ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μπαρτσελόνα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-3

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 3-1 την Μπαρτσελόνα στο "Levi's Stadium" της Καλιφόρνια για το International Champions Cup 2015 (VIDEO)

Εντυπωσιακή νίκη με 3-1 επί της Μπαρτσελόνα, που αγωνίστηκε χωρίς τους Μέσι και Νεϊμάρ, για το International Champions Cup 2015 πέτυχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο "Levi's Stadium" της Καλιφόρνια.

Οι "κόκκινοι διάβολοι" άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό με κεφαλιά του Γουέιν Ρούνι έπειτα από κόρνερ του Άσλι Γιανγκ. Η Μπαρτσελόνα έχασε πολλές ευκαιρίες, ολοκληρώνοντας μάλιστα το ματς με υπερδιπλάσιες τελικές προσπάθειες από την αντίπαλό της, ενώ ο Λουίς Σουάρες είχε και δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές, και μία εξ αυτών, ο Τζέσι Λίνγκαρντ, που πέρασε στον αγώνα στο 63ο λεπτό, βρήκε δίχτυα δύο λεπτά αργότερα.

Το φινάλε του αγώνα επιφύλασσε άλλα δύο γκολ, με τον Ραφίνια να μειώνει με ωραίο εναέριο σουτ στο 90', ενώ λίγο αργότερα, με υπέροχη ατομική ενέργεια, ο Γιανουζάι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Λουίς Ενρίκε): Τερ Στέγκεν (46' Μαζίπ), Άλμπα, Πικέ (69' Μπάρτρα), Βερμάελεν (60' Ματιέ), Αντριάνο (46' Ράκιτιτς), Ινιέστα (69' Γκουμπάου), Μπουσκέτς (69' Χαλίλοβιτς), Σέρχι, Πέδρο (69' Ραμίρεθ), Σουάρες (70' Μουνίρ), Ραφίνια

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ (Φαν Χάαλ): Ντε Χέα (64' Τζόνστοουν), Νταρμιάν (63' ΜακΝέρ), Τζόουνς (64' Σμόλινγκ), Μπλιντ (63' Έβανς), Σο (63' Φελαϊνί), Κάρικ (64' Βαλένσια), Σναϊντερλέν (63' Φελαϊνί), Μάτα (63' Γιανουζάι), Ντεπάι (64' Περέιρα), Γιανγκ (63' Λίνγκαρντ), Ρούνι (64' Γουίλσον)