ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η γκολάρα του Καβάνι με "ψαλιδάκι"

Uruguay's Edinson Cavani, right, celebrates with teammates Giorgian De Arrascaeta, center, and Matias Vecino, left, after scoring a goal against the Czech Republic during their match in the 2018 China Cup International Football Championship in Nanning in southern China's Guangxi province, Friday, March 23, 2018. (Color China Photo via AP) COLOR CHINA PHOTO VIA AP

Η Ουρουγουάη νίκησε 2-0 την Τσεχία, με πέναλτι του Λουίς Σουάρες και φανταστικό "ψαλίδι" του Έντινσον Καβάνι πίσω απ' το πέναλτι! (video)

Ο Έντινσον Καβάνι πέτυχε ένα φανταστικό γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 στη νίκη της Ουρουγουάης επί της Τσεχίας, σε διεθνές φιλικό που διεξήχθη στην Κίνα.

Ο επιθετικός της Παρί Σεν-Ζερμέν σκόραρε στο 37ο λεπτό με τρομερό ανάποδο "ψαλίδι", λίγο πιο πίσω απ' την βούλα του πέναλτι, με τον Γίρι Παβλένκα να μην μπορεί να αντιδράσει.

Την σέντρα στον Καβάνι την έκανε ο Νάιταν Νάντες της Μπόκα Τζούνιορς, ενώ το σκορ είχε ανοίξει ο Λουίς Σουάρες στο 10 λεπτό, με πέναλτι που ο ίδιος είχε κερδίσει.