε λεπτό, όμως η Αργεντινή νίκησε με 2-1 το Εκουαδόρ σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στις ΗΠΑ. Νίκες και για Βενεζουέλα, Μεξικό, Παναμά (VIDEOS).

Τέσσερα φιλικά παιχνίδια εθνικών ομάδων από την Λατινική Αμερική είχε τα ξημερώματα(ώρα Ελλάδας) της Τετάρτης στα οποία είχαμε αντίστοιχες νίκες και συνολικά οκτώ τέρματα.

Η Βενεζουέλα νίκησε με 1-0 το Περού στην Φλόριντα χάρη στο γκολ του Μαρτίνες στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης. Την ίδια ώρα η Αργεντινή, με τον Μέσι να μην αγωνίζεται, κέρδισε με 2-1 το Εκουαδόρ.

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Αγκουέρο για να ισοφαρίσει στο 24' ο Μπολάνιος. Το τελικό 2-1 έκανε στο 58ο ο Παστόρε, ο οποίος έφτιαξε και το πρώτο γκολ της ομάδας του.

Στα άλλα δυο παιχνίδια, το Μεξικό νίκησε με 1-0 την Παραγουάη με γκολ του Ερέρα, ενώ ο Παναμάς κέρδισε με 2-1 την Κόστα Ρίκα.

Ο Πέρες έκανε το 1-0 για τον Παναμά για κάνει το 2-0 ο Τεχέδα στο 25'. Το τελικό 2-1 έκανε με πέναλτι ο Σαμπόριο.