ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολάρες στο Μπαρτσελόνα - Σαμπντόρια 3-2

Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα νίκησε με 3-2 την Σαμπντόρια στο "Καμπ Νόου" με τους Μέσι και Μουριέλ να πετυχαίνουν πανέμορφα γκολ (VIDEOS).

Ωραίο παιχνίδι στο "Καμπ Νόου" ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Σαμπντόρια. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό με κεφαλιά του Σουάρες, για να γίνει το 2-0 με πλασέ του Μέσι. Η Σαμπντόρια μείωσε σε 2-1 με τον Μουριέλ μετά από πανέμορφη συνεργασία των συμπαικτών του.

Στο 32ο λεπτό, ωστόσο, ο Λιονέλ Μέσι με καταπληκτική εκτέλεσε φάουλ έγραψε το 3-1. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Μπούντιμιρ στο 77ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Λουίς Ενρίκε): Μπράβο (Μασίπ 32' - Τερ Στέγκεν 61'), Ματιέ (Μαστσεράνο 32'), Πικέ (Υμτιτί 61'), Ντιν (Ζουάν Καμαρά 61'), Μπουσκέτς, Ράκιτιτς (Ντένις Σουάρες 61'), Ινιέστα (Αντρέ Γκόμες 61'), Σέρχι Ρομπέρτο (Αλέις Βιδάλ 46'), Μέσι (Μουνίρ 76'), Σουάρες.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΟ (Τζανπάολο): Βιβιάνο (Πουτζιόνι 77'), Σιλβέστρι (Πέδρο Περέιρα 71'), Σιλβέστρε, Λεάντρο Καστάν (Σκρίνιαρ 46'), Ρετζίνι, Εράμο (Μπαρέτο 46'), Λινέτι (Σιγκαλίνι 71'), Τορέιρα (Παλόμπο 35' - Ιβάν 82'), Κουαλιαρέλα, Μουριέλ (Μπούντιμιρ 46'), Σικ (Άλβαρες 46').

Σκόρερ: Σουάρες 16', Μέσι 21', 32' -- Μουριέλ 23', Μπούντιμιρ 77'.