ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Απίστευτη ανατροπή και νίκη για την Σάντος Λαγκούνα

Σε ένα... περίεργο ματς με αυτογκόλ και δυο γκάφες του τερματοφύλακα, η Σάντος Λαγκούνα νίκησε 4-2 την Τίγκρες παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (VIDEO)!

"Τρελό" παιχνίδι στο Estadio Universitario ανάμεσα σε Τίγκρες και Σάντος Λαγκούνα. Οι γηπεδούχοι προηγούνταν με 2-0 στο 12ο λεπτό, όμως έχασαν τελικά με 4-2!

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 9ο λεπτό ο Άλβαρες, για να έρθει τρία λεπτά αργότερα το 2-0 με αυτογκόλ του Ορόθκο. Κι εκεί που όλα έδειχναν πως η Τίγκρες θα πάρει εύκολη νίκη, τα πάντα γύρισαν... τούμπα.

Στο 35' ο Τζανίνι μείωσε σε 2-1 και έξι λεπτά αργότερα ο Ρεντέρια ισοφάρισε σε 2-2. Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η ολική ανατροπή για την Σάντος Λαγκούνα.

Ο Αλανίς με σούτ πίσω από το κέντρο του γηπέδου νίκησε τον Γκουζμάν, ο οποίος βρισκόταν στα όρια της περιοχής του(!) και ο Ορόθκο (που είχε βάλει το αυτογκόλ νωρίτερα), ολοκλήρωσε τον θρίαμβο στο 65ο λεπτό με τη βοήθεια του τερματοφύλακα που έκανε κακή έξοδο.