ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νίκες για Τσέλσι και Ρεάλ για το ICC 2016

Ντανίλο Ρεάλ

Τσέλσι και Ρεάλ Μαδρίτης νίκησαν Μίλαν και Μπάγερν Μονάχου αντίστοιχα για το ICC 2016. "Κεραυνοί" από Μποναβεντούρα - Ντανίλο (VIDEOS).

Δυο σημαντικά φιλικά παιχνίδια τα ξημερώματα (στην Ελλάδα) για το ICC 2016. Η Τσέλσι επικράτησε με 3-1 της Μίλαν στην Μινεσότα, με τον Τραορέ να ανοίγει το σκορ στο 24ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά.

Το 1-1 ήρθε από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μποναβεντούρα, με τα δυο επόμενα γκολ για την Τσέλσι να έρχονται με πέναλτι και σουτ του Οσκάρ.

Στο άλλο παιχνίδι, η Ρεάλ επικράτησε με 1-0 της Μπάγερν στο Νιού Τζέρσι με καταπληκτικό σόλο και "βολίδα" του Ντανίλο στο 79ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των δυο αγώνων:

ΜΙΛΑΝ (Μοντέλα): Ντοναρούμα, Παλέτα, Αμπάτε (Μοντολίβο 60'), Ρομανιόλι, Καλάμπρια (Βίντο 82'), Πόλι, Μποναβεντούρα, Κούτσκα, Λουίζ Αντριάνο (Χόντα 67'), Νιάνγκ (Μάτρι 81'), Σούσο (Τζανελάτο 81').

ΤΣΕΛΣΙ (Κόντε): Κουρτουά, Τέρι, Κέιχιλ, Αθπιλικουέτα, Αϊνα (Ιβάνοβιτς 59'), Φάμπρεγας (Οσκάρ 59'), Ουίλιαν (Κουαδράδο 79'), Μόουζες (Αζάρ 59'), Μάτιτς (Τσαλόμπα 79'), Τραορέ (Καντέ 52'), Ντιέγκο Κόστα (Μπατσουαγί 59').

Σκόρερ: Μποναβεντούρα 38' -- Τραορέ 24', Οσκάρ 70', 87'.

------------------------

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Αντσελότι): Ούλραϊχ, Λαμ, Ραφίνια, Αλάμπα, Τσάμπι Αλόνσο (Μπένκο 56'), Χάβι Μαρτίνεθ (Πάντοβιτς 77'), Βιδάλ, Φέλνταχν, Τιάγκο Αλκάνταρα (Εζτουρκ 88'), Χουάν Μπερνάτ, Γκριν.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Ζιντάν): Κασίγια, Ράμος (Λίνχαρτ 62'), Μαρσέλο (Τεχέρο 77'), Καρβαχάλ (Ντανίλο 63'), Βαράν (Νάτσο 46'), Μόντριτς (Κόβασιτς 46'), Χάμες (Ασένσιο 46'), Καζεμίρο (Γιορέντε 78'), Ίσκο (Έντεγκααρντ 63'), Μοράτα (Ντίας 77'), Λούκας Βάθκεθ.

Σκόρερ: Ντανίλο 79'.