CONFEDERATIONS CUP

Σάββατο 08 Ιουλ. 2017

"ΚΑΣΤΡΟ" Η ΖΕΝΙΤ ARENA

Confederations Cup: Πρόβα Μουντιάλ με "δρακόντεια" μέτρα ασφαλείας

Το Sport24.gr βρέθηκε στην Αγία Πετρούπολη, στο πλαίσιο του προγράμματος "Football For Friendship" της Gazprom και είχε την ευκαιρία να γίνει αυτόπτης μάρτυρας των εξονυχιστικών ελέγχων της ρωσικής αστυνομίας σε κάθε φίλαθλο που επιθυμούσε να παρακολουθήσει τον τελικό του Confederations Cup απ' τη "Zenit Arena".

Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΕΥΡΩΠΗΣ

Το μήνυμα του Τάκη Φύσσα στα παιδιά του "Football for Friendship"

Ο πρεσβευτής της Ελλάδας στο "Football for Friendship", Τάκης Φύσσας στο πλαίσιο της τελετής λήξης του προγράμματος στην Αγία Πετρούπολη, μίλησε στα μικρά παιδιά που συμμετείχαν στη διοργάνωση για την σπουδαιότητα τέτοιων εκδηλώσεων.

Τετάρτη 05 Ιουλ. 2017

Η ΚΡΟΑΤΙΣΣΑ ΚΑΛΛΟΝΗ ΤΡΑΒΗΞΕ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ

H εντυπωσιακή Ιβάνα Μίσεριτς "τρέλανε" την Αγία Πετρούπολη

H παρουσιάστρια απ' την Κροατία, Ιβάνα Μίσεριτς βρέθηκε στην Αγία Πετρούπολη στο πλαίσιο του προγράμματος "Ποδόσφαιρο για τη Φιλία"" της Gazprom και τράβηξε τα βλέμματα με την εκτυφλωτική ομορφιά της! (PHOTOS & VIDEOS)

Κυριακή 02 Ιουλ. 2017

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΤΩΝ "ΠΑΝΤΣΕΡ"

Κατέκτησε το Confederations Cup η Γερμανία

Η Γερμανία νίκησε 1-0 τη Χιλή στον τελικό της Αγίας Πετρούπολης και κατέκτησε το Confederations Cup 2017, βάζοντας και αυτό το τρόπαιο στη συλλογή της. Το γκολ ο Στιντλ, κορυφαίος ο Τερ Στέγκεν (video)

ΗΡΩΑΣ Ο ΠΕΠΕ, "ΛΥΓΙΣΕ" Ο ΟΤΣΟΑ

Πήρε την τρίτη θέση η Πορτογαλία

Ο Οτσόα απέκρουσε πέναλτι, αλλά δεν κατάφερε να κάνει το ίδιο και στην παράταση, έτσι η Πορτογαλία νίκησε 2-1 το Μεξικό και κατέκτησε την 3η θέση στο Confederations Cup 2017. Ο Πέπε ήταν ο ήρωας των καθυστερήσεων (video)

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ 150 ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ 0% ΓΚΑΝΙΟΤΑ

Τελικός Confederations Cup: Σε ρόλο… Αργεντινής η Χιλή απέναντι στη Γερμανία

Γερμανία και Χιλή διεκδικούν το τρόπαιο στον τελικό του Confederations Cup και το Stoiximan.gr προσφέρει, μεταξύ άλλων, όλους τους πιθανούς τρόπους κατάκτησης του τροπαίου από τα "πάντσερ"!

Σάββατο 01 Ιουλ. 2017

ΤΟ SPORT24.GR ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Η αθέατη πλευρά του Confederations Cup

Πίσω απ' τη λάμψη του Confederations Cup, κρύβεται μία διαφορετική πραγματικότητα για εκατομμύρια κατοίκους της Αγίας Πετρούπολης, οι οποίοι ζουν κάτω από δύσκολες συνθήκες σε... ξεθωριασμένες πολυκατοικίες πέριξ του κέντρου της πόλης. (PHOTOS)

Παρασκευή 30 Ιουν. 2017

Η ΧΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΘΟΣ ΠΑΓΚΟΥ

Οι τέσσερις ενδεκάδες της εθνικής Γερμανίας

Τέσσερις διαφορετικές ενδεκάδες μπορεί να παρατάξει ο Γιόαχιμ Λεβ στην εθνική Γερμανίας, αφού διαθέτει το μεγαλύτερο βάθος πάγκου από κάθε άλλον προπονητή.

Πέμπτη 29 Ιουν. 2017

ΤΑ "ΠΑΝΤΣΕΡ" ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΧΙΛΗ

Στον τελικό του Confederations η Γερμανία

Στο 8ο λεπτό ο Γκορέτσκα είχε σκοράρει ήδη δύο φορές και η Γερμανία τελικά νίκησε 4-1 το Μεξικό, έτσι είναι αυτή που θα αντιμετωπίσει τη Χιλή στον τελικό του Confederations Cup 2017 (video)

ΑΠΙΘΑΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΕ ΧΙΛΙΑΝΗ ΚΛΙΝΙΚΗ

Γιατροί διέκοψαν χειρουργείο για να δουν το Πορτογαλία - Χιλή!

Δύο Χιλιανοί γιατροί διέκοψαν χειρουργική επέμβαση για να παρακολουθήσουν τη διαδικασία των πέναλτι στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών που βρήκε τη "ρόχα" να προκρίνεται επί της Πορτογαλίας. (video)

ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ

Βιδάλ: "Δεν είπα ποτέ εξυπνάκια τον Κριστιάνο"

Ο Αρτούρο Βιδάλ διέψευσε κατηγορηματικά ότι αποκάλεσε τον Κριστιάνο Ρονάλντο "εξυπνάκια", απέδωσε τη δήλωση σε λανθασμένη μετάφραση κι αποκάλυψε ένα ανέκδοτο περιστατικό με πρωταγωνιστές τους ίδιους.

Ο ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΣ ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΔΙΔΥΜΑ ΑΠΟ ΠΑΡΕΝΘΕΤΗ ΜΗΤΕΡΑ

Ο Ρονάλντο επιβεβαίωσε πως έγινε ξανά πατέρας

O Κριστιάνο Ρονάλντο, με μήνυμα στο facebook, επιβεβαίωσε πως έγινε για δεύτερη φορά πατέρας, αυτή τη φορά διδύμων, ενώ εξέφρασε την απογοήτευσή του που η Πορτογαλία αποκλείστηκε στα ημιτελικά του Confederations Cup.

Τετάρτη 28 Ιουν. 2017

ΤΡΕΙΣ ΑΠΟΚΡΟΥΣΕΙΣ Ο ΜΠΡΑΒΟ

Στον τελικό η Χιλή, 3-0 στα πέναλτι την Πορτογαλία

Η Χιλή προκρίθηκε στον τελικό του Confederations Cup 2017, καθώς νίκησε 3-0 την Πορτογαλία στα πέναλτι, με τον Κλαούντιο Μπράβο να αποκρούει τις εκτελέσεις των Κουαρέσμα, Μοουτίνιο και Νανί! (video)

Τρίτη 27 Ιουν. 2017

ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΟΥ ΧΙΛΙΑΝΟΥ ΣΤΟΝ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟ

Βιδάλ: "Ο Κριστιάνο είναι εξυπνάκιας, δεν υπάρχει για μένα"

Ο Αρτούρο Βιδάλ εξαπέλυσε επίθεση εναντίον του Κριστιάνο Ρονάλντο "ανεβάζοντας το θερμόμετρο" λίγες ώρες πριν τον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών, ανάμεσα σε Χιλή και Πορτογαλία.

Κυριακή 25 Ιουν. 2017

ΕΠΑΙΞΕ 20 ΛΕΠΤΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Χαμόγελα για Γκιοατά στον Πανιώνιο

Ο Ζερόμ Γκιοατά έπαιξε για περισσότερα από 20 λεπτά στην αναμέτρηση του Καμερούν με τη Γερμανία, στο Συνομοσπονδιών, κάτι που προκάλεσε μεγάλη ικανοποίηση στους ανθρώπους του Πανιωνίου.

ΕΥΡΩΠΗ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΑΜΕΡΙΚΗ

Τα ζευγάρια των ημιτελικών

Πορτογαλία - Χιλή και Γερμανία - Μεξικό είναι τα ζευγάρια των ημιτελικών του Confederations Cup 2017. Δείτε πότε οι Ευρωπαίοι θα αντιμετωπίσουν τους Αμερικανούς και πότε θα διεξαχθεί ο τελικός

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΑ "ΠΑΝΤΣΕΡ"

Πρόκριση για Γερμανία και Χιλή

Η Γερμανία νίκησε 3-1 το Καμερούν και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Confederations Cup 2017 ως πρώτη, ενώ την ακολούθησε η Χιλή που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Αυστραλία (videos)

Σάββατο 24 Ιουν. 2017

ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑΣ Η ΡΩΣΙΑ

Στα ημιτελικά Πορτογαλία και Μεξικό

Πορτογαλία και Μεξικό νίκησαν Νέα Ζηλανδία και Ρωσία, αντίστοιχα, έτσι προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Confederations Cup 2017. Στην κορυφή με "4άρα" η ομάδα του Φερνάντο Σάντος (videos)

Πέμπτη 22 Ιουν. 2017

ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ

Ανώτερη η Χιλή, ανίκητη η Γερμανία

Η Χιλή ήταν καλύτερη, άνοιξε το σκορ με ιστορικό γκολ του Αλέξις Σάντσες, αλλά η Γερμανία στην μοναδική καλή της φάση απάντησε με τον Στιντλ και το τελικό 1-1 δεν έδωσε την πρόκριση σε κανέναν (video)

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Μαζί στον πάτο Καμερούν και Αυστραλία

Καμερούν και Αυστραλία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην Αγία Πετρούπολη, έτσι παραμένουν μαζί στην 3η θέση πίσω από Χιλή και Γερμανία (video)

Τετάρτη 21 Ιουν. 2017

ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΚΟ ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

Γενική σύρραξη και χρήση του VAR στο Μεξικό - Νέα Ζηλανδία!

O διαιτητής της αναμέτρησης μεταξύ του Μεξικού και της Νέας Ζηλανδίας, Μπακαρί Γκασαμά χρειάστηκε να κάνει χρήση του Video Assisant Referee, ύστερα απ' τη γενική σύρραξη που προκλήθηκε στο 91ο λεπτό του αγώνα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. (VIDEOS)

ΤΟΥ ΑΡΚΕΙ Η ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗ ΡΩΣΙΑ

Ανατροπή και κορυφή για το Μεξικό

Η Νέα Ζηλανδία προηγήθηκε, αλλά το Μεξικό έκανε ανατροπή και νίκησε 2-1, έτσι ανέβηκε στην κορυφή του 2ου ομίλου του Confederations Cup μαζί με την Πορτογαλία (video)

ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ

Ο Ρονάλντο έκανε την διαφορά

Η Πορτογαλία νίκησε 1-0 τη Ρωσία στη Μόσχα, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να είναι ο σκόρερ και να προσθέτει στην λίστα των γκολ του και το Confederations Cup (video)

ΣΚΟΡΕΡ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ Ο CR7

Το πρώτο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο σε Confederations

Η Πορτογαλία στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ κόντρα στην Ρωσία, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει το πρώτο γκολ σε Confederations Cup, με κεφαλιά από σέντρα του Ραφαέλ Γκερέιρο (video)

Δευτέρα 19 Ιουν. 2017

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΧΙΛΗ

Νίκη και με δεύτερα η Γερμανία

Ακόμη και με τα δεύτερα η Γερμανία είναι καλύτερη της Αυστραλίας, έτσι τα "πάντσερ" επικράτησαν 3-2 των "κανγκουρό" για την 1η αγωνιστική του Confederations Cup 2017 (video)

Κυριακή 18 Ιουν. 2017

Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΒΟΗΘΟΥ

To Video Assistant Referee έδειξε... γκολ για τη Χιλή

O βοηθός υπέδειξε λανθασμένα σε θέση οφσάιντ τον Εντουάρντο Βάργκας στο 91ο λεπτό, αλλά το Video Assistant Referee ήρθε να δώσει τη λύση, μετρώντας κανονικά το δεύτερο γκολ της Χιλής κόντρα στο Καμερούν. (VIDEOS)

ΜΕ ΣΚΟΡΕΡΣ ΒΙΔΑΛ ΚΑΙ ΒΑΡΓΚΑΣ

Νίκη της Χιλής και του video replay!

Η Χιλή νίκησε 2-0 το Καμερούν στο ματς που άνοιξε την αυλαία στον 2ο όμιλο του Confederations Cup, με το video replay να δίνει τη λύση σε δύο περιπτώσεις (videos)

ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΜΕΤΑ

Το video replay έδωσε λύση σε οριακό οφ-σάιντ

Με... γυμνό μάτι δυσκολεύεσαι να καταλάβεις αν ο Βάργκας είναι οφ-σάιντ ή όχι, οι Χιλιανοί πανηγύρισαν το γκολ, αλλά ο video assistant referee είδε φυσικά την παράβαση και το τέρμα δεν μέτρησε (video)

ΓΚΟΛ, ΘΕΑΜΑ ΚΑΙ VIDEO REFEREE

Ισόπαλο το Πορτογαλία - Μεξικό

Η Πορτογαλία προηγήθηκε δύο φορές, αλλά το Μεξικό είχε ισάριθμες απαντήσεις, με τον Έκτορ Μορένο να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στο 91'. O VAR ακύρωσε γκολ των Πορτογάλων (video)

ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΤΕΡΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΙΩΘΗΚΑΝ

Τα γκολ στο Πορτογαλία - Μεξικό

Η αναμέτρηση της Πορτογαλίας με το Μεξικό ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες (2-2) στην πρεμιέρα τους στο Confederations Cup. (VIDEOS)