ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νίκη με Γοδίν η Ατλέτικο απέναντι στην Τότεναμ

Γοδίν Ατλέτικο Τότεναμ

Η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε με 1-0 την Τότεναμ για το ICC 2016 με χρυσό σκόρε τον Ντιέγκο Γοδίν στο 40ο λεπτό (VIDEO).

Δεύτερη ήττα για την Τότεναμ στην Αυστραλία για το τουρνουά ICC 2016. Μετά την Γιουβέντους και η Ατλέτικο Μαδρίτης τη νίκησε, αυτή τη φορά με σκορ 1-0.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Ντιέγκο Γοδίν στο 30ο λεπτό με κοντινή προβολή.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΤΟΤΕΝΑΜ (Ποτσετίνο): Βορμ (ΜακΓκι 76'), Τρίπιερ (Γουέιτερς 60'), Κάρτερ-Βίκερς, Γουέλκς, Γιέλντιν (Μίλερ 60'), Γουίκς (Μπαλ 75'), Ουανιάμα (Μέισον 46'), Λαμέλα (Σον 46'), Έρισκεν (Κάρολ 46'), Ονομά (Σαντλί 60'), Γιάνσεν (Έντουαρτς 75').

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Σιμεόνε): Όμπλακ, Βρσάλικο, Σάβιτς, Γοδίν, Φελίπε Λουίς, Γκάμπι, Τιάγκο (Μορένο 58'), Σαούλ, Πάρτεϊ (Ντιεντιού 74'), Έκτορ (Κάιο 58'), Τόρες.

Σκόρερ: 0-1 (Γοδίν 40').