ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Δυο γκολ ο 42άχρονος Κουατεμόκ Μπλάνκο

Κουατεμόκ Μπλάνκο

Η Σάντος Λαγκούνα προηγήθηκε με 2-0 της Πουέμπλα εκτός έδρας, όμως υπολόγιζε χωρίς τον Μπλάνκο, ο οποίος με δυο γκολ χάρισε την ισοπαλία στην ομάδα του (VIDEO).

Ματσάρα για το πρωτάθλημα του Μεξικό ανάμεσα σε Πουέμπλα και Σάντος Λαγκούνα. Το παιχνίδι ξεκίνησε με πέναλτι και έκλεισε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο!

Στο 17ο λεπτό ο Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους από τα 11 βήματα, για να κάνει το 0-2 ο Ρεντερία στο 32' μετά από απίστευτη γκάφα του τερματοφύλακα της Πουέμπλα.

Κάπου εκεί ξεκίνησε η αντεπίθεση για τους γηπεδούχους. Στο 52' ο Κόσμε με κοντινό πλασέ μείωσε σε 1-2 και ο Μπλάνκο στο 62' ισοφάρισε για πρώτη φορά με πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ.

Η Λαγκούνα πήρε ξανά το προβάδισμα στο 82ο λεπτό με τον Ισκερδός, όμως ξανά ο 42άχρονος Μπλάνκο από τα 11 βήματα έγραψε το τελικό 3-3 στο 95ο λεπτό.