ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νίκη με 3-1 της Παρί Σεν Ζερμέν επί της Ίντερ

Οριέ

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο ICC 2016 η Παρί Σεν Ζερμέν, κερδίζοντας με 3-1 την Ίντερ. Δείτε όλα τα γκολ σε βίντεο.

Το πρώτη της ματς για το τουρνουά ICC 2016 έδωσε η Παρί Σεν Ζερμέν στο Όρεγκον των ΗΠΑ απέναντι στην Ίντερ.

Η ομάδα του Ουνάι Έμερι διέλυσε με 3-1 την αντίπαλο της, δείχνοντας πως και χωρίς τον Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς παραμένει ισχυρή.

Το σκορ άνοιξε στο 14ο λεπτό ο Οριέ. Ο Μπεν Αρφά εκτέλεσε το φάουλ με τον Χαντάνοβιτς να μην αποκρούει καλά και τον Ιβοριανό άσο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα από κοντά. Το 1-1 έκανε ο Γιόβετιτς από το σημείο του πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Παρί πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Καρζαουά, ενώ το τελικό 3-1 έκανε ξανά ο Οριέ με δυνατή κεφαλιά.

Inter-Paris: 3 minutes από PSG