ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νίκη στο 93' και χωρίς Ροναλντίνιο η Κερέταρο

Κερέταρο

Η Κερέταρο προηγήθηκε με 2-0 της Κλαμπ Αμέρικα, ισοφαρίστηκε μέσα σε οκτώ λεπτά, όμως πήρε τελικά τη νίκη στο 93ο λεπτό χωρίς τον Ροναλντίνιο (VIDEO).

Από τον Σεπτέμβριο είχε να σημειώσει νίκη η Κερέταρο στο πρωτάθλημα του Μεξικού και τελικά τα κατάφερε έστω και με επεισοδιακό τρόπο.

Το Σάββατο κέρδισε με την ψυχή στο στόμα 3-2 την Κλαμπ Αμέρικα και ανέβηκε στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, όμως η Αμέρικα με δυο γρήγορα τέρματα στο 66' και το 74' ισοφάρισαν. Σα να μην έφτανε αυτό ήρθε και μία αποβολή για την Κερέταρο που άλλαξε την εικόνα του αγώνα.

Τελικά η νίκη ήρθε στο 93ο λεπτό, με τον Sanvezzo να εκμεταλλεύεται τραγικό λάθος της άμυνας και τον Ροναλντίνιο να κάθεται στον πάγκο.