ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Μαγικό γκολ έφτιαξαν Σαλαγιέτα και Φορλάν

Φορλάν

Μαρσέλο Σαλαγιέτα και Ντιέγκο Φορλάν έκρυψαν τη μπάλα στην ισοπαλία της Πενιαρόλ με την Τάνκε Σίσλεϊ με σκορ 2-2 (VIDEO).

Το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα της Ουρουγουάης πέτυχε ο Ντιέγκο Φορλάν στο ματς της Πενιαρόλ με την Τάνκε Σίσλεϊ. Παρόλα αυτά οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας δεν κατάφεραν να κερδίσουν κι έμειναν στο 2-2.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Ντιέγκο Σάλα, μετά από καταπληκτικό συνδυασμό των Ντιέγκο Φορλάν και Μαρσέλο Σαλαγιέτα (ο τελευταίος έδωσε ασίστ με το στήθος). Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς πήρε φωτιά μετά το 70ο λεπτό, όπου και είχαμε τρία γκολ!

Ο Αγκίρε έκανε το 1-1 με δυνατή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, για να πάρει ξανά το προβάδισμα η Πενιαρόν με τον Φορλάν στο 78'. Το τελικό 2-2 έκανε ο Γκάλι στο 96' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.