ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αυτογκόλ για κλάματα στην Ελβετία

Η Γκρασχόπερς νίκησε με 1-0 την πρωταθλήτρια Βασιλεία εκτός έδρας και τερμάτισε τέταρτη βγαίνοντας στην Ευρώπη. Το γκολ, βέβαια, πέτυχε παίκτης της... Βασιλείας (VIDEO)!

Η υπόθεση Ευρώπη κρινόταν μέχρι και τα τελευταία λεπτά στην 36η και τελευταία αγωνιστική της Ελβετίας. Γκρασχόπερς και Σιόν (του Φάνη Γκέκα) αγωνίζονταν εκτός έδρας απέναντι στην πρωταθλήτρια Βασιλεία και την Λουκέρνη αντίστοιχα.

Μέχρι το 92ο λεπτό η Σιόν προηγούνταν στο σκορ με 2-1 ( χάρη σε δυο τέρματα του Έλληνα επιθετικού ) και διατηρούσε τις ελπίδες της, αφού η Γκρασχόπερς ναι μεν ήταν στο 1-0 με την Βασιλεία, αλλά έπαιζε στην έδρα των πρωταθλητών.

Τελικά η Σιόν ισοφαρίστηκε στο 93' και έχασε τις ελπίδες της, αλλά βλέποντας το γκολ με το οποίο προηγήθηκαν οι αντίπαλοι τους για την Ευρώπη, μπαίνουμε σε σκέψεις.