ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολάρα με φάουλ από πρώην τερματοφύλακα της ΑΕΛ

Ο 33χρονος Ουρουγουανός πρώην γκολκίπερ της ΑΕΛ, Σεμπαστιάν Βιέρα, πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στη νίκη της Χούνιορ ντε Μπαρανκίγια επί της Ντεπορτίβο Λάρα. (Video)

Η Χούνιορ ντε Μπαρανκίγια από την Κολομβία νίκησε με 2-1 την Ντεπορτίβο Λάρα από τη Βενεζουέλα για το δεύτερο γύρο του Copa Sudamericana, με το δεύτερο γκολ της γηπεδούχου να προέρχεται από απευθείας εκτέλεση φάουλ, μάλιστα από τον τερματοφύλακά της, Σεμπαστιάν Βιέρα.

Οι Κολομβιανοί προηγήθηκαν με τον Τολόσα στο 44ο λεπτό και έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου κέρδισαν φάουλ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο πρώην γκολκίπερ της ΑΕΛ το 2010 (αλλά και των Νασιονάλ, Βιγιαρεάλ) και δεν αστόχησε. Οι Βενεζουελάνοι δεν κατάφεραν κάτι περισσότερο από το να μειώσουν με τον Γκονσάλες στο 63'.