ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολ στο ντεμπούτο του ο Ελ Σααραουί

Ο Στεφάν Ελ Σααραουί είχε άκρως πετυχημένο ντεμπούτο με τη φανέλα της Μονακό κόντρα στην Αϊντχόφεν καθώς πρόλαβε να σκοράρει μετά από 20 λεπτά συμμετοχής (video).

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε η περιπέτεια του Στεφάν Ελ Σααραουί στη Μονακό καθώς σκόραρε στο παρθενικό του παιχνίδι στους Μονεγάσκους, με αντίπαλο την Αϊντχόφεν, και μάλιστα λίγη ώρα αφότου είχε μπει αλλαγή.

Ο 22χρονος Ιταλός φορ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 63ο λεπτό και στο 85ο βρήκε δίχτυα με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση μέσα από τη μεγάλη περιοχή μετά από γύρισμα από τα αριστερά.

Με το γκολ αυτό η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ πήρε προβάδισμα στο σκορ με 2-1 (προηγήθηκε με πέναλτι του Καβαλέιρο στο 17' ενώ η Αϊντχόφεν είχε ισοφαρίσει στο 84' με τον Λοκάντια), με τον Μαρσιάλ να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο 90ο λεπτό.