ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Επτά γκολ η Αργεντινή στην Βολιβία

Μέσι

Καταιγιστική η Αργεντινή διέλυσε με 7-0 την Βολιβία σε φιλική αναμέτρηση. Νίκες για ΗΠΑ, Ουρουγουάη, ισοπαλία το Μεξικό (VIDEOS).

Σε μεγάλα κέφια η παρέα του Λιονέλ Μέσι τα ξημερώματα του Σαββάτου (ώρα Ελλάδας). Οι παίκτες του Τάτα Μαρτίνο πέτυχαν επτά γκολ εναντίον της Βολιβίας και έδειξαν σε εξαιρετική κατάσταση.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Σέρχιο Αγκουέρο, ο οποίος πέτυχε δυο γκολ και έσωσε τρεις ασίστ! Από δυο τέρματα πέτυχαν επίσης οι Μέσι, Λαβέτσι και ένα ο Κορέα.

Στα άλλα παιχνίδια το Περού προηγήθηκε με τη βοήθεια της τύχης (η μπάλα κόντραρε) επί των ΗΠΑ, όμως δυο γκολ του Άλτιντορ σε διάστημα οκτώ λεπτών έφεραν την ανατροπή.

Η Ουρουγουάη χρειάστηκε μόλις ένα γκολ (Στουάνι) στο 82ο λεπτό για να φύγει με διπλό από τον Παναμά, ενώ ματσάρα είχαμε στην Γιούτα και το ματς του Μεξικού με το Τρινιντάντ και Τομπάγκο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, ισοφαρίστηκαν με αυτογκόλ, πήραν ξανά το προβάδισμα, για να διαμορφώσει το τελικό 3-3 ο Ερέρα στο 85ο λεπτό.