ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολάρα με ψαλιδάκι ο Ζινιάκ

Ζινιάκ

Η Τίγκες νίκησε με 2-1 την Τσιάπας για το πρωτάθλημα του Μεξικού με τον Αντρέ-Πιέρ Ζινιάκ να πετυχαίνει ένα καταπληκτικό γκολ με ψαλιδάκι (VIDEO).

Ο Γάλλος επιθετικός έχει ταιριάξει... γάντι στο πρωτάθλημα του Μεξικου, καθώς σε 16 εμφανίσεις μετρά 12 γκολ και έχει βοηθήσει τα μέγιστα την ομάδα του. Το βράδυ της Τετάρτης (ώρα Ελλάδας) η Τίγκες νίκησε με 2-1 την Τσιάπας και σκαρφάλωσε στην 5η θέση της Liga MX.

Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο 30άχρονος άσος με καταληκτικό ψαλιδάκι πίσω από το σημείο του πέναλτι, ενώ για την Τσιάπας ισοφάρισε ο πρώην αμυντικός του ΠΑΟΚ, Χουάν Ινσαουράλδε. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 84ο λεπτό από τον Νταμιάν Άλβαρες με φοβερό πλασέ, καθώς κρέμασε τον τερματοφύλακα.