ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η Μπάγερν διέλυσε 4-1 την Ίντερ

Ριμπερί Γκριν Μπάγερν

Με τον Γκριν να πετυχαίνει χατ-τρικ η Μπάγερν Μονάχου διέλυσε με 4-1 την Ίντερ για το ICC 2016. Νίκη με 2-0 για την Λίβερπουλ απέναντι στην Μίλαν (VIDEOS).

Δυο παιχνίδι τα ξημερώματα της Κυριακής (στην Ελλάδα) για το "Champions League του καλοκαιριού". Η Μπάγερν είχε εύκολο έργο απέναντι στην Ίντερ, την οποία και κέρδισε με το εντυπωσιακό 4-1.

Μάλιστα και τα τέσσερα γκολ των Γερμανών μπήκαν στα πρώτα 35 λεπτά της αναμέτρησης, με τον Αμερικανό Τζούλιαν Γκριν να κάνει χατ-τρικ. Το γκολ της τιμής για τους Ιταλούς πέτυχε ο... φευγάτος Ικάρντι στο 90ο λεπτό.

Στο άλλο ματς ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Μίλαν, οι "reds" νίκησαν με 2-0 χάρη στα τέρματα των Οριγκί και Φιρμίνιο. Και σε αυτό το παιχνίδι αγωνίστηκαν σχεδόν όλοι οι ποδοσφαιριστές.