ΔΙΕΘΝΗ

Γκάφα ο Λοντίγκιν, τρομερή ανατροπή όμως η Ζενίτ

Η Ζενίτ βρέθηκε να χάνει 2-0 από την Ροστόφ, με τον Λοντίγκιν να κάνει τρομερή γκάφα, όμως νίκησε 3-2 χάρη σε μία αυστηρή αποβολή και ένα ανύπαρκτο πέναλτι (VIDEO).

"Έπεσε από την Ακρόπολη και βρήκε και πορτοφόλι", λέει η γνωστή παροιμία που ταιριάζει γάντι στην Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης.

Ο Γιούρι Λοντίγκιν (με καριέρα στην Ξάνθη) έκανε απίστευτη γκάφα στο 8ο λεπτό δίνοντας τη μπάλα σε αντίπαλο και ο Πολόζ με πλασέ διαμόρφωσε το 1-0 για την Ροστόφ. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον ίδιο παίκτη στο 14', δείχνοντας ικανοί να φύγουν με το διπλό.

Στο 44ο λεπτό, ωστόσο, ο Γκατσάν αποβλήθηκε και η Ζενίτ έφερε μείωσε με ανύπαρκτο πέναλτι του Τζουλιάνο. Η ισοφάριση έγινε με αυτογκόλ του Εζατολάχι για να έρθει το τελικό 3-2 από τον Ντόρντεβιτς.