ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Άνοιξε λογαριασμό με δύο γκολ στη Φινλανδία ο Κατίδης

Ο Γιώργος Κατίδης σημείωσε δύο γκολ στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Γιάρο για το φινλανδικό κύπελλο.

Ο Γιώργος Κατίδης σημείωσε τα πρώτα τέρματά του στο νέο βήμα που πραγματοποίησε στην καριέρα του, σκοράροντας στην άνετη επικράτηση της Γιάρο κόντρα στην Ακατέμια για το Κύπελλο Φινλανδίας.

Ο Έλληνας μέσος σημείωσε το 3-0 στο 43ο λεπτό και το 8-0 στο 79ο λεπτό της εκτός έδρας συνάντησης, που εξελίχθηκε σε... πάρτι για την ομάδα του, για την οποία αγωνίστηκε ως βασικός και ο έτερος Έλληνας, Χαράλαμπος Χατζόπουλος.

Η Γιάρο επικράτησε με 8-1 και σημείωσε την τρίτη νίκη σε τέσσερις αγώνες στον όμιλό της, στην προσπάθεια να προκριθεί στα νοκ άουτ.

Την παράσταση έκλεψε, πάντως, ο Αμερικανός επιθετικός Κρίστιαν Έισελ, ο οποίος στο ντεμπούτο του σημείωσε καρέ.