ΗΠΑ

Πρώτο γκολ για τον Φέλιξ Μπόρχα στο MLS

Μπόρχα

Η Σίβας νίκησε με 1-0 την Σολτ Λέικ για το MLS με τον πρώην άσο του Ολυμπιακού Φέλιξ Μπόρχα να σημειώνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης (VIDEO).

Μετά από τέσσερις σερί ήττες στο πρωτάθλημα, η Σίβας επέστρεψε στις νίκες με τη βοήθεια ενός... παλιόφιλου. Ο λόγος για τον Φέλιξ Μπόρχα που πέρασε για ένα φεγγάρι από τον Ολυμπιακό.

Ο 31άχρονος επιθετικός πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 47ο λεπτό με κεφαλιά, μετά από εντυπωσιακή ενέργεια και σουτ Τόρες.

Δείτε το όμορφο γκολ του άσου από το Εκουαδόρ, ενώ μπορείτε να διαβάσετε τι συνέβη την εβδομάδα που μας πέρασε στο MLS.